Skocz do zawartości
JAFO

Przeróbka zasilania świateł w b4 + światła do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adam218

Witam. Mam takie pytanie. Jakie żarówki powinny być przeznaczone do świateł mijania w Passacie B4? Bo te co mam są bardzo słabe i w nocy na drodze mało co widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno na mijania jak i drogowych H1 55W. Kup jakieś markowe ale i tak nie spodziewaj się rewelacji-światła w passatach są słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie. Jakie żarówki powinny być przeznaczone do świateł mijania w Passacie B4? Bo te co mam są bardzo słabe i w nocy na drodze mało co widać.

ale na 98% winę nie ponoszą żarówki tylko już pewnie kiepskie lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale na 98% winę nie ponoszą żarówki tylko już pewnie kiepskie lampy.

albo przekaźniki do zamontowania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie żarówki powinny być przeznaczone do świateł mijania w Passacie B4?

Jakie? Dwunastovoltowe....

...a teraz sprawdź jakie napięcie masz na oprawkach żarówek to pomyślimy co dalej ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a teraz sprawdź jakie napięcie masz na oprawkach żarówek to pomyślimy co dalej ....

Nie ma co myśleć, tylko pakować przekaźniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie zamierzam zamontować przekaźniki i czy by była taka możliwość by przy światłach długich zapalały się też mijania ? wiadome przy ori instalacji obciążało by to pająka a przy przekaźnikach chyba nie tylko kwestia jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mam pytanie zamierzam zamontować przekaźniki i czy by była taka możliwość by przy światłach długich zapalały się też mijania ? wiadome przy ori instalacji obciążało by to pająka a przy przekaźnikach chyba nie tylko kwestia jak to zrobić

 

w profilu masz b4, a w b4 przy światłach długich palą się zawsze przecież też światła mijania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo wątków o ledowych światłach dziennych ale...99% dotyczy B5.

Niech mi ktoś podpowie co mi powiedzą mundurowi jak będę miał listwę led zamontowaną w oryginalnej lampie ........lub czy idzie dostać takie listwy z przeznaczeniem na światła dzienne czyli z homologacją E4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w profilu masz b4, a w b4 przy światłach długich palą się zawsze przecież też światła mijania

Do końca nie jestem przekonany czy we wszystkich bo u mnie się wyłączają mijania po przełączeniu na długie, nawet mam delikatną przerwę podczas przełączania. Postaram się nagrać filmik na weekendzie i wrzucę na forum ;)

Jeśli chodzi o jakiś schemat jak to jest podłączone to nie mam zielonego pojęcia :P

 

Tak przy okazji świateł to mam pytanie odnośnie montażu kierunkowskazów bocznych w pasku B4 USA, tam nigdy kierunków nie było i pytanie brzmi czy jest możliwe aby wszystkie kable potrzebne do podpięcia były już w samochodzie? Nie wiem jak się do tego zabrać, przy okazji dodam, że obrysówki są obecnie tylko w zderzaku(blendy ukradli ;(), które świecą się cały czas, podczas wrzucania kierunku zaczynają jedynie jaśniej pulsować (nie migają gasnąc na sekundę) i tak to jest zrobione przez fabrykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do końca nie jestem przekonany czy we wszystkich bo u mnie się wyłączają mijania po przełączeniu na długie, nawet mam delikatną przerwę podczas przełączania. Postaram się nagrać filmik na weekendzie i wrzucę na forum

pewnie masz wersje USA i tak będzie jak piszesz. Ostatnio ktoś tu pisał i pomagałem mu to przerobić żeby przy długich świeciły też krótkie. Wystarczy zmostkować pod kierownicą 2 przewodu biało - czarny z żółtym.

Tak przy okazji świateł to mam pytanie odnośnie montażu kierunkowskazów bocznych w pasku B4 USA, tam nigdy kierunków nie było i pytanie brzmi czy jest możliwe aby wszystkie kable potrzebne do podpięcia były już w samochodzie? Nie wiem jak się do tego zabrać, przy okazji dodam, że obrysówki są obecnie tylko w zderzaku(blendy ukradli ;(), które świecą się cały czas, podczas wrzucania kierunku zaczynają jedynie jaśniej pulsować (nie migają gasnąc na sekundę) i tak to jest zrobione przez fabrykę.

ja bym to zostawił, ewentualnie obrysy tam zamontował zamiast zaślepek. B4 ma swój urok jak mu kierunki w zderzaku mrugają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym to zostawił, ewentualnie obrysy tam zamontował zamiast zaślepek. B4 ma swój urok jak mu kierunki w zderzaku mrugają.

W zderzaku nie chcę nic modzić, chciałem jedynie dołożyć kierunki w błotnikach bo mi zaślepki wlofsburga też skur... ukradli, obecnie blendy mam euro, które niestety nie świecą :/

Zastanawiam się czy możliwe jest, że w wersji US zostawili gdzieś przewody do podpięcia kierunków w błotnikach czy trzeba będzie się wpinać w wiązkę chociaż dziwnie by to wyglądało jeśli musiałbym się podłączyć pod te kierunki w zderzaku z racji tego, że one się stale świecą.

 

Mam zamiar z czasem wrócić do blendów US ale cholerstwo drogie jak na kawałek plastiku niestety, tak samo te zaślepki w błotnik, 62zł za sztukę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zderzaku nie chcę nic modzić, chciałem jedynie dołożyć kierunki w błotnikach bo mi zaślepki wlofsburga też skur... ukradli, obecnie blendy mam euro, które niestety nie świecą :/

Zastanawiam się czy możliwe jest, że w wersji US zostawili gdzieś przewody do podpięcia kierunków w błotnikach czy trzeba będzie się wpinać w wiązkę chociaż dziwnie by to wyglądało jeśli musiałbym się podłączyć pod te kierunki w zderzaku z racji tego, że one się stale świecą.

źle Cię zrozumiałem i zacząłem pisać wywód.. jakieś kostki mogą być w komorze silnika ale czy będą na bank to niech się ktoś inny wypowie.. ;)

 

jeśli by nie było to w zderzaku masz żarówkę dwużarnikową (albo 2 żarówki - co mało prawdopodobne) i pójdą tam 3 kable. masa, plus do obrysów (podłączony do mijania) i plus przerywany - kierunki. to z tego kabla bierzesz sygnał i masę wszystko jedno skąd i działasz..

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli by nie było to w zderzaku masz żarówkę dwużarnikową (albo 2 żarówki - co mało prawdopodobne) i pójdą tam 3 kable. masa, plus do obrysów (podłączony do mijania) i plus przerywany - kierunki. to z tego kabla bierzesz sygnał i masę wszystko jedno skąd i działasz..

Czyli generalnie nic trudnego z tego co piszesz, kierunki zamówiłem razem z wiązką ale blendy będą musiały poczekać bo tak jak wspominałem.. ta cena mnie odstrasza. No chyba, że znajdę na ebay w US to zamówię, powinno wyjść dużo taniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zostawili gdzieś przewody do podpięcia kierunków

Szukaj w podszybiu na wprost kierowcy pojedynczych kabli z wtyczkami lub jednej podwójnej i obadaj co się w niej pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukaj w podszybiu na wprost kierowcy pojedynczych kabli z wtyczkami lub jednej podwójnej i obadaj co się w niej pojawia.

Dzięki za podpowiedź, sprawdzę to jutro albo w sobotę i opiszę co znalazłem i jak poradziłem sobie z problemem, może się komuś przyda taki tutorial na przyszłosć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość allen69

Cześć, może to kiepski moment i miejsce na zadawanie takich pytań, ale niestety nie mogę założyć jeszcze nowego tematu, ponieważ jestem nowym użytkownikiem - mam nadzieję, że nie dostane bana po godzince od rejestracji : ) Problem dotyczy wyboru żaróweczek. Jestem troszkę zielony w temacie, a chciałbym zamontować w moim Passacie b4 coś, co będzie imitowało piękne xenony. Pytanie tylko, czego szukać? Mam oryginalne, fabryczne reflektory - to znaczy, że powinienem szukać żarówki H1, prawda? H4 i H7 różnią się montażem, tak? Wiem też, że musi być to żaróweczka 55W, żeby instalacja nie szalała. Znalazłem w internecie całkiem pochlebne opinie o żaróweczkach Philipsa BlueVision i Osram Night Breaker. Czy takich imitacji xenonów można używać na polskich drogach? I jeśli tak, czy warto zainwestować 60PLN w żarówki np. Philipsa, czy chińczyki za 12PLN dają podobne światło, a różnica jest tylko na pudełku? Z góry dzięki za odpowiedź i z góry przepraszam za braki w elementarnej wiedzy : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień reflektory, kup żarówki osram night breaker 2, do tego dzienne na ledach. Na mijania i drogowe załóż przekaźniki. W takiej konfiguracji nie męczysz świateł mijania, w nocy z nowymi reflektorami osram naprawdę ładnie daje a przekaźniki też jasności dodają.

Ja dzienne założyłem z poprzedniego auta gdzie miałem okrągłe. Mocowanie ładnie podchodzi pod wkręt mocowania dolnej kratki. Jeszcze trochę kosmetyki ale wygląda to tak:

img0053hv.jpg

 

Przekaźniki założyłem w komorze przed filtrem powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje trochę temat. Założylem sobie w mojej B3 zderzak od B4 przedni i tak się zastanawiam czy nie możnaby wykorzystać kierunkowskazów jako świateł do jazdy dziennej. O włączanie się nie martwię, bo z tym to akurat nie ma problemu. Jest tylko pytanie czy POLICJA będzie tolerowała te światła jako dzienne. Homologacja oczywiście wybita jest na kloszykach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności