Skocz do zawartości
mwlodarc

Leaving Home działa, a Coming Home nie... jak sprawdzić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawione w dwóch autach i na dwóch różnych bortnezach i efektu, o którym piszecie nie było, wyłączone ze względu na na policje. Są to ustawienia pozycyjnych w kierunkach, tak jak w stanach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustawione w dwóch autach i na dwóch różnych bortnezach i efektu, o którym piszecie nie było, wyłączone ze względu na na policje. Są to ustawienia pozycyjnych w kierunkach, tak jak w stanach.

 

Zgadza się. Teraz mam ustawione poprawnie na 15 procent podświetlenia. Dodatkowo w miejsce bezbarwnych żarówek pozycyjnych przednich lamp włożyłem pomarańczowe. Po włączeniu świateł ładnie się komponuje z tymi kirunkami w zderzaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się. Teraz mam ustawione poprawnie na 15 procent podświetlenia. Dodatkowo w miejsce bezbarwnych żarówek pozycyjnych przednich lamp włożyłem pomarańczowe. Po włączeniu świateł ładnie się komponuje z tymi kirunkami w zderzaku.

Wrzucisz Jakieś Foto samego przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko odnośnie konfiguracji świateł...

 

Obecnie mam ustawiony tryb USA - światła dzienne w przeciwmgielnych. Niestety w tym setupie nie załącza mi tylnych pozycyjnych - załatwię to kodowaniem czy też nie da rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzucisz Jakieś Foto samego przodu

 

Proszę bardzo. Tak wygląda u mnie:

Same światła pozycyjne.

 

[ATTACH=CONFIG]117842[/ATTACH]

 

Na światłach mijania i tak samo po włączeniu otwierania drzwi czyli coming leaving home. Kierunki ustawione są na 15% natężenia światła. Moim zdaniem jest to wystarczająca wartość.

[ATTACH=CONFIG]117843[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]117844[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo.

Dzięki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat cc 2010r czy da się zrobić tak żeby ch/Lh działało ale nie na xenonach bo mi ich trochę szkoda może na tych do jazdy dziennej by dało rade albo na halogenach

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie kupisz audi to da radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi A6 to będzie następne auto a narazie przez kilka mam nadzieje bezawaryjnych lat będzie cc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki sam problem jak kolega z początku posta. W moim Passacie ustawiłem sobie funkcję Leaving Home na 40s, Coming Home na 20s. Jak kupiłem samochód to miałem ją wyłączoną i nie było jej na MFA+. Leaving Home działa ok, natomiast Coming Home nie. Zamykam samochód i nic się nie dzieje, jak go otwieram, to światła zapalają się.

Światła zostawiałem włączone, wyłączone i mrugałem manetką przed wyjściem z samochodu nic nie pomaga (nie mam czujnika zmierzchu, mam biksenon, doświetlanie zakrętów i światła przeciw mgielne oraz 30 bitowy przetwornik). Próbowałem różnych ustawień w VCDS, po niektórych zmianach Coming i Living Home znikały z MFA+ . Proszę o pomoc forumowiczów, którzy mieli podobny problem bo czytając wątek widzę, że wiele osób miało podobne doświadczenia. Jeżeli ktoś mógł by pokazać jakie ma ustawienia w poszczególnych bajtach to był bym bardzo wdzięczny. Jeżeli komuś udało się ustawić światła przeciw mgielne zamiast ksenonu to też proszę o informację jak to zrobić bo docelowo na tym mi zależy. Myślałem też o zapalaniu kierunków jako obrysowych bo nie mam podświetlanych lusterek. Światła przeciw mgielne mam już ustawione jako dzienne na 50% (ale to chyba nie ma żadnego związku). Pozdrawiam.

Edytowane przez czajek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pasku 2007 jest tak że cooming Home działa jeżeli zamykasz auto które miało oddalony silnik jeżeli nie odpaliles a tylko otworzyłes i zamknąłes to funkcja się nie włączy, leaving Home działa cały czas, wszystko jest zależne od sensoru zmierzchu jeśli go posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mrugałem manetką przed wyjściem
Mrugnij manetką przy otwartych drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Niestety nadal nie mogę znaleźć przyczyny nie działania systemu Coming Home. Czy któryś z forumowiczów może mi podać dokładne ustawienia VCDS, żeby działał zarówno Coming Home i Living Home za pomocą świateł przeciw mgielnych. Czy można np. dodatkowo dołożyć kierunkowskazy jako podświetlenie. Nie mam czujnika zmierzchu i podświetlenia lusterek, posiadam biksenon, doświetlanie zakrętów w lampie i światła przeciw mgielne, oraz 30 bitowy przetwornik.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się przeciwmgielnymi, już nie musisz szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proszę Was o ustawienia VCDS na ksenony bo Coming Home mi nie działa i tak i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poście #91 opisałem razem ze screenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem całego posta i próbowałem różnych ustawień. Cały dzień się z tym bawiłem i Coming Home mi nie działało. Nie mam czujnika zmierzchu, a włącznik świateł ma tylko 3 ustawienia 0, pozycja i mijania. Czy takie ustawienia jak ty masz powinny u mnie działać. Oczywiście bez zaznaczania czujnika zmierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem całego posta i próbowałem różnych ustawień. Cały dzień się z tym bawiłem i Coming Home mi nie działało. Nie mam czujnika zmierzchu, a włącznik świateł ma tylko 3 ustawienia 0, pozycja i mijania. Czy takie ustawienia jak ty masz powinny u mnie działać. Oczywiście bez zaznaczania czujnika zmierzchu.
Spróbuj tak jak pisałem wcześniej. Wsiądź. Zapal auto. Ustawi coming home na ile chcesz. Zgaś auto. Otwórz drzwi pociągnij mantetkę od długich świateł do siebie jakbyś chciał mignąć powinny się włączyć i nie gasnąć. Zamknij auto. Po ustawionym czasie zgasną.

 

tez się chwilę z tym meczyłem bo w passacie z 2007 roku działa to z automatu a 2009 juz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jutro sprawdzę bo dzisiaj już mi się nie chce. Tylko zapytam Coming i Living Home zaznaczałeś tylko w Bajcie 0, czy jeszcze gdzieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam. Auto bez czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności