Skocz do zawartości
kris22bln

samopoziomowanie ,poziomowanie xenonow passat 3bg

Rekomendowane odpowiedzi

Pin 11 dla sterownika 4z7 dotyczy audi a6

Ja właśnie taki mam 4Z7 907 357 i pochodzi z passata. Ten 4BO to do wersji 3b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie taki mam 4Z7 907 357 i pochodzi z passata. Ten 4BO to do wersji 3b

To jaki w końcu montujesz? Bo juz niewiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4z7 907 357

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

bidzio1 dzięki za opis bo już wiem gdzie idą poszczególne sygnały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4z7 907 357

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

bidzio1 dzięki za opis bo już wiem gdzie idą poszczególne sygnały.

Nie ma sprawy. Tam co do sygnału ładowania to jest nr pinu licznika z audi w passacie jest inny. A na dobra sprawę możesz oszukać ten sygnał dając np plus po włączeniu świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tam co do sygnału ładowania to jest nr pinu licznika z audi w passacie jest inny. A na dobra sprawę możesz oszukać ten sygnał dając np plus po włączeniu świateł.

A nie lepiej podpiąć jak fabryka przykazała? :)

Po to jest ten sygnał aby sterownik wiedział że motor pracuje, a aku bez jego pracy nie dostaje po dupie. :ok

P.S. Grzana szyba przednia również z niego korzysta rzecz jasna w trosce o aku.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem po włączeniu świateł a światła tez dopiero wlaczasz jak odpalisz. A sterownik poziomowania nie ma takiego poboru prądu jak grzane szyby... w tym wypadku to jest tylko sygnał dla aktywacji układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiecie gdzie mogę znaleźć sygnał z alternatora w okolicy skrzynki bezpiecznikowej?? Oraz czy sygnał gala z radia to to samo co czujnik prędkości z czujnika ABS, bo też czytałm że są wątpliwości.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dlatego napisałem po włączeniu świateł a światła tez dopiero wlaczasz jak odpalisz. A sterownik poziomowania nie ma takiego poboru prądu jak grzane szyby... w tym wypadku to jest tylko sygnał dla aktywacji układu.

Ale po co dodatkowy sygnał skoro na pin 9 idzie + po zapłonie a na 17 idzie informacja o włączniu świateł.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

W opisie który załączyłeś rzeczywiście jest opis że ten sygnał to tylko informacja o ładowaniu. Ale trochę to dziwne że aż 3 sygnały pozwalają mu działać.

Edytowane przez elmer83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy wiecie gdzie mogę znaleźć sygnał z alternatora w okolicy skrzynki bezpiecznikowej?? Oraz czy sygnał gala z radia to to samo co czujnik prędkości z czujnika ABS, bo też czytałm że są wątpliwości.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Ale po co dodatkowy sygnał skoro na pin 9 idzie + po zapłonie a na 17 idzie informacja o włączniu świateł.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

W opisie który załączyłeś rzeczywiście jest opis że ten sygnał to tylko informacja o ładowaniu. Ale trochę to dziwne że aż 3 sygnały pozwalają mu działać.

 

W skrzynce bezpieczników nie ma sygnału ładowania.

Sygnał prędkości masz np przy przekaźniku wycieraczek kabelek biały z niebieskim paskiem.

Ja robiłem w a4 update samopoziomowania statycznego do dynamicznego to dałem zamiast ładowania to ze świateł I chodzi wszystko ok. Różnica jest taka ze test robi się po włączeniu świateł a nie odrazu po odpaleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy wiecie gdzie mogę znaleźć sygnał z alternatora w okolicy skrzynki bezpiecznikowej

Jak masz przekaźnik 214 to na PINie 4 masz ten sygnał lub NIEBIESKA wtyczka licznika (PIN12)

P.S. W #520 w załączonej rozpisce jest błędna informacja (zielona wtyczka)!

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz przekaźnik 214 to na PINie 4 masz ten sygnał lub NIEBIESKA wtyczka licznika (PIN12)

P.S. W #520 w załączonej rozpisce jest błędna informacja (zielona wtyczka)!

Pozdro.

Dlatego w innym poście odpisałem ze dotyczy to licznika z audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego w innym poście odpisałem ze dotyczy to licznika z audi.

Fakt, nie doczytałem. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie ma sprawy. To jest rozpiska jaka robiłem sobie jak montowalem poziomowanie w audi a4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę potwierdźcie tylko czy opis przewodów który zamieściłem na zdjęciu kilka postów wcześniej jest prawidłowy.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

NA schemacie od kris22bln jest jeszcze jeden przewód, który według rozpiski idzie ze sterownika pin 11 na licznik pin 32 ja nie mam tego przewodu w oryginalnej wiązce.

Czy wiecie co to za przewód??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie proszę potwierdźcie tylko czy opis przewodów który zamieściłem na zdjęciu kilka postów wcześniej jest prawidłowy.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

NA schemacie od kris22bln jest jeszcze jeden przewód, który według rozpiski idzie ze sterownika pin 11 na licznik pin 32 ja nie mam tego przewodu w oryginalnej wiązce.

Czy wiecie co to za przewód??

A ja już pisałem na temat pinu 11. Dotyczy to audi a6 c5 tam są wyświetlane komunikaty na fis w przypadku awarii układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podłączyłem wszystko na krótko. I po włączeniu zapłonu silniki wysuwają się i chowają po czym wywala błąd 01539 czyli musze zrobić adaptacje. Brakuje mi tylko blaszki mocującej przedni czujnik i biorę się za montaż:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam jeszcze jedno pytanie.

 

Na rysunku z ETKA ja widzę 3 czujniki i nie wiem jak mam to rozumieć. podpowie ktoś które ja mam sobie załatwić?

 

poziomowanie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na rysunku z ETKA ja widzę 3 czujniki i nie wiem jak mam to rozumieć. podpowie ktoś które ja mam sobie załatwić?

A to bardzo proste. :ok

Na tyle występowały dwa rodzaje mocowań czujnika, przód napęd [13] oraz 4Motion [14]. :)

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to bardzo proste. :ok

Na tyle występowały dwa rodzaje mocowań czujnika, przód napęd [13] oraz 4Motion [14]. :)

Pozdro.

 

dzięki bardzo za podpowiedź to już teraz prawie wszystko wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś z kolegów spotkał się z problem piszczącego łącznika wahacza z czujnikiem 8D0941299B ? Zauważyłem że oba sworznie/ gałeczki są zatarte, jest na to jakiś sposób czy muszę szukać nowego łącznika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Któryś z kolegów spotkał się z problem piszczącego łącznika wahacza z czujnikiem 8D0941299B ? Zauważyłem że oba sworznie/ gałeczki są zatarte, jest na to jakiś sposób czy muszę szukać nowego łącznika ?

Norma... ja dorobilem sobie te łączniki z użyciem przegubów kulowych m6 ( kupione w roliczym, służą np do ciegna gazu w ursusach) koszt 5zl szt i do tego kawałek pręta gwintowanego m6. Oczywiście długość jest jak oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności