Skocz do zawartości
beetle

Immobiliser - transpondery, kodowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie pamiętam dokładnie, ale jeżeli gdzieś się doszukam to napiszę. A teraz napiszę co pamiętam.

Pinu nie potrzebujesz. Po założeniu nowego sterownika wchodzi w Immobilizer [25] => Adaptation [10] => Kanał 00 i tutaj wpisujesz chyba wartość 0 i Save. Chociaż dokładnie nie pamiętam... Jak coś znajdę to odpiszę.

Ale pinu na pewno nie trzeba.

EDIT

Już znalazłem i mogę potwierdzić swoją wersję.

[25] => Adaptation [10] => Kanał 00 - wartość 0 i Save.

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy polskim vagiem 4.9 da rade sie zakodowac transponder do immo. albo czy posiada ktos instrukcje jak zakodowac vag commanderem. pin juz zczytalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem to mianowicie:

Mam Passata b5 1.9 tdi AFN 1997r. Przy zakupie otrzymałem tylko jeden kluczyk owalny z dwoma przyciskami (433MHz). Chciałem dorobic drugi wiec pojechałem do gościa aby taki dorobił i zakodował. Okazało sie że nie mozna zakodować tego klucza, że cos jest nie tak. Pare razy byłem już na kasowaniu błędu który brzmiał "nieprawidłowy klucz". Znajomy stwierdził że mam walniety transponder. Podpowiedzcie mi gdzie on sie znajduje i jak wybrnąć z tego problemu. Irytuje mnie ciągłe kasowanie błędu. Dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być też wywalone immo, o ile w ogóle występowało w Twoim liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

transponder znajduje się w kluczyku, jak go rozłożysz na dwie części to będzie pastylka taka jak w postach wcześniejszych, masz jakiś kabelek, żeby podłączyć do samochodu? jeśli tak to we wcześniejszych postach jest opis jak sprawdzić czy twój transponder jest dobry:

 

ja dodam jeszcze od siebie ze mozna latwo sprawdzic czy pastylka nadaje sie do zakodowania czy tez nie.

[select]

[17 - Instruments]

[Meas. Blocks - 08]

Blok 022

 

lub

 

[select]

[25 - Immobilizer]

[Meas. Blocks - 08]

Blok 001

Jesli wartosc w 3 polu jest 1 - pestka nadaje sie do zakodowania w pojezdzie, jesli wartosc jest inna - pestka nie nadaje sie do zakodowania

 

(info ze strony ross techa wiki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat i zapytam czy jak wymienię sterownik ECU w passku AFN 97 z niebieskim podświetlaniem to co z immo? Trzeba jakoś adaptować ?? Jak sprawdzić ile kluczyków jest obecnie zakodowanych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczamy interfejs VAG. Wkładamy kluczyk i włączamy zapłon. Uruchamiamy program VAG-COM i wchodzimy w opcje [25 - Immobilizer]. Jezeli nie nastąpiło połączenie, oznacza to że immobilizer obsługiwany jest przez sterownik liczników. Należy wiec wybrać opcje [17 - Instruments], dalej [Login - 11]. Podajemy PIN poprzedzony cyfra 0. Jezeli PIN jest prawidlowy nie pojawia sie zaden komunikat. Jeżeli PIN jest nie prawidłowy wyswietlony zostanie komunikat o niewłaściwym pinie. Powinna zapalić sie kontrolka IMMO. Nastepnie wybieramy [Adaptation - 10] i wpisujemy 21 w "Channel Number". Wybieramy [Read]. Widać ile kluczyków jest obecnie w pamieci

 

i wtedy masz podane ile masz kluczykow zapisanych

 

a co do zmiany ECU to musisz czekać na odpowiedź kogos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co prawda Octavia ale to prawie jak pasek ;)

 

SLX wyposazenie a auto jest z 1998 roku.

 

Auto od nowosci jest u mnie, nowka z salonu Skody! Zdrapalem zdrapke z PIN i ukazaly sie 4 cyfry. Wg instrukcji podanej w tym watku (w doc), podlaczylem sie do licznikow (bo osobny immo nie jest - nie laczy sie).

Wpisuje pin z zerem na poczatku i ****** - program pisze ze immo odrzuca PIN czy tam ze nie jest zgodny :-(

 

Zalamka - przeciez to auto mam od nowosci i zawieszke z nie drapanym PIN wprost z fabryki... o co chodzi?

Chcialbym dodac megamosa (dorobilem kluczyk scyzoryk) i załamka :-(

Jestem w kozim rogu w tym momencie...

 

ps

nie wiem czy to wazne ale czerwone podswietlenie deski, przypominam ze to Octavia I generacji z 1998, SLX. Immo w licznikach. Wiem ze moge wydlubac immo z kluczyka ale to barbazynstwo, nie po to kupilem megamosa (nie wiem czy mam 13 czy 48, na wszelki wypadek kupilem dwa). Logowanie do immo probuje wykonac na oryginalnym kluczyku!!!!

 

Pieknie podziekowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie trzeba poprzedzic PINU zerem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba i tak robilem, ale kwestia byla w zlym programie. Dziekuje za pomoc, problem rozwiazany a kluczyk dodany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne pytanie. Licznik z immo łączy się z komputerem. Jakie to jest łącze? Cyfrowe czy zwykłe podanie plusa (lub minusa) i jaki jest kolor tego kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej cyfrowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor bodajze zielono bialy ale tam leci sygnał za kazdym razem inny. musisz miec analizator sygnałow logicznych na podstawie ktorych bedziesz mogl widziec sygnaly ale to juz wyzsza szkola :) sam mialem okazje sprawdzic to dzialanie i ciekawa jest to sprawa. sygnaly sa bardzo zlozone ale w jakims tam stopniu logiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , katastrofa ! Posiadam Paska 2003 1.9 TDI , ostatnio zapragnałem wymienić sobie obudowę z pilocika jako iż moja była bardzo zjechana. Wymienilem starrannie ten caly ukladzik ze starej do nowej i ku mojemu zaskoczeniu nie dalo sie odpalic autka i wyswietlil sie komunikat "immobiliser activated" . Przełożyłem więc szybko wszystko z powrotem do starego pilocika i niestety wciąż nie mogę odpalić zapłonu ! Panowie, co ja zrobiłem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej starej obudowie masz transponder - malutki walec szklany a w jego srodku a'la cewka i to jest element niezbędny do odpalenia auta. szukaj w obudowie ( blizej grota ), tego transpondera, gorzej jak wypadł gdzies wtedy kodowanko nowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przelozysz transponder i dalej nie bedziesz mogl odpalic to znaczy ze go uszkodziles i tylko kodowanie nowego rozwiaze problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak się właśnie stało -ten transponder ma roztrzaskane szkło w którym zatopiony jest niewielki zwój miedzi. Zamówiłem już nową, dziewiczą pastylkę. I teraz muszę ją zakodować. Rzecz jasna nie ja sam, tylko znajomy mechanik co ma profesjonalny komputer samochodowy, ale czy on podoła temu zadaniu czy tylko ASO mogą to zakodować? Czy to droga usługa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procedura kodowania nie jest skomplikowana, i jak twoj znajomy zajmuje sie mechniką to powinien to zrobic bez problemu. A koszt to jest roznie, jak bys zainwestowal w kabelek za 30 zł + vag com i oczywiscie jak masz pin to pozostaje koszt tylko kabelka, a jezeli nie masz pinu to troszke koszty sie zwiekszaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak się właśnie stało -ten transponder ma roztrzaskane szkło w którym zatopiony jest niewielki zwój miedzi. Zamówiłem już nową, dziewiczą pastylkę. I teraz muszę ją zakodować. Rzecz jasna nie ja sam, tylko znajomy mechanik co ma profesjonalny komputer samochodowy, ale czy on podoła temu zadaniu czy tylko ASO mogą to zakodować? Czy to droga usługa?

da sie to zrobic samemu - poczytaj - duzo jest infomracji na forum na ten temat. ja za kodowanie biore 100pln bez znaczenia czy masz pin czy nie. ale cena moze byc inna w innych czesciach kraju.

jesli zamierzasz sam bawic sie vag tacho to polecam daleko idaca ostroznosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dodam jeszcze od siebie ze mozna latwo sprawdzic czy pastylka nadaje sie do zakodowania czy tez nie.

[select]

[17 - Instruments]

[Meas. Blocks - 08]

Blok 022

 

lub

 

[select]

[25 - Immobilizer]

[Meas. Blocks - 08]

Blok 001

Jesli wartosc w 3 polu jest 1 - pestka nadaje sie do zakodowania w pojezdzie, jesli wartosc jest inna - pestka nie nadaje sie do zakodowania

Badałem na dwa sposoby.

Oto wyniki:

Przez Instruments:

23227488.jpg

Przez Immobilizer:

21680585.jpg

Da rade zakodować ten transponder?

 

Jak próbuje zakodować (wpisać PIN) pojawia mi się następujące okienko.

10888473.jpg

Z tego co wyczytałem to muszę dodać 0 przed pinem, czyli jak mam pin np. 1111 to mam wpisać 01111. Bo tak robię i nie idzie.

 

PIN mam wpisywać z tego kluczyka co mi odpala auto czy z tego co chcę zakodować dopiero?

Edytowane przez Michal-LKR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności