Skocz do zawartości
lukisio

Sterowniki KKL, HEX, Commader, tacho

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie udało mi się :dupablada

i vista też nie poradziła sobie :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i vista też nie poradziła sobie

A masz podłączony internet do tego kompa co instalujesz sterowniki do kabelka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sciągłem program który to miał być do tego kabelka,a potem do garażu .Tam się okazało że z tego nic, oprogramowanie sterownika było tylko od XP w dół,od tego momentu nie widzi nawet kabla,teraz tak myślę że gdyby w garażu był internet to może by sam znalazł :zeco Teraz to najlepiej gdyby jakiś komputerowiec forumowiec z okolicy bliższej lub niedalekiej który wie o co biega .Aby zgrał mojego paska z laptopkiem oczywiście jak trzeba to za opłatą:serducho

Edytowane przez YANO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw sciągłem program który to miał być do tego kabelka,a potem do garażu .Tam się okazało że z tego nic, oprogramowanie sterownika było tylko od XP w dół,od tego momentu nie widzi nawet kabla,teraz tak myślę że gdyby w garażu był internet to może by sam znalazł :zeco Teraz to najlepiej gdyby jakiś komputerowiec forumowiec z okolicy bliższej lub niedalekiej który wie o co biega .Aby zgrał mojego paska z laptopkiem oczywiście jak trzeba to za opłatą:serducho

 

Kolego, podłącz laptopa pod neta, podłącz do niego kabelek, poczekaj aż zainstaluje sobie sterowniki do kabelka i teraz możesz zejść do garażu i cieszyć się z działającego interfejsu diagnostycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, podłącz laptopa pod neta, podłącz do niego kabelek, poczekaj aż zainstaluje sobie sterowniki do kabelka i teraz możesz zejść do garażu i cieszyć się z działającego interfejsu diagnostycznego.

Problem że nie widzi teraz kabla:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem że nie widzi teraz kabla:dupablada

To musisz otworzyć menadżera urządzeń, sprawdzić pod którym portem zainstalował się kabelek, odinstalować sterownik do kabelka, i wtedy zassie odpowiednie stery do kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To musisz otworzyć menadżera urządzeń, sprawdzić pod którym portem zainstalował się kabelek, odinstalować sterownik do kabelka, i wtedy zassie odpowiednie stery do kabla.

Połowicznie działa,nie odbyło się bez problemów ale po znalezieniu portu odinstalowaniu itd jak piszesz do garażu podpiąłem do gniazda a tu | System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

więc przedłużka do modemu i do garażu ,oprogramowanie zostało znalezione itp

Ale co dalej jak otworzyć aby połączył się z passkiem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc przedłużka do modemu i do garażu

Ale autko wcale nie musiało być podłączone do laptopa jak instalowałeś sterowniki do kabelka.

Ale co dalej jak otworzyć aby połączył się z passkiem???

A masz zainstalowany jakiś program diagnostyczny typy VAG-COM 311,2 albo VCDS-lite??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A masz zainstalowany jakiś program diagnostyczny typy VAG-COM 311,2 albo VCDS-lite??

Tu jest pies pogrzebany :dolamam,właśnie teraz zaskoczyłem że trzeba jakiś program?

i po co były te oszczędności na kabelku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupiłem dziś taki kabelek http://www.telwis.pl/interfejs-vag-usb-we-wtyku-obd2-vw-audi-seat-skoda-do-2005r-p-60.html?osCsid=9ef79d59b3c76486d72ee39333c4c120. Mam na lapku Windowsa 7 i otrzymane od sprzedającego sterowniki zupełnie nie grają, komp się wiesza. Czy byłby może ktoś z Was tak uprzejmy i podesłał mi coś co pozwoliłoby uruchomić mój zestaw? Jestem w tym laikiem i sam trochę nie bardzo umiem sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy kupiłem dziś taki kabelek http://www.telwis.pl/interfejs-vag-u...2ee39333c4c120. Mam na lapku Windowsa 7 i otrzymane od sprzedającego sterowniki zupełnie nie grają, komp się wiesza. Czy byłby może ktoś z Was tak uprzejmy i podesłał mi coś co pozwoliłoby uruchomić mój zestaw? Jestem w tym laikiem i sam trochę nie bardzo umiem sobie poradzić.

Spróbuj:

Kolego, podłącz laptopa pod neta, podłącz do niego kabelek, poczekaj aż zainstaluje sobie sterowniki do kabelka i teraz możesz zejść do garażu i cieszyć się z działającego interfejsu diagnostycznego.

Zadziałało?

Chyba że masz W7 64bity - wtedy ->http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=63921

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Postąpiłem tak jak napisałeś i zaczęło coś grać. Poszedłem do garażu, uruchomiłem auto , laptopa i Vag-com zaczął działać. Nic jednak poza brakiem błędów nie dało się sprawdzić bo wołał aktualizacje i na tym się skończyło. Próbowałem aktualizować ale nic z tego. Co dalej począć koledzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo wołał aktualizacje

a przypadkiem nie "aktywację"? :hyhy

Co dalej począć koledzy?

Vag-com 409? To ściągnij pełną, "witamizowaną" wersję.

Od razu uprzedzę - prośba na tym Forum o taki soft skończy się punktami "ŻEGNAY" :nono

Wujek gugl wypluł ponad 91tys wyników na full wersję programu więc na pewno coś znajdziesz...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.Jak już zdążyłem się zorientować, mój problem polega na tym, że operuję na win 7 64 bit home premium. Na to chyba nie ma jeszcze lekarstwa, nawet XP mode nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój problem polega na tym, że operuję na win 7 64 bit home premium. Na to chyba nie ma jeszcze lekarstwa,

VCDS-lite działa pod Win 7 64 bit. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem kabelek i poszukuje softu do VAG K+CAN Commander 1.4 full

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nabyłem kabelek i poszukuje softu do VAG K+CAN Commander 1.4 full
poszło na PW.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem interfejs VAG K+CAN Commander 1.4 od viakena. Niesety nie mam do niego softu. Czy ktos pomoze?

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem tu nowy ale od dawna czytuje forum .

Przeczytałem wiele postów na różnych forach i nigdzie nie znalazłem informacji które pomogły by rozwiązać mój problem więc postanowiłem się dołączyć do tego. Otóż jakiś czas temu kupiłem interfejs china ten niebieski wraz z nim dostałem program VAG K+CAN Commander 1.4 po zainstalowaniu sterowników i zmianie ustawień w menadżerze urządzeń udało mi się połączyć z sterownikiem w moim golfie V (EDC 16) ale po chwili pojawił się komunikat, że program przestał działać i połączenie się zerwało (posiadam Windows 7 32bity ) i tak jest do dziś. Zauważyłem, za każdym razem po zerwaniu połączenia zmieniają się same ustawienia we właściwościach interfejsu prędkości odbioru i transmisji na domyślne. Ale co dziwne Polski VAG 4.9 łączy się beż problemu z sterownikiem silnika i utrzymuje stabilność połączenia ale nie chce połączyć się z innymi sterownikami np. poduszki czy ABS. Ściągnąłem z Internetu program VAG K+CAN Commander 2.5 i na nim połączenie też się zrywa. Czy ktoś ma jakieś pomysły lub spostrzeżenia jak poprawić stabilność połączenia? Mam kilka innych programów diagnostycznych ale z Magistralą CAN i EDC 16 nie współpracują. Był bym bardzo wdzięczny za jakieś materiały szkoleniowe do poczytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności