Skocz do zawartości
jedrus

Serwis hostingu plików udostępniany przez forum? Co Ty na to?

Czy byłbyś zainteresowany serwisem do uploadu zawartości, udostępnianym przez forum?  

375 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy byłbyś zainteresowany serwisem do uploadu zawartości, udostępnianym przez forum?

    • Tak
      365
    • Nie
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł nam do głowy razem z mareckiem pewien pomysł.

 

Z dnia na dzień coraz bardziej denerwujące staje się przeglądanie zdjęć czy załączników w ogóle. Część z Was korzysta z amerykańskiego imageshacka (który daje radę, ale czasem ma gorsze dni i fotki wczytują się w nieskończoność). Część z Was korzysta też z fotosik.pl - to już zakrawa na dramat. Gdy otwieram jakiś temat fotki ładują się i ładuuująąąą..... Kliknięcie w miniaturę otwiera stronę fotosika i stado reklam. Jeszcze inni korzystają z innych, mniej popularnych serwisów.

 

Do rzeczy.

 

Co powiecie na nasz własny - "passatowo-206clubowy" - hosting takich rzeczy?

 

Mamy na myśli dość wszechstronne rozwiązanie, tzn.:

  • upload zdjęć, galerie
  • ulpoad logów z naszych samochódw
  • upload plików tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych itp.
  • opcja skracania długich linków

 

Plus byłby taki, że wszystko mielibyśmy pod ręką, na naszym serwerze - więc niezawodne i szybkie. Niekoniecznie tylko dla nas, ale głównie dla nas!

 

Chcemy zobaczyć, czy byłoby w ogóle takie zainteresowanie więc zapraszamy do oddania głosu w ankiecie! Dyskusja nie jest konieczna!

Edytowane przez jedrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem przeważnie/tylko z fotosika, ale po wprowadzeniu ograniczeń tez mnie drażni ta stronka.

Jestem za własnym hostingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dyskusja nie jest konieczna!

 

Ja wiem, że niby nie potrzebna i jeśli zdecydujecie, że mam omamy, to wykasujcie ten past. Ale - czy oby na pewno jesteśmy przygotowani na to wydajnościowo w sensie łącza i powierzchni dyskowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko lepsze od fotosika. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem, że niby nie potrzebna i jeśli zdecydujecie, że mam omamy, to wykasujcie ten past. Ale - czy oby na pewno jesteśmy przygotowani na to wydajnościowo w sensie łącza i powierzchni dyskowej ?

 

Spokojnie, damy radę jak będzie potrzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest opcja to chętnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Jeżeli to nie spowolni serwera to dobry pomysł ,ale imageshak mi odpowiada szczerze powiedziawszy ,jednak zagłosuję na tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprostuję - na naszym serwerze miałem na myśli niekoniecznie ten, na którym stoi forum. Więc spowolnienia nie będzie. Na razie to wszystko faza teorii i marzeń - badamy rynek :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzne hostingi to dramat, korzystam z fotosika a teraz po wprowadzeniu limitów, zrobił się mega dramat, jak już wspominaliście godzinami się czeka na otwarcie zawartości; jeżeli mamy takie możliwości to własny hosting jak najbardziej :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

No to rynek otwarty na wszelakie propozycje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
badamy rynek
A rynek będzie jak najbardziej za. Już nie raz miałem kłopoty z otwieraniem fotek. Często zanim zagłosowałem na passata miesiąca to szedłem zrobić sobie herbatkę bo nie wiedziałem na co zagłosować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuję na tak. Bardzo fajny pomysł. Fotosik już mnie denerwuje bo co chwila coś zmieniają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra sprawa. Możnaby zrobić coś na obraz http://www.obrazki.elektroda.net czyli serwisu do zamieszczania zdjęci forum http://www.elektroda.pl., I dodam że to świetna sprawa i kożystam z niego od dłuższego czasu do zamieszczania zdjęć które wklejam później na różne fora, aukcjach allegro itp.

 

Jestem jak najbardziej za :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pytać tylko robić, z imegesów i fotosików zdjęcia mogą kiedyś w kosmos polecieć

jak będziemy mieć własny hosting to nic nie wsiąknie, swoje to swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie takiej zmiany bedzie wiazalo sie z koniecznoscia zamiaszczania plikow tylko na naszym hostingu? Userzy b. czesto korzystaja z imageshack - glownie na sb. Nie wiem czy bedzie istniala mozliwosc umieszczania miniatur zdjec-ale napewno bylaby swietnym wyjsciem bo skraca o wiele ladowanie sie pliku na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory używałem imageshacka. Więc jeśli mielibyśmy stworzyc własny upload to jestem jak najbardziej ZA :ok: Tylko żeby wtedy nie było limitu na ilość załadowanych plików. Bo z tego co pamiętam, gdy bawiłem się dostępnym uploadem na forum, to był limit wprowadzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawa, może tak przy okazji jakiś skrypcik który będzie robił znaki wodne z adresem stronki :)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem jak najbardziej na TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności