Skocz do zawartości
kris22bln

samopoziomowanie ,poziomowanie xenonow passat 3bg

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek , a skad bedziesz bral gale ?z wtyczki od navi ? doczytalem ,ze,, niby,, sterownik od abs podaje wiecej impulsow niz ,wziety z innego miejsca sygnal gala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartek , a skad bedziesz bral gale ?z wtyczki od navi ? doczytalem ,ze,, niby,, sterownik od abs podaje wiecej impulsow niz ,wziety z innego miejsca sygnal gala.

 

Krystian skoro tak mówisz to wezmę sygnał gala z przekaźnika wycieraczek jak zrobiłeś to Ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krystian skoro tak mówisz to wezmę sygnał gala z przekaźnika wycieraczek jak zrobiłeś to Ty

tylko wlasnie niewiem ,ktore jest poprawne ,abs daje 43 impulsow a z innych miejsc 8 ,a jak na twoim planie stoi?

 

T32b - grün am Schalttafeleinsatz PIN 30 Geschw. Signal

zielona wtyczka t32b pin 30 tacho ,niby tam mozna tez sie podpiac.

Edytowane przez kris22bln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pinu 21-przepalona żarówka, to podłączenie go nic nie da, mimo przepalonego palnika komunikat się nie pojawia bo prawdopodobnie trzeba mieć uaktywnioną funkcję kontroli przepalenia żarówki, co wiadomo że nie występowało w passatach. Nawet VW już w modelu 2002 to połączenie usunął ze schematów.

Ale ale, jak uaktywnić funkcję kontroli żarówek opisywałem na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartek , a skad bedziesz bral gale ?z wtyczki od navi ? doczytalem ,ze,, niby,, sterownik od abs podaje wiecej impulsow niz ,wziety z innego miejsca sygnal gala.

Rozumiem że macie obaj nawigację? Ja mam Gammę V i sygnał gala będę brał z kostki ISO (z części A PIN 1). Zgodnie ze schematem połączeniowym dla VW Gamma 5 (1J0 035 186 B, VWZ1Z3W...)

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm

Wiem, że na schemacie podanym przez Krystiana sygnał jest brany z sensora ABS, ale ja nie wiem gdzie go szukać!!! ;-) wieć będę robił tak jak napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... Nie dawno kupiłem Passata 3BG nie działała w nim samopoziomowanie xenonów. Przy przednim czujniku zauważyłem, że są urwane dwa z trzech kabli48de7f9990f36662.html więc je odpowiednio podłączyłem do kostki. Samopoziomowanie dalej nie działa, błedu VAG-iem dalej nie można usunąć. Jest jakieś napiecie na tych trzech kablach od czujnika żeby je było można zmierzyć, może gdzieś dalej też jest urwany któryś z kabli, a jak nie to pozostaje do wymiany czujnik...jest możliwość naprawianie go czy jest nierozbieralny i tylko nadaję się do wymiany??

 

Edytowane przez kornias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris22bln prosze o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jak jest z tym sygnałem z abs-u?? Mam navi- brać galę z kostki od navi, czy można znaleźć to gdzieś indziej, dzisiaj zacząłem zakładać u siebie poziomowanie, czujniki wsadzone na miejsce, wiązki od czujników podpięte, wiązki pod lamy wyprowadzone, jutro reszta podłączeń, zastanawie mnie tylko ten ABS.

 

---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:35 ----------

 

witam... Nie dawno kupiłem Passata 3BG nie działała w nim samopoziomowanie xenonów. Przy przednim czujniku zauważyłem, że są urwane dwa z trzech kabli więc je odpowiednio podłączyłem do kostki. Samopoziomowanie dalej nie działa, błedu VAG-iem dalej nie można usunąć. Jest jakieś napiecie na tych trzech kablach od czujnika żeby je było można zmierzyć, może gdzieś dalej też jest urwany któryś z kabli, a jak nie to pozostaje do wymiany czujnik...jest możliwość naprawianie go czy jest nierozbieralny i tylko nadaję się do wymiany??

Przy okazji montażu odpowiem.

Do czujnika wchodzą 3 przewody fioletowy z czerwonym paskiem to "+", fioletowy z czarnym paskie to "masa" a fioletowy z brązowym paskie to sygnał z czujnika do sterownika, tylko nie wiem w jakiej postaci, czy rezystancja?? Bladego pojęcia nie mam, sprawdź zasilanie na włączonym zapłonie.

Z tego co dzisiaj oglądałem swoje czujniki przed montażem, to są one nierozbieralne, obudowa jest klejona :)

 

---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:38 ----------

 

A i nowe czujniki poniżej 200zł za szt ma maciejek z forum, to tak na zaś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy jest jakis bezpiecznik gdzies od samopoziomowania zeby go wyjac i nie dzilalalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie czy jest jakis bezpiecznik gdzies od samopoziomowania zeby go wyjac i nie dzilalalo?

 

Z tego co wiem bezpiecznika brak ;) Ale jak odłączysz czujniki położenia to nie będzie działało-z tym że nie wiem czy nie wywali jakiegoś błędu...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapet no jest na zasilaniu, przy dokładaniu jest info, żeby wsadzić w wolne pole nr8, nie wiem jak w oryginale :)

 

Musimy zrobić bezpiecznik 5A dla samopoziomowania

W skrzynce bezpieczników jest wolne miejsce nr 8

 

---------- Post added at 23:50 ---------- Previous post was at 23:49 ----------

 

Na schemacie też jest bezpiecznik, ale nie wiem jak jest w oryginale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ze wtyczke wypiac to wiem ale szukam prosciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co dzisiaj oglądałem swoje czujniki przed montażem, to są one nierozbieralne, obudowa jest klejona

 

koledze ostatnio padł czujnik i z ciekawości rozebrał a właściwie rozwalił go, w środku poza elektroniką jest jeszcze okrągły magnes oraz krążek z bolcem (ramię czujnika) nachodzącym na magnes

najpierw jego czujnik zaczął skrzypieć więc potraktował go wd40 no i przestał działać, puścił oring na bolcu od ramienia czujnika i dostała się do środka wilgoć

przy okazji sprawdziliśmy u niego moje graty do samopoziomowania i przynajmniej wiem, że mam czujniki oraz sterownik sprawny

aha po wymianie czujnika u kolegi nic nie trzeba było vagiem adaptować ani kasować błędów, po prostu samopoziomowanie zaczęło działać jak gdyby nigdy nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie wykonywania podłączania samopoziomowania, już trzeci dzień walczę po kilka godzin ale jutro mam nadzieję zakończyć walkę sukcesem, zobaczymy jak wyjdzie, fotki oczywiście robię aczkolwiek Krystian wszystko chyba udokumentował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko podłączone lecz nie mogę zakodować sterownika, tzn wyskakuje błąd:

 

1 Fault Found:

01539 - Headlights Not Adjusted

35-00 - -

 

niestety mimo wielu prób nie udało mi się samopoziomowania uaktywnić

mogę (choć nie zawszę) wykonać test samopoziomowania lecz gdy wchodzę w Basic Setting niestety w blokach 001 oraz 002 za każdym razem pojawia mi się error

 

xenon01.th.jpg

 

xenon02.th.jpg

 

xenon03.th.jpg

 

kombinowałem nawet wpisywać inne kody w grupie recoding ale poza obniżaniem lub podnoszeniem soczewek nie wpłynęło to na możliwość zakodowania samopoziomowania

 

szukałem pomocy w TYM wątku oraz na innych forach i widziałem, że ludzie mieli taki sam problem ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi co zrobić by wykasować ten błąd, który powraca po każdej próbie usunięcia go (po skasowaniu błędu soczewki idą w dół po czym wracają na swoje miejsce i wyskakuje znowu błąd 01539)

mam nadzieję, że odezwą się osoby, które miały taki sam problem i udało się im go rozwiązać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel,pisales,ze zamawiales uchwyty pod sportowe zawieszenie ,uchwyty masz na mysli to co przykrecasz do karoserii ?czy chodzi Ci o te ramiona(stangi) ,ktore sa regulowane jak na zdjeciu ponizej i takie powinnienes zamowic.

http://img91.imageshack.us/img91/5750/abtstangen1eu.jpg ,

 

na nich ustawiasz wlasnie tolerancje

Przod 2,3-2,8Volt

Tyl 1,9-3,3Volt

Sprawdz na vagu jakie wartosci maja czujniki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartku, czytając posty z podobnymi problemami (błędami) do Twojego, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że problem leży w obniżonym zawieszeniu auta. Może zastosuj łaczniki stabilizatorów takie jakie zaproponował Kris. Lub zrób je we własnym zakresie. Np z takich elementów:

http://pl.elesa-ganter.com/pl/pdf/DIN%2071802.pdf

http://allegro.pl/item1112199624_din_71802_ciegno_linki_gazu_srednia_e_m6_6.html

+ pręt gwintowany M6 (dostępne w sklepach ze śrubkami) - sam żałuję że tak do tego nie podszedłem (tańsza wersja łączników by wyszła ;-) ).

Ale jak już pisałem, sprawdź wcześniej jakie masz napięcia na czujnikach (zakres napięć podał Kris) - no chyba że tego też nie możesz sprawdzić??!!

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pisales,ze zamawiales uchwyty pod sportowe zawieszenie ,uchwyty masz na mysli to co przykrecasz do karoserii ?czy chodzi Ci o te ramiona(stangi) ,ktore sa regulowane jak na zdjeciu ponizej i takie powinnienes zamowic.

http://img91.imageshack.us/img91/5750/abtstangen1eu.jpg ,

 

Krystian ale wg strony passatplus.de jest owszem informacja o tych ramionach ale jeśli auto jest obniżone przynajmniej 40mm a moje obniżone jest fabrycznie tylko 20mm

zresztą przy spisie części potrzebnych do samopoziomowania jest tylko informacja, żedo aut z zawieszeniem sportowym są tylko inne blachy montażowe, które właśnie mam założone

 

Bartku, czytając posty z podobnymi problemami (błędami) do Twojego, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że problem leży w obniżonym zawieszeniu auta. Może zastosuj łaczniki stabilizatorów takie jakie zaproponował Kris. Lub zrób je we własnym zakresie.

 

tylko Wojtku tak jak napisałem te regulowane łączniki są potrzebne jeśli auto jest obniżone przynajmniej 40mm, przy ori sportowym zawiasie różnica jest tylko w blachach montażowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko Wojtku tak jak napisałem te regulowane łączniki są potrzebne jeśli auto jest obniżone przynajmniej 40mm, przy ori sportowym zawiasie różnica jest tylko w blachach montażowych

To sprawdź te napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności