Skocz do zawartości
lukisio

Sterowniki KKL, HEX, Commader, tacho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem tu nowy ale od dawna czytuje forum .

Przeczytałem wiele postów na różnych forach i nigdzie nie znalazłem informacji które pomogły by rozwiązać mój problem więc postanowiłem się dołączyć do tego. Otóż jakiś czas temu kupiłem interfejs china ten niebieski wraz z nim dostałem program VAG K+CAN Commander 1.4 po zainstalowaniu sterowników i zmianie ustawień w menadżerze urządzeń udało mi się połączyć z sterownikiem w moim golfie V (EDC 16) ale po chwili pojawił się komunikat, że program przestał działać i połączenie się zerwało (posiadam Windows 7 32bity ) i tak jest do dziś. Zauważyłem, za każdym razem po zerwaniu połączenia zmieniają się same ustawienia we właściwościach interfejsu prędkości odbioru i transmisji na domyślne. Ale co dziwne Polski VAG 4.9 łączy się beż problemu z sterownikiem silnika i utrzymuje stabilność połączenia ale nie chce połączyć się z innymi sterownikami np. poduszki czy ABS. Ściągnąłem z Internetu program VAG K+CAN Commander 2.5 i na nim połączenie też się zrywa. Czy ktoś ma jakieś pomysły lub spostrzeżenia jak poprawić stabilność połączenia? Mam kilka innych programów diagnostycznych ale z Magistralą CAN i EDC 16 nie współpracują. Był bym bardzo wdzięczny za jakieś materiały szkoleniowe do poczytania.

Wygląda na to że masz kabel KKL skoro chodzi ci Polski VAG więc Can commander nie będzie ci z tym śmigał.Możesz zdobyć VAG Com 311.2 i będzie z nim śmigał.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam VAG Com 311.2 i VAG-COM Release 409-1 i kilka innych ale nie współpracują z szyną CAN,

VAG K+CAN Commander 1.4 czy 2,5 łączy się z sterownikiem ale w czasie pracy połączenie się zrywa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam VAG Com 311.2 i VAG-COM Release 409-1 i kilka innych ale nie współpracują z szyną CAN,

VAG K+CAN Commander 1.4 czy 2,5 łączy się z sterownikiem ale w czasie pracy połączenie się zrywa :/

Poczytaj w tym temacie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=3825&highlight=interfejs+obd, będziesz wiedział jaki program do czego służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym o sterowniki i program do kabla VAG-K+CAN czyli VAG K CAN COMMANDER 1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosił bym o sterowniki i program do kabla VAG-K+CAN czyli VAG K CAN COMMANDER 1.4

Pod XP? Bo Viśta i Siódemka zasysają same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siódemka, jeśli 64b to lipa, pod 32 chodzi jak reszta programów (tych starszych), vista podobnie.

Programy, itp. różne do pobrania poniżej:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1427835&postcount=48

pozdr

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o sterowniki do kabelka kkl line

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosiłbym o sterowniki do kabelka kkl line

masz w pierwszym linku: mega-paczka ;)

http://chomikuj.pl/jjacekkx/Dokumenty/Maga+paczuszka

i

http://chomikuj.pl/jjacekkx/VAG+K*2bCAN+COMMANDER+FULL+1.4

 

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a które zainstalować? bo ściągnąłem jedno i drugie i są 3 foldery ze sterownikami i nie wiem które a nie chce nic zepsuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosiłbym o sterowniki do kabelka kkl
a które zainstalować?

KKL_USB_Driver.rar

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a może wiecie gdzie można nabyć jakieś materiały pomocnicze Tutoriale jak co po kolei żeby odrazu na początku nie zepsuć mialy byc na płytce dołączonej do kabelka ale niestety płyta walnięta :-((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby odrazu na początku nie zepsuć

Na początek zrób autoscan i zapisz go sobie gdzieś w "notatniku", będziesz znal kodowania swoich sterowników.

Zapisuj sobie wszystkie wartości, które zamierzasz zmieniać, w adaptacjach itp.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko czy miał by ktoś "sprawdzoną" wersję Can commander 1.4, bo z moją coś jest chyba nie tak, nie mogę się połączyć z zegarami żeby odczytać pin immo, jeśli chodzi o kabelek na pewno jest sprawny i kupiony viakena wiec chyba lipy bym nie dostał ... bedę wdzięczny. [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy miał by ktoś "sprawdzoną" wersję Can commander 1.4
masz wyżej w moim poście, drugi link, na bank chodzi. Pamiętaj, że podczas uruchamiania musi być wyłączony antywirus.

Jak uruchomisz i będziesz miał problem z połączeniem się to kliknij reset ecu, to pomaga ;)

No i łącz się przez kkl.

Dziś właśnie w golfinie miałem problem żeby się połączyć (pierwszy raz), po resecie wszystko ok, udało mi się włączyć ilość pozostałych kilometrów do tankowania.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz wyżej w moim poście, drugi link, na bank chodzi. Pamiętaj, że podczas uruchamiania musi być wyłączony antywirus.

Jak uruchomisz i będziesz miał problem z połączeniem się to kliknij reset ecu, to pomaga ;)

No i łącz się przez kkl.

Dziś właśnie w golfinie miałem problem żeby się połączyć (pierwszy raz), po resecie wszystko ok, udało mi się włączyć ilość pozostałych kilometrów do tankowania.

pozdr

tym reset ecu nie wywalę czasem softu z zegarów ?? jestem trochę zielony w tym programie i nie chce nic zje*** hehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tym reset ecu nie wywalę czasem softu z zegarów ?? jestem trochę zielony w tym programie i nie chce nic zje*** hehe
jeśli nic nie zmienisz, to nic nie zje...

pozdr

ps.ściągnij sobie to z drugiego linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli nic nie zmienisz, to nic nie zje...

pozdr

ps.ściągnij sobie to z drugiego linku.

pościągałem wszystkie pliki co były i chyba problem jest w sterowniku, mianowicie zmieniając wartości (w Advancet settings for (dla mnie COM 4) >> USB Transfer size >> Receive & Transmit) z 4900 na 512 bytes zmiany nie zostają zapisane na stałe, to znaczy jak próbuję się połączyć wyskakuje coś takiego http://wrzutnik.net/showpic.3.kcr1315409824d.png i na tym się kończy, więc wracam do ustawień portu i tam znowu wartości USB Transfer na 4900 ... Aktualizowałem sterowniki te od viakena od Ciebie i lipa, system twierdzi że sterownik jest aktualny i nie ma z nim żadnych problemów. Mam to wszystko na windows 7 starter, programy są uruchamiane ze zgodnością dla winxp sp3. Dla porównania mam też vag-coma 3.11 i polski vag i wszystko śmiga aż miło ... dodam jeszcze że oba kable są podłączane do różnych portów USB, anty-wiry powyłączane ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bodek400

Witam mam problem z vag-com 5.1 ,a mianowicie jak zainstalować stery do kabla win xp ni jak nie mogę zainstalować tych z kompletu z płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.

 

Dostałem od Viakena (kupiłem ;p) kabelek VAG K+CAN COMMANDER 1.4 ale nie dostałem programu.

 

Koledzy, wiecie gdzie można znaleźć ten program? W internecie są same wersje CHINA do kabli z allegro. Ta wersja nie działa z kablem Viakena.

 

Oczywiście na PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam.

Program mozesz pobrac za strony viaken.pl w zakladce "Download". Jezeli Tobie to nie wystarczy, kontaktuj sie bezposrednio

z Viaken-en.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności