Skocz do zawartości
matekvw

przy wciskaniu pedału sprzęgła drga

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy mam dziwną zagadke szukałem na forum ale są inne sytuacje a więc przy wciskaniu pedału sprzęgła czuć takie dziwne drgania takie trtrtrtr to znaczy tego niesłychać ale takie mam odczucie może mam zapowietrzony lub walnięty ten wysprzęglik hydrauliczny prosze o porade pozdrawiam dodam że z autkem pozatym wszystko super biegi ładnie wchodzą nieślizga się iip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie coś jakby działał ABS na sprzęgło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak podobnie tylko słabiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sprawdź pompę sprzęgła wysprzęglik może przewód od podciśnienia się zsunoł lub masz mało płynu hamulcowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jutro sprawdze i napisze a kolega miał tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie ma się czym przejmować - to zjawisko zaobserwowałem już w kilku autach włącznie z moim Passatem. Wczoraj odbierałem nowego Mercedesa Sprintera z salonu do firmy - ma taki sa efekt, powiem nawet że dużo bardziej odczuwa się pulsowanie niż np. w moim Passacie. O autach grupy VAG nie wspomnę. Wysoko biorące sprzęgło i lekkie drżenie pedału nie musi od razu oznaczać że trzeba zmieniać sprzęgło, a co gorzej dwumasę - takie moje zdanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

z tym drganiem mam taki sam problem, zaobserwowałem to juz jakies 7 miesiecy temu. Myslałem ze mam sprzegło do wymiany znajomy mechanik stwierdził ze to nic takiego, a napewno nie sprzegło wiec jezdze dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy sprawdziłem czy niemam jakiegoś wycieku czy nieszczelności i teraz niewiem czy ten wysprzeglik przepuszcza i ma sie takie wrarzenie jusz sam niewiem zaznacze że wcześniej czegoś takiego niemiałem więc niewięrze że ten typ tak ma prosze o jakąś pomoc w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jest jakiś wyciek i czy sprawdziłeś węże dochodzące doń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sprawdziłe sucho nawet ponownie odpowietrzyłem i dalej to samo

 

---------- Post added at 16:50 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

 

a ten wysprzeglik ma za zadanie tylko podtrzymywać pedał sprzęgła

 

---------- Post added at 19:51 ---------- Previous post was at 16:50 ----------

 

i co koledzy dziwna zagadka nikt nierozwiązał tego problemu

:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad wymianą tego wysprzęglika bo może te objawy są spowodowane właśnie tym że on przepuszcza

 

---------- Post added at 16:15 ---------- Previous post was at 08:30 ----------

 

zaznacze że to drganie jest tylko na odpalonym silniku na zgaszonym jest normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% Luźne sprężynki tarczy sprzęgła :) drgający pedał sprzęgła jest spowodowany wysłużonym tłumikiem drgań skrętnych, sprężynek na tarczy sprzęgła które mają luz, przez co nie tłumią drgań wywołanych zesprzęglaniem układu

Edytowane przez spek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wedlug mnie to lozysko wyciskowe do tarczy sprzegla ...ewentualnie cos nie tak z dociskiem tarczy sprzeglowej.Chyba ze zle zrozumialem objawy problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy w moim fordzie urwał się kawałek elementu docisku sprzęgła, to słychać było terkotanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy tego niesłychać tylko czuć takie wibracje no niewiem jak to nazwać takie coś jakby właczał sie abs tylko słabiej pedał niedrga w ten sposób że się trzęsie pedał tylko jak go wcisne to czuć taki niby abs

i oczywiście jest tylko tak jak silnik jest odpalony na zgaszonym nic nie czuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to wysprzęglik przepuszcza lub pompka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ale wysprzęglik jak by puszczał to by płyn chyba wyciekał a on tylko (abs uje) jak jest odpalony na zgaszonym tego niema

 

---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 13:36 ----------

 

a może to wysprzęglik przepuszcza lub pompka

wysprzęglik to wiem gdzie jest a ta pompka gdzie to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo na zgaszonym nie masz wspomagania sprzęgła tak jak nie masz hamulców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy silnik chodzi czy nie , nie ma wplywu na dzialanie sprzegla-tzn.sprzeglo nie ma wspomagania .Czyli mozesz zapomniec o czesciach systemu sprzegla od lozyska wyciskowego po pedal sprzegla-poniewaz piszesz ze nie ma tego drzenia przy wylaczonym silniku .Co pozostaje ,to lozysko wyciskowe,docisk,tarcza sprzegla , kolo zamachowe i walek sprzeglowy-i ewentualnie lozysko od niego.Nie wiem dokladnie jak to drzenie wyglada ale nadal obstawiam zuzyte lozysko wyciskowe lub uszkodzony docisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak niema wspomagania sprzęgła to więc poco jest ten wysprzęglik

jusz nic nierozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności