Skocz do zawartości
gringo71

jaki zamiennik rozmiaru opon?

Rekomendowane odpowiedzi

chociażby w porównaniu z fordem.

No tu się zgodzę, ale różnica jest na prawdę odczuwalna między 16' a 17' . Jest tu przeskok z 205 na 235. Różnica jest. A to ,że Passat prowadzi się neutralnie to prawda, po prostu jedzie swoje ale nic poza tym , tak to można określić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapodałem 225/60/16. Pomylilem sie przy zakupie bo powinny chodzic raczej w A8 albo mercedesie ale wyglada super. Jest sporo podniesiony, zaspy mu nie straszne taki vw allroad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wbij jakieś foto tego kotleta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym pozdrawiam wszystkich,mam pytanie czy szerokość opon 225 będzie ok wcześniej były 215 zle zamówiłem i nie idzie ich oddać czy będą za szerokie dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to w ogóle rozmiar (225/??/R??) - bo chyba fabrycznie CC nie miał ani 215 ani 225 tylko albo 235 (przy felgach 17, 18 i 19) oraz 205 (tylko dla zimówek 17") - jaka felga jaki profil opony bo może być, że ta 225 jest mała a nie za duża :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b7. Felga ori 17 7.5cala. Która guma będzie lepsza? Skłaniałbym się 215/50/17 tylko czy na 7.5 nie będzie za wąsko i czy rant będzie robił swoje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@irift  spokojnie 215/50 na 7.5 cala zakładaj... a nie chcesz 235/45 założyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak komfort za mną bardziej przemawia a słyszałem że jest zauważalna różnica na 215/50 względem 225/45 lub 235/45. Jeżeli wejdzie to ok a z rant zabezpieczajacy będzie spełniał funkcję na tej oponie na 7.5 cała? 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego by nie mial spełniać ?

Ja zimowe mam 205/55R16 a letnie 235/45R17 i różnicy nie widzę ... spalanie bardzo podobne... komfort ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, rosol napisał:

a dlaczego by nie mial spełniać ?

No węższa opona a nie wiem jak wygląda na feldze czy nie za wąska. Trochę poczytałem i praktycznie wszędzie mówią że komfort na plus przy 215/50. Wysokość wychodzi ta sama jak na 235/45 tyle że węższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności