Skocz do zawartości
beetle

Immobiliser - transpondery, kodowanie

Rekomendowane odpowiedzi

fakt sprawdzilem po 1 probie kodowania,ale kodowalem juz znajomym pastylki ale zawsze juz przyjezdzali ze swoimi i kodowalem w ten sam sposob co u siebie (wszystko za 1 razem sie udalo zakodowac) wiec raczej nie z mojej winy jest trefny,ale 1 raz kupywalem pastylke osobiscie i nie bylem pewny a koles tak prywatnie mi odsprzedal bo zajmuje sie diagnostyka itp a nie chcialem kodowac u niego i pewnie wcisnol mi jakis trefny abym i tak przyjechal do niego bo strasznie mnie namawial.tak czy siak i tak mi go wymieni czy mu sie to podoba czy nie ale musialem sie upewnic przed pierwszym krokiem.podziekowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam schemat ze wsadem immo emu ale czy działa nie wiem

ale kolego apropo czego to teraz napisales bo nie bardzo rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ktoś to składał i podzieli się opiniami

nadal nie wiem o co kaman...

szukasz pomocy z tym wsadem??

czy chcesz komus pomoc?? naprawde trudno cokolwiek wywnioskowac i niestety ale tworzysz "smietnik"

jesli masz problem to go opisz i zalacz wsad. a jak chcesz komus pomoc to zacytuj do ktorego posta sie Twoja odpowiedz tyczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jestem na etapie zmiany licznika i mam prośbę kto mi pomoże i przerobi wsady??

pliki na emila podeślę. mam ze starego licznika i nowego zapisane w postaci.<bin> oraz <eep>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem nowy kluczyk scyzoryk. Muszę dorobić grot, ale mam pytanie o immo. Czy da się je wyjąć? A jeżeli wyjmę je z tego zakupionego kluczyka, to auto mi będzie odpalać? Pytam, bo w starym kluczyku nie mam immo i normalnie mi odpala. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam, bo w starym kluczyku nie mam immo i normalnie mi odpala.

Jeśli w starym kluczyku nie masz transpondera, to czy w tym nowym będzie, czy nie będzie transpondera, autko będzie odpalało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Jutro dorabiam grot i sprawdzę Twoją podpowiedź. Napiszę o efektach. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma takie pytanie... Trafiła się okazja zakupu polówki z 98r w dieselku ale od urzędu skarbowego(komornik zabrał przez długi). I teraz problem polega na tym, że autko ma immo a nie ma do niego kluczyków. Koleś(skupuje auta na części), który wylicytował go z urzędu, twierdzi że wyjął kostkę stacyjki i odpala na krótko bo zaraz gaśnie przez immo.

I teraz pytanie, czy da się na tym immo zakodować nowe klucze? Wiadomo, że musiałbym wymienić wkładki w drzwiach i w stacyjce, tylko czy uda mi się zakodować vagiem nowe klucze czy potrzeba podmienić immo na jakieś ze szrotu z kluczem by dorobić do tego nowe? Mam kabelki VAG USB KKL i VAG k+can commander (ten chiński).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy ma takie pytanie... Trafiła się okazja zakupu polówki z 98r w dieselku ale od urzędu skarbowego(komornik zabrał przez długi). I teraz problem polega na tym, że autko ma immo a nie ma do niego kluczyków. Koleś(skupuje auta na części), który wylicytował go z urzędu, twierdzi że wyjął kostkę stacyjki i odpala na krótko bo zaraz gaśnie przez immo.

I teraz pytanie, czy da się na tym immo zakodować nowe klucze? Wiadomo, że musiałbym wymienić wkładki w drzwiach i w stacyjce, tylko czy uda mi się zakodować vagiem nowe klucze czy potrzeba podmienić immo na jakieś ze szrotu z kluczem by dorobić do tego nowe? Mam kabelki VAG USB KKL i VAG k+can commander (ten chiński).

Po odczytaniu pinu immo powinno się dać zakodować klucze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po odczytaniu pinu immo powinno się dać zakodować klucze.

No tak, tylko czy da się odczytać pin, gdy zapłon jest włączany zworą na kostce? Nie powinien do jego odczytu siedzieć klucz w stacyjce?

W tym autku, transporder nie będzie przypadkiem w układzie immo?

Jeśli się da, to podpinam vag-coma, zwora na zapłon, odczytuje pin, dwa klucze z nowymi pastylkami, i programuje zczytanym pinem poprzez wkładanie po kolei kluczyków do stacyjki i przekręcanie?(oczywiście już z podpiętą kostką i wyjętą zworą ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wydaje mi sie ze moze nie byc tak latwo.

z tego co mi sie wydaje to polo do 2001 roku mialo immo na puszce a nie w liczniku i odczyt pinu moze byc utrudniony.

jesli nie da rady wyciagnac pinu to podmianka puszeczki z immo od innego auta ze szrotu powinna pomoc.

ewentualnie isnieje mozliwosc wylutu pamieci immo i wygenerowania na jej podstawie transpondera.

w 98 roku moze byc albo transponder 33 albo 42 - zalezy jakie ostrze tam jest (albo profil tak jak golf 3 albo profil taki jak w paskach po 98roku)

co do kluczy i zamkow. zamiast wymieniac wkladki to znajdz fachowca co dorabia klucze na podstawie zamka. jest to w miare prosta sprawa.

i w gruncie rzeczy nie kosztuje wcale tak duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do kluczy i zamkow. zamiast wymieniac wkladki to znajdz fachowca co dorabia klucze na podstawie zamka. jest to w miare prosta sprawa.

i w gruncie rzeczy nie kosztuje wcale tak duzo.

No ale doliczyć trzeba jeszcze kodowanie...

Orientujesz się jaki koszt dorobienia takowego klucza? Bo zamki są relatywnie tanie...

 

 

immo na puszce a nie w liczniku

No czyli osobny układ gdzieś pod kierownicą prawda? Twierdzisz, że wylutowanie pamięci może tutaj zdać egzamin?

 

Wiem, że najprościej byłoby odłączyć immo ale nie lubię druciarstwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale doliczyć trzeba jeszcze kodowanie...

Orientujesz się jaki koszt dorobienia takowego klucza? Bo zamki są relatywnie tanie...

zadzwon do jakiegos fachowca od kluczy samochodowych i zapytaj ile taka usluga kosztuje.

ogolnie to masz 2 sprawy do ogarniecia - 1 - zamki i masz 2 opcje. albo dorabiac klucz do tego co tam masz albo kupic zestaw i wymieniac wszystkie zamki. porownaj koszta i czas jaki bys stracil na wymiane i sam sobie odpowiedz ktora opcja jest tansza.

dorobienie klucza do zamka to jest kwestia albo odczytania specjalnym czytnikiem tego zamka albo rozlozenie go na czesci na stole i odczyt rzezby ostrza

2ga sprawa to immo.

albo swap calej puszki immo z innej fury + przekladka transponderow (nie wiem na 100% czy to zadziala bo nigdy tego osobiscie nie robilem).

albo wylut pamieci , jej odczyt i wygenerowanie transpondera na podstawie pamieci.

albo kodowanie klucza w stacyjce za pomoca vag coma albo innych wynalazkow ale tak jak wczesniej napisalem - nie wiem czy odczytasz pin. nie mialem okazji pracowac na takim polo ale wiem ze immo na puszce czesto sprawia problemy.

No czyli osobny układ gdzieś pod kierownicą prawda? Twierdzisz, że wylutowanie pamięci może tutaj zdać egzamin?

na 99% zda to egzamin.

jak bys nie mogl znalez lokalnego fachowca to odezwij sie na priv to dam namiary na kogos kto sobie poradzi z tym o ile wyslesz puszeczke immo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak bys nie mogl znalez lokalnego fachowca to odezwij sie na priv to dam namiary na kogos kto sobie poradzi z tym o ile wyslesz puszeczke immo

Wylutowanie i zczytanie to nie problem dla mnie... Bardziej interesowałoby mnie w którym wersie szukać pinu ;) Ale to może lepiej nie na forum ogólnym ;) wiadomo, złodziej nie śpi ;) Z resztą, na razie tylko badam teren bo autka nie ma jeszcze ;) i nie wiadomo czy będzie ;)

Dzięki wielkie za podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz mial juz zczytany eeprom z pamieci to jak go przeslesz do mojego kolegi to albo powie Ci pin albo wygeneruje transponder.

nie mam pojecia ile by za to skasowal ale mysle ze nie duzo. mozliwe ze nawet za free ale to zalezy od niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z zakodowaniem kluczyka wyciołem grot kupiłem ID 48 mam lapka z win 7 i program tylko polski vag gdy wchodzę w logowanie w 21 kanale jest że są 3 klucze zakodowane ale nie da rady zmienić wyskakuje że funkcja nie dostępna lub nie prawidłowa liczba i wyczytałem że trzeba użyć vag com, z kąt mogę pobrać pełną wersję tego programu albo może ktoś ma i może mi e-maila wysłać bym był bardzo wdzię[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wpisuję go i okno logowania znika czyli jest dobry wgrałem jakiegoś VCDS z neta i jak wchodziłem w adaptacje dochodziłem do 9 kanału i potem coś po angielsku że coś z rejestracją do 21 ciągle z tą rejestracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności