Skocz do zawartości
beetle

Immobiliser - transpondery, kodowanie

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz 2 kluczyki to sproboj ponownie zakodowac pilot.

pilota raz zakodowanego w aucie nie mozna zakodowac w tym samym aucie ponownie , chyba ze najpierw wyczysci sie pamiec pilotow za pomoca vag coma!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabelek mam dziś podłączałem i wyskoczył jakiś błąd moduł komfortu w trybie awaryjnym i nr 1329. Dodam jeszcze że zaczął mi szwankować central w tylich prawych drzwiach raz zamknie się a raz nie-trzeba kilka razy zamykać i otwierać aż zaskoczy. Gdzieś wyczytałem ze ten błąd jest spowodowany wilgocią i trzeba sprawdzić moduł i ewentualnie go wysuszyć jak również trzeba sprawdzić czy w gumach jak otworzy się drzwi nie są poprzecierane kable. Żeby dostać się do tego modułu trzeba wyciągać siedzenie?

Edytowane przez FIVE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę i bez zdejmowania fotela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam do wymiany kolumne kierowniczą wraz ze stacyjka,czy bede musial kodowac immobilizer czy wystarczy do nowego kluczyka przelozyc transponder?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał przełożyć i transponder i zakodować od nowa immo. Ale jeśli masz immo2 to większych problemów z tym nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli o samochod z podpisu chodzi to nie bedziesz musial nic robic. a sam bebenek stacyjki mozna przelozyc zeby byl ten sam klucz

prosze o nie rozpowszechnianie nie prawdziwych infomacji jesli nie ma sie wiedzy badz pewnosci ze to co sie pisze jest prawda.

 

powiedz kolego xoslox co Ty bys chcial kodowac ?? bo nie za bardzo rozumiem co masz na mysli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jego stary (ori) klucz ma inny Immo-ID niż ten nowy. Więc trzeba go dopasować do licznika. Chyba, że tak jak mówisz, przełoży bębenek i pierścień, wtedy nie trzeba nic robić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam do wymiany kolumne kierowniczą

immo id jest w immo -> w zegarach

pierscien jest tylko elementem czytajacym klucz. nie jest kodowany.

mozna go podmieniac dowolnie.

wiec czy kolumna bedzie z stacyjka "dawcy" czy stacyjka zostanie przelozona to nie ma znaczenia.

najwazniejsze zeby transponder i zegary (ew puszka immo) i ecu byly z tego samego auta.

te elementy sa kodowane pomiedzy soba.

pozostale sa plug and play

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będziesz musiał przełożyć i transponder i zakodować od nowa immo.

Jeśli przełoży transponder ze starego kluczyka,nic nie będzie musiał kodować.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

najwazniejsze zeby transponder i zegary (ew puszka immo) i ecu byly z tego samego auta.

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie mam do wymiany kolumne kierowniczą wraz ze stacyjka
zrozumiałem to tak, że kolega chce wymienić całą stacyjkę, więc nie chce nic przekładać. A jak nie chce nic przekładać to musi od nowa zakodować nowe kluczyki do obecnych zegarów. Tylko o to mi chodziło. Macie rację, zgadzam się, że da radę to wszystko ogarnąć bez kodowania niczego. Ale trzeba pastylkę przełożyć ze starych do nowych kluczyków. Ale wtedy pojawia się problem bo nowy kluczyk nie pasuje do drzwi, więc trzeba przełożyć i grot i koło się zamyka. Także najlepiej zrobić jak napisał kolega chudy_lis, przełożyć bębenek i używać starego kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie mam do wymiany kolumne kierowniczą wraz ze stacyjka,czy bede musial kodowac immobilizer czy wystarczy do nowego kluczyka przelozyc transponder?
Będziesz musiał przełożyć i transponder i zakodować od nowa immo. Ale jeśli masz immo2 to większych problemów z tym nie będzie ;)

sprzeczac sie nie bede ale przeczytaj te 2 posty.

kolega pytal o przekladke transpondera a Ty doradzales przelozenie transpondera i kodowanie. Co nie jest prawda.

najwazniejsze ze zostalo wyjasnione co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Chciałbym poruszyć swój temat dot. programowania kluczyka. Polo 9n 2002 1.2

Na wstępie powiem, że kupiłem auto z 2 oryginalnymi kluczami (zwykłe) postanowiłem dokupić i dołożyć scyzoryk z pilotem aby otwierać z pilota (odpowiedni moduł komfortu zakupiony czeka na podmiankę) wspomniany dodatkowy kluczyk zakupiony wyfrezowany pastyla jest crypto48

 

Posiadałem już kabel OBDII (który używam w lancii lybra) zdobyłem Vag Commander 1.4 China i do dzieła:

- połączyłem się po linii K - open chanel - nastepnie - instrument/immobilizer - read -> login: 213 dokładnie tak 3 cyfry

zapytałem się na forum polo i otrzymałem odp. że jest prawidłowy (wpisując pin poprzedzany zerem zatem wpisanie pinu

winno wyglądać 00213)

- kolejno wybrałem Key Learning - k-line diagnisis KW1281 - wprowadziłem liczbę kluczy 3 (2 oryginalne + nowy)

pin i learn - po kolei każdy kluczyk na końcu nowy którym zamknąłem zapłon - nie odpalałem auta

TUTAJ temat wg którego postępowałem

 

 

 

I teraz mruga immo sprawdzałem VCDS lite 1.0, że źle zaprogramowałem

błąd 01179 incorrect key programming 35-00

 

W dodatku odpala mi tylko z kluczyka który zaprogramowałem jako 3ci czyli nowy scyzoryk a z pozostałych dwóch oryginalnych

auto nie odpala, wyjąłem nawet pastylkę ze scyzoryka nie odpala, zatem wygląda no to że pastylka w nowym kluczyku została zaprogramowana.

 

Wczytując się w tenże temat sprawdziłem ile mam zaprogramowanych kluczy i wyszło że tylko 1.

Prubowałem w VCDS na kanale 21 w Instruments dodac "UP" do ilości kluczy 3 ale wychodzi error

 

 

I teraz jak powinienem prawidłowo postąpić?

 

 

zatem w pierwszej kolejności rozpiąć aku na 30-60 sec. z powrotem połączyć

za pomocą kluczyka którym odpalam auto (nowy dodany potraktować go jako prime 1)

przekręcić zapłon połączyć się z autem i postąpić wg instrukcji na poczatku tego tematu

umieszczonej w pliku tekstowym.

 

Jest też opcja podobna do tej opisanej na YT

 

Z tym że różnica w instrukcji pisemnej a filmiku polega na tym że:

1. W instrukcji tekstowej kasujemy ilośc kluczy i wpisujemy na nowo planowaną ilość, na filmnie dodajemy "Up"-em

2. W instrukcji tekstowej po zaprogramowaniu 1 klucza zamykamy program i na stacyjce dodajemy klucze a ostatnim odpapamy z

kolei na filmnie nie zamykamy programu tylko w opcji (17) przekręcamy kolejno każdy kluczyk i do piero wówczas zamykamy

interfejs

 

Boję się że coś zepsuję, nie chcę unieruchomić auta. Proszę o małą wskazówkę jak postapić prawidłowo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany TUTAJ na forum polo opisałem jak rozprawiłem się z tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z passatem b5 immo . Posiadam 1 kluczyk i mi się złamał . Jestem zza granicą i muszę coś wykombinować bo nie łapie mi immo macie jakiś pomysł ? Raz odpala raz nie , da się go całkowicie wyłączyć albo coś z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem z passatem b5 immo . Posiadam 1 kluczyk i mi się złamał . Jestem zza granicą i muszę coś wykombinować bo nie łapie mi immo macie jakiś pomysł ? Raz odpala raz nie , da się go całkowicie wyłączyć albo coś z tym zrobić ?

Wszystko zależy od sprzętu jaki posiadasz. ale obstawiam że nie masz odpowiedniego kabla - gdybyś miał np. vag can commander'a to mógłbyś wyłączyć immo.

Myślę że najprościej w obecnej sytuacji będzie dorobić kluczyk i przełożyć pastylkę immo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam vag tacho . Dorobic kluczyk moge dopiero za miesiac jak bede w Polsce i musze cos wymyslec :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie pakowal w mega koszty okolo 500 zl za dorobienie klucza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skandynawii drogo jest chyba tak zrobie jak napusales . Trudno bedzie wyciagnac go ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W skandynawii drogo jest chyba tak zrobie jak napusales . Trudno bedzie wyciagnac go ?
rozłożyć kluczyk na pół i w jednej z części będziesz miał pastylke immo. jest mała i delikatna, więc uważaj. No chyba że masz taki kluczyk z pilotem od razu to będzie wtedy w pilocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziekuje poszukam na necie jak to wuglada bo boje sie ze rozwale i bida bedzie kompletna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności