Skocz do zawartości
pawelekk

Gruby gumowy przewód od turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dodaje gazu to nic nie dymi...

Ale czemu po zdjęciu wężyka który idzie do gruszki (pod którą jest sztanga) nie słychać tego świstu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często widzę, że spora część forumowiczów ma wybitny talent do komplikowania prostych rzeczy... Dynamika gazów w dieslu powoduje 95 proc niedomagań a prostota tego układu jest taka, że prawidłowa diagnoza w większości przypadków nie powinna przekroczyć 30min. Często napisnie posty delikwentowi zajmuje więcej czasu niz gdyby ruszył głową i przeanalizował fakty.

 

Ale czemu po zdjęciu wężyka który idzie do gruszki (pod którą jest sztanga) nie słychać tego świstu ?

 

 

To bardzo proste- jesli zdejmiesz wężyk od gruszki turbina ma łopatki tak ustawione że w zasadzie nie napędza spalinami wirnika. Jeśli wirnik nie lata tak szybko jak ma to i na zimnej stronie turbo nie dmucha z odpowiednią wydajnością. Jeśli nie dmucho to jak mo świszczeć, co??

 

Jak już koledzy wyżej pisali posprawdzaj wszystkie połączenia od strony turbo przez IC do dolotu, gdzieś coś Ci ucieka. N75 na razie zostaw w spokoju, zajmij się jednym problemem, potem ew jeśłi będzie potrzeba będziesz szukał dalej. Na pewno w kazdym razie nie podłączaj N75 do akumulatora bo jak czytam takie rady to płakać mi się chce.

 

Prace N75 podglądać można w Vag scope, można nałożyć wykres na którym widać jego wysterowanie i porównać z aktualnym ciśnieniem w dolocie w stosunku do zadanego. Taka obserwacja pozwala na w miarę pewne ustalenie co jest nie tak w bardzo krótkim czasie. Nieszczelność też jest widoczna na scope jako spadek ciśnienia na map-ie i większym wysterowaniu N75. Dokładnie w tym momencie powinieneś usłyszeć wspomniany świst powietrza. NIeszczelność najłatwiej zlokalizować po oleju (ktoś już wyżej pisał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odszukanie nieszczelności wcale nie jest takie proste jeśli jest mała dziurka. Mam podobny problem. Przy gwałtownym wciśnięciu gazu słychać przez chwilę taki "szum/syk" w przedziale 1800-2300 obr. i jak ustąpi do auto zaczyna lepiej przyśpieszać. Męczę się z tym już dość długo i jest problem to zlokalizować. Sprawdziłem wszystkie węże, nawet te dwa krótkie górne wymieniłem, od turbo tzw. "S" wymieniona i dalej to samo. Turbo czyściłem tydzień temu, zamiast kata jest rurka (zmieniłem na rurkę jak już syczało), wszystkie przewody podciśnieniowe wymienione i dalej syczy. W najbliższych dniach zrobię coś takiego: wąż "S" od strony turbo zaślepię zatyczką, a w krótki łącznik elastyczny przy kolektorze ssącym dam zatyczkę z wyjściem na wężyk i nabiję cały dolot kompresorem do 2 barów i zobaczę gdzie syczy. Zapomniałem dodać, że chodzi o A4 AFN.

 

-----

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł mi wąż tak zwana "eska" kiedyś już go wymieniałem ale wtedy były tylko ori albo używka, zapłaciłem za niego ponad 400 zł. Teraz znalazłem zamiennik za 190 zł, tylko nie wiem czy taki zamiennik jest coś wart. Montował ktoś u siebie takie coś? Okucia wyglądają solidniej niż fabryczne.

 

http://allegro.pl/rura-waz-przewod-turbiny-nowy-passat-b5-3b0145828g-i3376367939.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie brać, jakość porównywalna do oryginału.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. może się komuś przydać więc pisze... wczoraj jadac do pracy kiedy sciszylem muzykę usłyszałem niepokojący gwizd w pewnym przedziale obr. wystąpiło też gorsze przyspieszanie. wiedziałem że to musi być nieszczelnośc w dolocie. wracając wieczorem nie było szans już nic kupić z racji tego że była sobota i nie wiedziałem gdzie powstała nieszczelnosc. auto było mi potrzebne na niedzielę rano do pracy więc postanowiłem szukać. rozebralem górę ale tam było ok, niestety nie mając kanału do rac się do rury wychodzącej z turbo było ciężko ale się udało i tam była dziurka o średnicy ok 15-20mm. na szybko w ruch poszła benzyna ekstr. łatka z dentki rowerowej i poxipol. po zaklejeniu dziury, z pozostałej detki uciolem pasek o szerokości koło 3cm i długości całej detki. przy pomocy pijanego szwagra który trzymał rure mocno naciagajac detke owijalem eske, co obrót zakrapiajac cyjanopanem.(dobrze skleja gumę) na koniec dla pewności całość potraktowalem taśma izolacyjną również dobrze naciagajac. montaż i jazda próbna kawałek po nieuczeszczanej drodze z racji tego że czteropak przy pracy musiał być:P Dzisiaj trasa 30 km do pracy i to z ogniem i prowizorka wytrzymała:) myślę że zda egzamin do czasu zakupu nowej rurki. polecam jeśli ktoś tak jak ją potrzebuje pilnie auta. koszty- 10 zł piwko 2zł cyjanopan:p reszta znaleziona w garażu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie gumowe rury, prawdopodobnie gdzieś jest pęknięcie , przy spokojnej jeździe jest tylko lekka nieszczelność, jak depniesz w podłogę pęknięcie otwiera się przy 2 barach i ciśnienie idzie pod maskę zamiast do silnika dlatego pewnie raz łapie checka a raz nie. Jak masz możliwości to sprawdź cały dolot np tak http://www.a4mods.com/index.php?page=webcontent/pages/boostleak.html&category=5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie. Dymienie na czarno + świst podczas przyspieszania, po odpuszczeniu gazu ustawał. Wymiana węża turbo-intercooler pomogła. Okazało się, że miał mechaniczne przecięcie - obok tego węża znajduje się kompresor od klimy, podejrzewam, że podczas wymiany kompresora facet od klimy zamachnął się jakimś nachędziem i uszkodził wąż.

 

U mnie do wymiany był ten wąż - 3B0145828G. Ciężko było dostać używkę za rozsądne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie do wymiany był ten wąż - 3B0145828G. Ciężko było dostać używkę za rozsądne pieniądze.

 

Czemu koniecznie używkę ?

Zamienniki z alle... są niezłej jakości.

Za używkę na szrotach krzyczeli od 200 do góry ... a za nówkę z wysyłką lekko ponad 100.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u was tez ciezko wchodzil ten przewod w turbo i do rury co idzie di inter,??/

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

czy u was tez ciezko wchodzil ten przewod w turbo i do rury co idzie di inter,??/

 

ja musialem dobijac ten kolnierz przez klucz mlotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś na zamiennik bardzo bardzo złej jakości. Jakoś po nowym roku wymieniałem ten wąż, kupiłem z allegro za 170zł z Cz-wy, do turbo weszło z kliknieciem, ale do rury nie. Musiałem szlifować ten aluminiowy kant, jakoś wskoczył ale przy wciśnięciu gazu na próbie wywalało ten waż z rury. Po 5 próbach doszlifowania zrezygnowałem z niego, oddałem i zwrócili kase. Kumpel zamówił mi tego weża z ICars firmy SASIC za połowę ceny ze sklepu IC, wąż spasowany idealnie, do dziś butuję i nie chce wyskoczyć :-P Polecam SASIC-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności