Skocz do zawartości
matekvw

przy wciskaniu pedału sprzęgła drga

Rekomendowane odpowiedzi

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=27921&highlight=bicie+peda%B3+sprz%EAg%B3o

 

ja też mam takie pulsowanie w pedale sprzęgła.

obawiałem się o to ponad rok temu jak kupiłem paska, ale minęło 15 tyś a to jest jak było.

w między czasie prosiłem kumpla który od chyba 8 lat jeździ tylko a4-kami, żeby wsiadł i nacisnął sprzęgło i mi powiedział coś na ten temat.

uśmiechnął się tylko i powiedział żebym sobie dał spokój bo to norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kolego tylko jak ja kupiłem swojego paska to tego niebyło

i jusz sam niewiem czy ja wam żle pisze bo chyba tylko mielke zrozumiał

o co mi chodzi a więc jeszcze raz to nietak że pedał sprzęgła mi się trzęsie czy niewiadomo co tylko jak go wciskam to czuć takie mrówienie no niewiem juz jak to opisać pewnie jak bym to miał od początku to pewnie bym to olał ale niestety tak niejest i jeszcze jeden szczegół jak go rane odpalam to jakieś dziesięć wciśniec jest dobrze i pużniej znów te abs owanie :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tym. Jeździć dokąd się da. Później mechanicy rozkręcą sprzęgło, wymienią co trzeba i dalej jazda. Dopóki auto sprawne to unikaj mechaników, bo przy naprawie jednego mogą zepsuć co inne. Tak na marginesie to w żadnym aucie nie ma wszystkiego na 100, a te przereklamowane niemieckie auta to takie same badziewia jak inne albo gorsze.

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nietak że pedał sprzęgła mi się trzęsie czy niewiadomo co tylko jak go wciskam to czuć takie mrówienie

 

mi też się pedał sprzęgła nie trzęsie "czy nie wiadomo co" ;)

jak położę na nim noge i wcisnę już ze 2-3 cm czuje rytmiczne pulsowanie/mrowienie dające minimalnie w nogę. przy sprzęgle wciśniętym w podłogę już tego nie czuć.

IMO: jeździć, nie przejmować się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak samo mam ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie występuje to samo, ale narazie nic z tym nie będę robil. póki biegi wchodzą normalnie i nic się nie dzieje trzeba jeździć...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość august10

Miałem to samo. Pow ymianie sprzęgła drganie pedału zanikło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po wymianie samego sprzęgła czy także dwumasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a może zmiana samego płynu hamólcowego coś pomoże

 

---------- Post added at 22:21 ---------- Previous post was at 22:19 ----------

 

bo jak autko jest zimne to wszystko jest oki tylko jak za 10 wciśnięciem pedalłu to dopiero te mrówienie czuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień tarcze sprzęgła i problem zniknie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabieram się jutro za wymianę sprzęgła jednak i może ktoś pocieszy ci ciężko wyjąć skrzynie biegów czy jest coś na co trzeba uwarzać

 

---------- Post added at 20:33 ---------- Previous post was at 20:25 ----------

 

a i jaki zestaw kompletny polecacie i może ceny znacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam takie drgania i moj znajomy takze przejezdzil z tym 2 lata i potem poszło sprzegło lub dwumas nie pamietam objawilo sie tym ze cos wkoncu zerwalo i jezdzil jakby z wcisnietym sprzeglem czyli slizgalo i nie dalo sie zbytnio rozpedzac,czyli sprawa sie ma w samym srodku sprzegla tarczy docisku i itp pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Sorry ze odnawiam tak stary temat

 

Mam podobny problem jak kolega na początku napisał Szukałem na rożne sposoby i nie znalazłem mojego problemu

 

Auto jest po kompletnej wymianie całego sprzęgła dwumasy i łożyska oporowego firmy sachs (nie regulowane)

i 2 skrzynia po wymianie łożysk bo wyły

 

wciskam sprzęgło i dodaje gazu słychac burczenie /trytry jak auto schodzi z obrotów W trakcie jazdy tez słychać naj bardziej na 1,2,3 biegu na wyższych nie słychać

pedał sprzęgła nie drga czy cos w tym stylu Biegi wchodzą normalnie Na nie wciśniętym sprzęgle i dodawaniu gazu nie słychać tego dźwięku

 

przed remontem nie miałem tego buczenia

Czy ktos pomoże bo nie wiem gdzie szukać problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2016 o 00:28, adamuss napisał:

Witam Sorry ze odnawiam tak stary temat

 

Mam podobny problem jak kolega na początku napisał Szukałem na rożne sposoby i nie znalazłem mojego problemu

 

Auto jest po kompletnej wymianie całego sprzęgła dwumasy i łożyska oporowego firmy sachs (nie regulowane)

i 2 skrzynia po wymianie łożysk bo wyły

 

wciskam sprzęgło i dodaje gazu słychac burczenie /trytry jak auto schodzi z obrotów W trakcie jazdy tez słychać naj bardziej na 1,2,3 biegu na wyższych nie słychać

pedał sprzęgła nie drga czy cos w tym stylu Biegi wchodzą normalnie Na nie wciśniętym sprzęgle i dodawaniu gazu nie słychać tego dźwięku

 

przed remontem nie miałem tego buczenia

Czy ktos pomoże bo nie wiem gdzie szukać problemu

Wiem, że post stary jak świat ale udało Ci się rozwiązać ten problem ?

Mam dokładnie to samo po wymianie kompletu sprzęgło, wysprzęglik, dwumas :/

Strasznie irytujące. Już 5 mechaników odwiedziłem i zero pomysłu.

Jakoś nie przekonuje mnie stwierdzenie TTTM :/ Przed wymianą kompletu nie było tego terkotania.

U mnie w ramach reklamacji wymienili jeden nowy komplet na drugi i nadal to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności