Skocz do zawartości
VirusAlfa

Lekkie drgania nadwozia przy 120km/h V6 2.8 .....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie.

Przy 120 odczuwalne są drgania, bardziej na fotelu pasażera niż kierowcy - tylko przy 120km/h. Przy mniejszej, lub większej drgania zanikają.

Ja stawiam na wał tylniego mostu, jakieś łożyska, łączniki ...

Czy ktoś wie, co moze powodować te drgania ? Moze ktoś juz wyleczył tą usterke w swoim V6 ?

 

Gdzie mozna szukać pomocy. :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj powiem ci ze znajowy ma ten sam model (KOMBI)4x4 2,8 i tak samo czuc wibracje na fotelu wyważał koła wymienił wał nawet kpl sprzęgło i torsen w skrzyni biegów niestety po każdej wymianie nic nie pomogło i musiał to pokochac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, tak jak w temacie.

Przy 120 odczuwalne są drgania, bardziej na fotelu pasażera niż kierowcy - tylko przy 120km/h. Przy mniejszej, lub większej drgania zanikają.

Ja stawiam na wał tylniego mostu, jakieś łożyska, łączniki ...

Czy ktoś wie, co moze powodować te drgania ? Moze ktoś juz wyleczył tą usterke w swoim V6 ?

 

Gdzie mozna szukać pomocy. :taksobie

a może same fotele są nie stabilne i przy takiej prędkości wpadają w rezonans i drgają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam na zle wywazone kola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak w zimę jak napchało się śniegu w koła. Wyważyć , a jak nie pomoże to doważyć na samochodzie.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne objawy i mi pomogła wymiana poduszek pod skrzynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witaj powiem ci ze znajowy ma ten sam model (KOMBI)4x4 2,8 i tak samo czuc wibracje na fotelu wyważał koła wymienił wał nawet kpl sprzęgło i torsen w skrzyni biegów niestety po każdej wymianie nic nie pomogło i musiał to pokochac

 

Popieram zdanie kolegi. Miałem A6 2.8 i było identycznie a trochę powymieniałem i nic. Ziomek ma A6 2.7T i jest to samo. Wymieniał tarcze, klocki, podporę wału, przeguby, felgi + koła itp. i nic z tego. Niestety trzeba z tym żyć albo sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, będe wymieniał poduszki, dam znać czy pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności