Skocz do zawartości
beetle

Immobiliser - transpondery, kodowanie

Rekomendowane odpowiedzi

pin do immo to SKC na tym zdjęciu: key_tags.jpg tylko 4 cyferki pod zdrapką, zero na poczatku dodajemy w vag-comie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pin to dopasować możesz zwykłym vag 311.

W załączniku manual sprawdzony i działający w 100%

KODOWANIE KLUCZY ZA POMOCA VAG KKL.doc

Edytowane przez lukisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dodawania kluczy, w zależności od wersji Immo, masz na stepujące możliwości:

1. IMMO1 - oddzielny BOX z immo,

2. IMMO2 - procedura adaptacji kluczy,

3. IMMO3 - procedura adaptacji kluczy.

Edytowane przez lukisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu co niektórzy Panowie za przeproszeniem pierdoły piszecie, aż się uśmiałem.

Wyjaśnię wam coś o transponderach co jak i do czego.

 

Passat B4:

Immo znajduje się w puszce pod kierownicą.

Transponder: Philips PCF7931

cebacf89ceb4ceb9cebacebfcf83-ceb7ceb127-id-33-pcf7931-blank2.jpg

 

 

Istnieje możliwość zrobienia kopii bez potrzeby dopisywania do auta- to taka szybka opcja. Oczywiście nowy transponder można dopisać do auta znając PIN poprzez VAG-a, grupa [25] IMMOBILIZER, jest to oddzielne ustrojstwo nie zintegrowane z licznikiem.

 

 

Passat B5 96-97

Auta z początku produkcji posiadające zielone podświetlenie licznika posiadały immo ze stałym kodem.

Transponder: Megamos 13

 

ID%2013%20MEGAMOS%20HONDA%20ACURA%20GM%20JAGUAR.jpg

 

Immo zostało zintegrowane z licznikiem, [17] Zestaw wskaźników. Transponder uniwersalny do różnych marek, poza tym wielokrotnego zapisu.

Taki właśnie, szklana rurka:

 

Tak jak napisałem, jest to immo ze stałym kodem. Dlatego istnieje możliwość zrobienia kopii transpondera na emulatorze T5. To jest właśnie odpowiedź na to, że widzieliście plastikową kostkę w kluczyku. To jest tylko emulator, nie ma możliwości zakodowania go w aucie.

Transponder_T5_Nova_.summ.jpg

 

Passat B5 3B ~97-00

Rozpoznać można po niebieskim podświetleniu licznika. Immo zintegrowane z licznikiem [17]. Kod zmienny, nie ma możliwości zrobienia kopii (jak narazie, prawdopodobnie za jakiś czas będzie to wykonalne).

Transponder: Megamos Crypto 48

cebacf89ceb4ceb9cebacebfcf83-ceb7ceb131-id-48-canbus-megamos-cryptovw-can-bus.jpg

 

Taki transponder jest wielokrotnego zapisu, ale tylko w autach sprzed 2001 roku, gdzie immo w liczniku nie komunikowało się z ECU.

Dopisanie nowego możliwe poprzez VAG-a, znajomość kodu PIN. Kod do odczytania z pamięci licznika różnego rodzaju programatorami, fejsami.

 

Passat B5 3BG 01-05

Immo zintegrowane z licznikiem poza tym komunikacja z ECU. PIN możemy znaleźć w liczniku jak i w ECU. Transponder zakodowany w jednym aucie nie da się zakodować w innym, można go jednak zakodować ponownie w tym samym aucie z którego pochodził. Taki transponder łatwo sprawdzić czy nadaje się do kodowania, czy nie. Mając odpowiedni sprzęt można sprawdzić transponder, czyli jego gotowość do zapisu, można go również odblokować.

Transponder: Megamos Crypto 48

_editor_A001.jpg

Megamos 13, Crypto 48 z wyglądu są takie same. Można je rozróżnić przez odczyt na maszynie do klonowania transponderów.

Edytowane przez malczykos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dodam jeszcze od siebie ze mozna latwo sprawdzic czy pastylka nadaje sie do zakodowania czy tez nie.

[select]

[17 - Instruments]

[Meas. Blocks - 08]

Blok 022

 

lub

 

[select]

[25 - Immobilizer]

[Meas. Blocks - 08]

Blok 001

Jesli wartosc w 3 polu jest 1 - pestka nadaje sie do zakodowania w pojezdzie, jesli wartosc jest inna - pestka nie nadaje sie do zakodowania

 

(info ze strony ross techa wiki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączę się do tematu.Jaki transponder jest w kluczyku do Passata B6 (3C) 2006 r i czy jeżeli wymienię go na nowy nigdy nie używany to zakoduję sobie drugi kluczyk?Jeśli tak to jakim programem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3c ma pre kodowane klucze pod twoje auto.z innego nie za bardzo to wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Rosiel ale ja mówię o nowym nigdy niekodowanym transponderze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

airwolff pre kodowane to takie wstępnie zaprogramowane, przygotowane do zaprogramowania pod dany typ/markę samochodu.

 

p.s.

Czy jak mam zakodowane 3 kluczyki w imo, ale posiadam tylko jeden. Przejdę procedurę kodowania podana w pliku *.doc w tym poście dla jednego kluczyka, to czy te pozostałe 2 kluczyki przestaną rozbrajać imo??

 

Chodzi o to czy w ten sposób usunę kluczyki z pamięci imo, których i tak fizycznie nie mam?

Edytowane przez graje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy da sie zczytac pin do immo za pomoca VCDS PL 908.2 i w jaki sposob to zrobic? z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda a czy kabelkiem od VCDS PL 908.2 mozna zrobic to na innym programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakodować nowy transponder . Nieznam pinu pomożecie koledzy?. Czy jest możliwe zeby padły dwa trans. W obu kluczach, zostal mi ostatni działający. Wszystkie klucze to orginały.

Edytowane przez gumisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B5 3BG 01-05

Immo zintegrowane z licznikiem poza tym komunikacja z ECU. PIN możemy znaleźć w liczniku jak i w ECU. Transponder zakodowany w jednym aucie nie da się zakodować w innym, można go jednak zakodować ponownie w tym samym aucie z którego pochodził. Taki transponder łatwo sprawdzić czy nadaje się do kodowania, czy nie. Mając odpowiedni sprzęt można sprawdzić transponder, czyli jego gotowość do zapisu, można go również odblokować.

Transponder: Megamos Crypto 48

_editor_A001.jpg

To jak to jest z tym IMMO 3 da się ponownie zaprogramować w tym samym samochodzie chodzi mi o dorobienie drugiego kluczyka posiadam nowy kluczyk nie kodowany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

probowalem wg tej instrukcji i utknalem na

 

Podajemy PIN poprzedzony cyfra 0. Jezeli PIN jest prawidlowy nie pojawia sie zaden komunikat. Jeżeli PIN jest nie prawidłowy wyswietlony zostanie komunikat o niewłaściwym pinie. Powinna zapalić sie kontrolka IMMO. Nastepnie wybieramy [Adaptation - 10] i wpisujemy 21 w "Channel Number". Wybieramy [Read]. Widać ile kluczyków jest obecnie w pamieci. Wpisujemy 0 w pole "new value". Ta opcje powoduje wykasowanie aktualnie zapamiętanych kluczykow. Wybieramy [Test], a nastepnie [save].

 

podaje kanal 21 - odczytuje dane - pokazuje mi wartosci i w momencie kiedy chce wykasowac wpisy czyli wpisuje wartosc 0 i po wcisnieciu TEST dostaje zwrot ERROR i nic nie moge dalej zrobic .. kontrolka IMMO sie swieci caly czas - zdejmowalem kleme z aku zeby pozbyc sie kontrolki - znika ale przeprowadzenie ponowne tej czynnosci konczy sie tak samo - czyli ERROR - spotkal sie ktos z Was moze z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz vag? bo ja mam vag com 311 i mam to samo ERROR nic nie mogę zrobić nawet mi sie kontrolka od IMMO nie zapala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez korzystam z 311 - ja chcialem wyczyscic i na nowo je zaprogramowac ale niestety ten error uniemozliwia cokolwiek bo gosc ktory mi robil drugi klucz tak go zrobil ze po wlozeniu go do stacyjki nie gasnie immo , po wlaczeniu silnika immo mruga a silnik nie gasnie - cos jest nie tak pomimo ze klucz dziala - nie bede jezdzil z nim i mrugajacym immo przeciez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie rzeczy, które mogą stwarzać problem, KKL i VAG-COM 311.2 oraz transponder w kluczyku, jeśli jest to immo3, ponieważ jest jednokrotnego użycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam passata B4 Tdi Transponder: Philips PCF7931.

Kolega malczykos napisał:

Istnieje możliwość zrobienia kopii bez potrzeby dopisywania do auta- to taka szybka opcja. Oczywiście nowy transponder można dopisać do auta znając PIN poprzez VAG-a, grupa [25] IMMOBILIZER, jest to oddzielne ustrojstwo nie zintegrowane z licznikiem.

 

Chciałbym dorobić kluczyk. Posiadam kabel VAG Tacho 2.5, czy tym dam rade wyciągnąć Pin immo i czy w immo1 procedura dodawania nowego kluczyka wygląda tak samo jak dla innych immo. Czyli immo[25] --> Logowanie --> Adaptacje (w przypadku immo1 kanał 21 czy 1? Kiedy wybiera się 21, a kiedy 1?).

Na czym polega zrobienie kopii transpondera na emulatorze T5, Gdzie takie cudeńko można kupić i czy do wykonania kopij potrzebny jest jakiś poważny sprzęt?

Edytowane przez aron20000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vag Tacho z czyta Ci pin.

Jeżeli kanał 21 nie będzie aktywny wtedy wybierz kanał 1.

Więcej nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a przy wymianie komputera,co się dzieje z immo w B4,jeżeli nie znamy pinu.Jak zakodować immo do nowe komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności