Skocz do zawartości
beetle

Immobiliser - transpondery, kodowanie

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam pytanie odnośnie VCDS15.7 czy jestem w stanie dopasować sterownik silnika do immolub odczytać kluczyki czy naddają się do kodowania ,adaptować itd,odczytać kody immo?w aucie vw passat b6 BKP 2006r 2.0tdi,z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślałem że kodowanie immo to będzie wyczyn, ale tak nie jest poradnik na początku tematu super, dziękuję za jego zamieszczenie. Miałem o tyle komfortową sytuację że posiadałem PIN (był przy kluczyku i udało mi się go odczytać z sterownika). Mam niestety dość kiepski i stary kabel, musiałem pożyczyć aby się z tym uporać, muszę kupić coś nowego.

Edytowane przez ms0604

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mogę zakładać nowych tematów to za przeproszeniem napiszę tutaj. Sprawa jest następującego typu:

Immobilizer - kupiłem sobie passata b5, wymieniłem baterie w immo, ale nie mogę nim zamknąć jednych z tylnich drzwi. Ktoś wie jaka może być przeczyna? Da się to naprawić? Ile to będzie kosztowało? Mało obeznany jestem, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bateria w pilocie? jeśli dobrze rozumiem. Jeżeli nie otwierają się którekolwiek z drzwi, to wina jest najprawdopodobniej w wiązce pod nogami kierowcy, a nie w pilocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie mogę zakładać nowych tematów to za przeproszeniem napiszę tutaj. Sprawa jest następującego typu:

Immobilizer - kupiłem sobie passata b5, wymieniłem baterie w immo, ale nie mogę nim zamknąć jednych z tylnich drzwi. Ktoś wie jaka może być przeczyna? Da się to naprawić? Ile to będzie kosztowało? Mało obeznany jestem, pozdrawiam.

 

Sprawdź kable w przelotce w tych drzwiach, w ktorych nie działa centralny. A wymienileś baterię w pilocie, a nie w immo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek może też być winny. Warto przy okazji sprawdzić drożność odpływów w podszybiu i stan modułu komfortu z okablowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź kable w przelotce w tych drzwiach, w ktorych nie działa centralny. A wymienileś baterię w pilocie, a nie w immo.

U mnie problemy z centralnym zaczęły się od lewych tylnych drzwi, potem padały następne, problem tkwił w wiązce pod nogami kierowcy, wystarczyło tylko polutować, zaizolować i śmiga jak nowy

 

Wysłane za telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,kupiłem niedawno passata b5 z 2000r. i posiadam tylko jeden kluczyk/scyzoryk

czy zakupując używane klucze,scyzoryki zaprogramuje je samemu z pomocą forum ??

pytam,jaki kabel zakupić aby odczytać kod immo dodać dodatkowe piloty korekta licznika :D i włączenie tempomatu,kasowanie błędów

sam kabel,program znajdę w sieci

 

jeśli zły dział proszę o przeniesienie,niestety nie mogę zakładać nowych tematów i nie wiedziałem gdzie napisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zakupując używane klucze,scyzoryki zaprogramuje je samemu z pomocą forum ??

Najtaniej wyjdzie kupić używany klucz, dociąć grot i dopisać do auta. Należy pamiętać, aby odpowiednio dobrać częstotliwość pilota do centralnego jeśli masz ori.

W razie co to mam klucz 3 przyciski na zbyciu 1J0959753AH 434MHz. Odczytać PIN i zakodować klucz też mogę Ci pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką i rzetelną odpowiedź

co do pilota to ja mam na 2 przyciski,wiec chyba muszę szukać na 2

co do częstotliwości to jak można odczytać ,trzeba pilot rozkleić??jest sklejony super glue

 

co do programu to co będzie dobre ??domowe zastosowanie,jakby spełniało wyżej wymienione funkcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z dograniem kluczyka. Mam nową pastylkę PIN i nie mogę tego zgrać. Podczas wpisywania pinu wyskakuje w górnym rogu LOGIN LOST DUE TO DROPPED SESSION...

Próbowałem programem VWTOOL ale wyskakuje komunikat This Function not supported by ECU or Improper number was entered. Jak to ugryść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc szanowni Forumowicze, moze ktos z Was posiada wsad do immobilisera 24c02(1.8t aeb) lub wie, w ktorej linijce i jakie wartosci pozmieniac jesli mam juz odczytany wsad*?

Oczywiscie zalezy mi na zdekodowaniu.

Pozdrawiam.

Edytowane przez xenon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję dorobić drugi kluczyk do mojego Scirocco z 2010r(modelowo 2011) .

Jest szansa żeby samemu wyciągnąć kod do prekodowania , czy jedyny sposób to zlecić w całości wykonanie nowego kluczyka ?

Posiadam jedynie ryżową wersję VCDS-a 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, marsss napisał:

Koledzy potrzebuję dorobić drugi kluczyk do mojego Scirocco z 2010r(modelowo 2011) .

Jest szansa żeby samemu wyciągnąć kod do prekodowania , czy jedyny sposób to zlecić w całości wykonanie nowego kluczyka ?

Posiadam jedynie ryżową wersję VCDS-a 

zlecic, kodem PIN nic nie zrobisz  w tym modelu juz po 2007 roku a co dopiero 2011

Auto z kessy czy zwykły ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Major napisał:

zlecic, kodem PIN nic nie zrobisz  w tym modelu juz po 2007 roku a co dopiero 2011

Auto z kessy czy zwykły ? 

Zwykły kluczyk scyzoryk

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, marsss napisał:

Zwykły kluczyk scyzoryk

;)

juz ci napisałem co zrobic, 

o kessy pytałem  tylko dlatego ze   z kessy nie jest łatwo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Panowie, mam problem. Pasek B5 2004 licznik VDO, mam PIN z licznika. Gdy próbuję zakodować nowe 2 kluczyki VAG COM lub VCDS (stary transponder już nie działa) moduł adaptacji 17 immo, po włożeniu nowego kluczyka miga bardzo szybko kontrolka immo, a z tego co wiem powinna się świecić tylko przez chwilę i zgasnąć. Domyślacie się w czym może być problem? Transpondery kupiłem na ali, ale próbowałem kilku i wciąż to samo. Miał ktoś podobny problem? Sprawa o tyle pilna, że mam unieruchomiony samochód ;) z góry dziękuję

P.S Przepraszam za odgrzebywanie starego tematu, nie chciałem zakładać nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem z Tiguanem 2015. 

Pacjent: VW Tiguan 2015 2.0  benzyna kraj pochodzenia kanada ( keyless) 
problem polega na tym że samochód przyjechał bez kluczyka. 
trafił na dorobienie kluczyka, zakład napisał w zegarach kluczyk i oddał pojazd bez powodzenia. 
pojechałem do dilera, kupiłem kluczyk. 
inny zakład, powiedział że przez zapisany kluczyk nie może zaprogramować oryginalnego kluczyka zakupionego w ASO. 
Zakład ten mówi że teraz trzeba kupić nowe zegary. 
pytanie czy jest to konieczne, czy można w jakiś sposób ożywić samochód. 

prośba o pomoc lub wskazanie gdzie mogę się zgłosić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanada ma chyba 315 , wiec kluczyk EU nie zadziala 

i musi byc to kluczyk pod kessy, nie zwykły tam z pastylką itp ...jak to zwykle wkładają 

co do kupna nowych zegarów - pytanie co namieszali ...

jezeli namieszali  tak ze  jest tam masakra...to   lepiej kupic drugie 

ja to moge zrobic  jak cos, pytanie jak dostarczycie auto / bo zaprogramowac  klucze mozna na stole  tak by odpalały auto 

ale juz pilot i reszta nie zadziala bez dopisania do auta 

 

 

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności