Skocz do zawartości
Awariall

Malowanie całego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

W Kwietniu chciał bym oddać do pomalowania cały samochód. Na aucie nie ma nigdzie rdzy, po prostu lakier ma już swoje lata i widać, że uczyła się nim jeździć moja dziewczyna :-) nie sa to jakieś duże uszkodzenia tylko zwykłe otarcia. Polerka tu nic nie pomoże a nie chce malować pojedyńczo elementów bo będą się odróżniać, a Ci któży pamiętają mnie z forum z poprzedniego passata wiedzą, że musi być idealny...

Samochód bedzie malowany w taki sam kolor jak jest teraz LB5N, bo chodzi tylko o odświeżenie (zewnętrzna strona karoserii). Tutaj mam kilka pytań ile w waszych okolicach taki zabieg kosztuje, ja przewidziałem na to 3000zl + niespodzianki. Co powinienem wiedzieć przed malowaniem i co myślicie o pomalowaniu dachu na czarno (ala szklany). Może jakieś inne sugestie?

 

a oto pacjent:

passatm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega w zeszłym roku malował octavię. Jakiś dowcipniś pochlapał mu kwasem auto i do malowania miał właściwie wszystko prócz 2 drzwi i błotnika przedniego. To był lakier metalic, zdecydował się na malowanie wszystkich uszkodzonych elementów (zderzaki też) i dobrego błotnika - miał otarcia, zostawił niemalowane 2 drzwi, ale lakiernik pokrył mu je bezbarwnym lakierem, żeby połysk był taki sam na całym aucie. Zapłacił za to 2600zł. Osobiście dachu niemalowałbym na czarno. Ale to moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! jak masz uszkodzone 2lub3 elementy to je polakieruj,po co lakierowac cale auto lakiernik tak bedzie wypylal kolorem [baza] ze sladu nie bedzie a caly element pokryje lakierem bezbarwnym albo uszkodzone elementy pomalowac a cale auto polakierowac lakierem bezbarwnym bedzie ladnie i swierzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dachu na inny kolor nie maluj, bo spaskudzisz cały samochód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas na pomorzu też sobie krzyczą 2600-3000zł za całość. a z dachem to lepiej pozostań taki jaki masz ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od miasta i lakiernika, ale 3k powinno Ci starczyć.

Kolega malował w grudniu auto całe + zażyczył sobie lusterka w kolor i całe zderzaki, klamki to zapłacił 2400 - lakier metallic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jest problem ze znalezieniem lakiernika w okolicach Puław...

Może inaczej, lakiernicy są, ale ceny też mają z kosmosu... Za malowanie samochodu po samej powierzchni zew, ceny od 3500 do 6000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz na wstępie że dostarczysz im rozebrane auto :) 6000 to chyba cena za pozłocenie karoserii. Zerknij na lakiernik.orge.pl myślę że kogoś Ci polecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chcę zakładać nowego tematu ale czy cena do 3000zl dotyczy każdego lakieru ( nawet nietypowego ) czy tylko te " podstawowe " bialy srebrny czarny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności