Skocz do zawartości
blazejzet

Nie odpala, a rozrusznik kręci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Mam problem z Passatem B5 ATJ 116KM Problem polega na tym, że nie zawsze chce palić. Czasami pali za pierwszym razem a czasami trzeba ze 4 razy przekręcić kluczykiem aby załapał. Tak jakby paliwa nie dostawał.... Wszystkie możliwe filtry wymienione, olej, rozrząd oraz wszystkie paski i napinacze. Niewiem co się dzieje... proszę o pomoc

 

PS. zapomniałem dodać, że problem pojawai się bez względu na to czy ciepły czy zimny.

kostka stacyjki sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kostka stacyjki sprawdź
najlepiej paląc na "krótko"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co macie na myśli z tą kostką ???? a wczoraj jeszcze pomyślałem o czujniku położenia wału, może to to ???

 

Edit. trochę info poszukałem o tej kostce :) u mnie nie chodzi o to,że nie zawsze kręci rozrusznikiem a o to, że kręci a nie zapali się go wtedy za uja :( trzeba wyłączyć zapłon i od nowa i za którymś razem załapie

Edytowane przez andrewk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy , ale u mnie koło rozrządu na wałku korbowym było do wymiany. Przestawiał się zapłon raz palił a raz trzeba było kręcić długo. Ale Ty mówisz że rozrząd sprawdzałeś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

no jakieś 3 miesące temu było wszystko wymieniane... dodam, ze ten problem miałem od zakupu, tylko nie doskwierał tak często.... wymiana wszystkiego co napisałem wcześniej i dalej to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie koło na wale korbowym( na samym dole) miało bicie widoczne było gołym okiem biło nawet kółko na którym jest pasek wielorowkowy i klima,zobacz jak u Ciebie. Jak kupiłem to też miałem zapewnienia i faktury że rozrząd wymieniany ale była spieprzona robota. Zobaczyć możesz nic nie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Witam wszystkich Mam problem z Passatem B5 ATJ 116KM Problem polega na tym, że nie zawsze chce palić. Czasami pali za pierwszym razem a czasami trzeba ze 4 razy przekręcić kluczykiem aby załapał. Tak jakby paliwa nie dostawał.... Wszystkie możliwe filtry wymienione, olej, rozrząd oraz wszystkie paski i napinacze. Niewiem co się dzieje... proszę o pomoc

 

PS. zapomniałem dodać, że problem pojawai się bez względu na to czy ciepły czy zimny.

 

pompa vacuum do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jest i gdzie tego szuakc ??? pasek oczywiscie jest na pompowtryskach... i jeszcze czy może ktoś dać foto miejsca gdzie jest czujnik położenia wału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa znajduje się z tyłu silnika po lewej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do czego ona służy ??? sory za głupie pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co to jest i gdzie tego szuakc ??? pasek oczywiscie jest na pompowtryskach... i jeszcze czy może ktoś dać foto miejsca gdzie jest czujnik położenia wału

czujnika szukaj w okolicy koła zamachowego

pierscien.th.jpg

 

 

a pompa vacum wygląda tak

pompax.th.jpg

służy do pompowania paliwa i wytwarza podciśnienie do serwa hamulców

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

znalazłem taki oto temat jakiś tekst tak samo jest w dieslach ??? post #13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłem taki oto temat jakiś tekst tak samo jest w dieslach ??? post #13
tak jest podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jednak nie rozwiązany :/ wydostałem czujnik położenia walu wyczyściłem papierewm wodnym 1500 chociaż wyglądał dobrze i palił za pierwszym przez ok 20 odpalen, a później znowu się zaczeło... nie mogłem go odpalic pod sklepem przez 15 min az wkoncu za którymś razem się udało... zajechałem do domu wqrwiony rozpiołem wtyczke od tego czujnika wału, spiołem spowrotem poruszałem kablem przy samym czujniku i pali do tej pory jak ta lala :) i teraz pytanie moze tak byc ze kabel był gdzies przetarty i pod wpływem pozaginania łączy a po jakims czasie coś nie trybi inie pali ???? bo jak go odpale to chodzi bardzo dobrze nie faluje ma moc, jakby nigdy nic.... został vag'owany i wywaliło 2 bledy 17564 i 16485... po skasowaniu i odpaleniu nic nie pokazał... czekam na odp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczysc wtyczke i psiknij sprayem do polaczen elektrycznych dobrze poprowadz kable by nie lataly luzno pospinaj opaskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy walniętym kablu lub czujniku powinno od razu wywalić kontrolkę na desce ''lampka ostrzegawcza spalin silnika''.

po za tym mi z walniętym czujnikiem odpalał i jezdzil normalnie.

Edytowane przez Roni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja już nie wiem ocb :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie ma nastepujacy problem z moim Passatem. Podczas przekrecania kluczyka w stacyjce wszystko jest k kontroleczki sie zaswiecaja ale po kolejnym przekreceniu (tzn do polozenia w ktorym auto powinno odpalic)nic sie nie dzieje, rozrusznik nie kreci kontrolki gasna dodam ze akumulator jest zdrowy. Pomocy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego najprawdopodobniej to będzie bendiks , nie wyrzuca i rozrusznik milczy , mi bendiks padł w wakacje, z tym że miałem taki jakby głos dziwny spadający, ale to nie jest reguła. U ciebie mógł się zawieśić , albo zatrzeć!! , ale to 1 to by ci auto najprawdopodobniej odpalało za 5, 6 razem , sprawdź to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego najprawdopodobniej to będzie bendiks , nie wyrzuca i rozrusznik milczy , mi bendiks padł w wakacje, z tym że miałem taki jakby głos dziwny spadający, ale to nie jest reguła. U ciebie mógł się zawieśić , albo zatrzeć!! , ale to 1 to by ci auto najprawdopodobniej odpalało za 5, 6 razem , sprawdź to
kolego nie radz glupio gdy bendiks nie kreci kontrolki nie gasna

 

---------- Post added at 21:08 ---------- Previous post was at 21:05 ----------

 

po czym stierdzasz ze aku masz zdrowe ? wczoraj go kupiles wyglada na to ze aku nie ma sily nim zakrecic bo jest padniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności