Skocz do zawartości
pawelekk

Gruby gumowy przewód od turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam passata 1.9 tdi AFN. Powiedzcie mi, czy ten gruby, gumowy przewód który wychodzi z turbo i idzie do intercoolera może mieć wpływ na tryb awaryjny ? Bo słychać u mnie dziwne świszczenie przy dodawaniu gazu i wskakuje mi tryb awaryjny. A czasami świstu nie słychać i notlaufa też nie ma. Szukałem nieszczelności na wszystkich przewadach ale są ok. Został mi jeszcze ten właście gumowy przewód ale nie wiem czy on może mnieć z tym coś wspólnego. A może wiecie co innego może być problemem który siedzi w moim pasku już od kilku tygodni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No może mieć wpływ jesli jest dziurawy. On chyba najczesciej sie uszkadza .

 

P.S. Mam taki sprawny na sprzedaż. Jak coś to pisz na PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, przy przyśpieszaniu zaczynało coś gwizdac i spadała moc oraz świecił się check. Okazało się, że był przetarty przewód o którym mowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może wiecie co innego może być problemem który siedzi w moim pasku już od kilku tygodni ?

Wg. mnie mało prawdopodobne jest to żeby była to nieszczelność węża skoro jak mówisz "raz tryb awaryjny łapie, a raz nie". Jak byłby nie szczelny to cały czas miałbyś taki efekt.

Przyczyny trybu awaryjnego w tym przypadku bardziej należy szukać w zmiennej geometrii turbiny bo możliwe, że powoli zaczynają podcinać kierownice. Sprawdź czy sztanga od gruchy turbiny porusza się płynnie w pełnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci syczy to napewno wężyk bo to najczęściej pada... a tryb awaryjny nie musi być koniecznie od tego możliwe że nałożyło Ci się coś jeszcze zmień węża i wtedy daj znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zdecydujesz się na wymianę tego węża to ściągnij go i sprawdź czy jest dziurawy bo do tanich on nie należy w ASO do mojego silnika kosztuje około 400pln zamienników z tego co się orientuję nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używkę za 50zł w bardzo dobrym stanie. Nie należą do tanich bo tak jak piszesz niema zamienników i są tylko nowe orginalne albo z demontażu.

 

Próbowałem też kleić swój na kilka sposobów bo dziurka nie była duża ale to i tak nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może opisze bliżej "problem"...

Otóż podczas dodawania gazu słuchać "świst" i tylko podczas dodawania gazu. Noga z pedału i świst ucicha. Jak depnę mocniej to jest świst i fura przechodzi w awaryjny. Czasami jednak jak jade i deptam jest "świst" choć zdarza się też tak, że za chwile raptownie ucicha i wtedy mam pewność, że jak depne to nie będzie awaryjnego i go nie ma. NIe wiem o co chodzi.

 

A co najlepsze. Jak zdjąłem wężyk, który idzie do tej gruszki (pod którą jest sztanga) to oczywiście auto nie miało mocy ale ŚWISTU NIE SŁYCHAĆ !! Dodam, że wężyk jest wymieniony na nowy i nie ma dziur... Co jest nie tak ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro kolego słyszysz wyrazny swist w kabinie to sprawdz 2 łaczniki rury turbo(http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=60388&highlight=%A3%A1CZNIK+GUMOWY+TURBO) jeden łaczy turbine i ta plastikowa rure która idzie w okolicach podszybia i ta bym obstawiał prawdopodobnie jest peknieta od dołu daj znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjedź na kanał poproś drugą osobę żeby dodawała gazu i szybko zlokalizujesz usterkę.

Jak nie masz dostępu do kanału to lewarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świst słychać tylko podczas obciążenia auta, czyli podczas jazdy. Gazowanie na postoju nic nie daje - nie słychać żadnego świstu

 

@radek77

Te gumowe łaczniki o których mówiłeś sprawdzone - nie ma żadnych nieszczelności

Edytowane przez pawelekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez podczas przyspieszania słysze ze tak jakby byla nieszczelnosc (świst) lekko na mocy traci ale tryb awaryjny nie łapie. sprawdziłem węże i tak jakby były wszystkie całe.... czy pod podłączeniu pod vaga cos pokaże? nie mam u siebie vaga tylko musze jezdzic do mechanika a tam trzeba płacić jak zresztą wszędzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak będziesz to niech zrobi logi dynamiczne i wrzuć na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a może to wina elektrozaworu na turbinie i się czasami blokuje ja mam taki sam problem jak ty jak daje mu w gaz to czasami traci moc i wchodzi w tryb awaryjny i może tak jak ja mam prawdopodobnie pękniety przewód od tego zaworu może wystarczy wpryskać troche WD 40 w ten zawór i może przestanie się wieszać.Pozdro>>>>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie dokładnie jest ten elektrozawór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale panowie zacinajacy zawór nie powoduje szumu swistu ,kolego sprawdziłes jeszcze raz te przewody intercolera?sam slad oleju na rurach lub sam olej w okolicach silnika powinien cie naprowadzic|(sorki teraz doczytałem ze sprawdziłes),a co do elektrozaworu to poszukaj przy turbinie cienkich wezyków o srednicy ok6 mm one ida od turbo do elektrozaworu (jakby mała buteleczka z trzema wezykami)http://www.allegro.pl/item942562834_zawor_regulacji_turbo_n75_tdi_vw_pierburg.html

Edytowane przez radek777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajduje się z przodu silnika przy kole pasowym przykręcony razem z zasobnikiem podciśnienia do uchwytu nad sprężarką klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten elektrozawór to ;n75; ja bedac zupełnie zielony sprawdzałem go tak:wyczytałem ze jest to cewka która dzieki pradowi wydaje tykanie,wiec wyrwałem na szrocie kostke z kabelkiem która idzie do n75 podpiałem bezposrednio minus do akumulatora a plusem dotykatem jak najszybciej mogłem i słuchałem tykania -efekt po 10 styknieciu zacinał sie (wd40 załatwił spraw na jakis czas)

 

---------- Post added at 20:11 ---------- Previous post was at 19:59 ----------

 

co do syczenia to mozesz miec przepalona plecionke tzw tłumik drgan ,moze cos przy zaworku :erg:rozczelniona chłodnica spalin czy jak dodajesz gazu na luzie to czujesz drzenie?czujesz spaliny?moze sam intercooler jest nieszczelny?jak przywalisz po gazie to za autem chmura?

Edytowane przez radek777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności