Skocz do zawartości
Vipergti

Problem z montażem sportowych sprężyn H&R B3

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjmij jeden amortyzator, załóż sprężynę, skręć poduszkę i sprawdź czy jakimś cudem uda Ci się postawić sprężynę ukosem w amortyzatorze

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi Monter... Mi chodzi mi raczej o to, czy sprężyny nie będą zbyt luźne(góra-dół), tak jak w przypadku tyłu..;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie martwisz się ze mogą nie trafić na miejsce i rozwalić amorek lub same pęknąć lub jeszcze coś innego popsuć

sportowe sprężyny = amorek na gwincie a nie kombinacje typu sportowe sprężyny seryjny amorek tak się nie robi przynajmniej nie u mnie w regionie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi chodzi mi raczej o to, czy sprężyny nie będą zbyt luźne(góra-dół), tak jak w przypadku tyłu..;/

Ale nie dowiesz się tego póki nie zrobisz takiej próby jak kolega pisał. Musi być tak ściśnięta, żeby nie było możliwości jej obracania. Na talerzach są specjalne zagłębienia w które muszą wchodzić końcowe zwoje sprężyny. Jak będzie luźna to może wyskoczyć ze swojego gniazda - tych właśnie zagłębień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi Monter... Mi chodzi mi raczej o to, czy sprężyny nie będą zbyt luźne(góra-dół), tak jak w przypadku tyłu..;/

Musisz sprawdzić sam. Dla zachęty dodam że w moje sprężyny z tyłu były prawie luźne, ale przód był już dobrze ściśnięty.

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc na weekend(albo pod koniec tygodnia) biorę się do roboty, o efektach na pewno napiszę..:) Mam nadzieję że będzie ok, bo nie ,mam na tyle funduszy, aby kupić od razu cały komplet amorków sportowych..:(

 

Rafał, napisałem przecież, że dążę do gleby, jak najniższym kosztem.. gwint to wydatek rzędu tysiąc xxx zł... a na to mnie(jako jeszcze ucznia, który dorabia tylko w soboty) nie stać..:/

Edytowane przez Vipergti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewazne ze sprezyna bedzie luzna, jak go opuscisz to bedzie juz scisnieta i nic ci sie nie wysunie poprostu amor bedzie pracowal niżej, czyli nie tak jak trzeba ale nic ci sie nie wysunie ani nie wypadnie. juz nwet seryjne sprezyny z tylu sa malo scisniete a jakos nic sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niewazne ze sprezyna bedzie luzna, jak go opuscisz to bedzie juz scisnieta

Haha następny ;)

 

Edit:

Zresztą "róbta co chceta"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszecie - do serii max 30mm delikatne obnizenie, pamietaj jednak, że nie dość iż amor bedzie pracował u ciebie (przy owych -60mm) na innym poziomie niz powinien to i bedzie za miękki do takiego obniżenia i auto bedzie ci pracowac non stop na odbojach, dlatego przy kupnie sportowego kitu kieruj się tym, żeby amory były sztywne - sprężyna nie ma w sportowych kitach nic do powiedzenia jezeli chodzi o twardość zawieszenia a im amory tansze tym bardziej miękkie. Inaczej sprawa ma się z zawiasem gwintowanym - tyle ode mnie i powodzenia w gromadzeniu funduszy:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze sie panowie do tematu bo miałem dokładnie taki sam zestaw sprężyn u siebie w passku b4 avant. Dodam jednak ze miałem oryginalny zestaw czyli sprężyny -40 albo -30, i do tego amorki H&R gazowo - olejowe tak jak powinno byc :D Passacik prowadził sie jak bajka, ale niestety jednak te pare mm. niżej sprawiało troche problemów na naszych polskich drogach i przy pełnym zaladowaniu dupsko prawie tarło o nawierzchnie:P wiec postanowilismy z siłą wyższą wrócić do orginału - chociaz bardzo tego żałuje :( Dodam jednak mały szkopuł jesli chodzi o delikatne obniżenie, Panowie uważajcie na wasze maglownice bo przez obniżenie osłony gumowe bardzo dostaja w kość i poprostu dziurawią sie... powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności