Skocz do zawartości
mwlodarc

Leaving Home działa, a Coming Home nie... jak sprawdzić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem passata b6 2008 TDI CR i zaintrygowała mnie funkcja CH i LH. Niestety ale CH nie działa. Sprawdzałem w różnych pozycjach świateł Auto i mijania czyli max w prawo i niestety nic. W komputerze mam aktywna funkcje i ustawione na 20 sek niestety ale CH nie działa. W pozycji max w prawo po wyjęciu kluczyka gasną światła i podświetlenie tablicy. W pozycji auto tylko światła. Pociągnięcie manetki długich świateł też nie pomogło (uruchomiłem auto-> wyłączyłem -> mrugnąłem dlugimi -> wyciągnełem kluczyk -> wyłączyłem auto i nic :) być może dlatego, że z niego nie wysiadłem??) czy wychodzi na to, że pozostaje mi podłączenie go pod komputer i aktywowanie tej funkcji bądź też jej ustawienie?

 

Proszę o radę jak mogę ją aktywować lub co robię źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy da się aby comin/living włączało przeciwmgielne a nie xenon?

Sterownik 30 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a czy da się aby comin/living włączało przeciwmgielne a nie xenon?

Sterownik 30 bit.

 

nie, tylko w Audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madison, sprawdź takie kodowanie :coming home przez halogeny

- STG-09 , kodowanie 07 , długie kodowanie , bajt 17 , bit 3 na on. U mnie w superbie II 30bitowym sterowniku tak to właśnie zmieniłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pociągnięcie manetki długich świateł też nie pomogło (uruchomiłem auto-> wyłączyłem -> mrugnąłem dlugimi -> wyciągnełem kluczyk -> wyłączyłem auto i nic być może dlatego, że z niego nie wysiadłem??) czy wychodzi na to, że pozostaje mi podłączenie go pod komputer i aktywowanie tej funkcji bądź też jej ustawienie?

 

Proszę o radę jak mogę ją aktywować lub co robię źle

 

sprawdź:

(oczywiście w nocy)

gasisz silnik/wyciągasz kluczyk ze stacyjki/mrugnięcie długimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
madison, sprawdź takie kodowanie :coming home przez halogeny

- STG-09 , kodowanie 07 , długie kodowanie , bajt 17 , bit 3 na on. U mnie w superbie II 30bitowym sterowniku tak to właśnie zmieniłem

 

Umie w tym bajcie jest "Diagnostyczny zacisk 50-aktywny" chyba nie o to chodzi. A u ciebie jak to się nazywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Umie w tym bajcie jest "Diagnostyczny zacisk 50-aktywny" chyba nie o to chodzi. A u ciebie jak to się nazywa?

 

Tak to jest z dobrymi radami ciotki klotki, paSkoda ma innego bordnetza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że odgrzeję kotleta - ale może komuś pomogę. Po kodowaniu leaving home działało perfekcyjnie, za to going home nie, wystarczyło w moim przypadku zostawić włącznik świateł na on - w pozycji świateł mijania. Wszystko działa jak trzeba. Podkreślę, że mam tylko 3 stopniowy włącznik świateł off-pozycyjne i on, nie posiadam czujnika zmierzchu i mam normalne lusterko.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem dziś sterownik z 23 bajtów na 30 i na początku też miałem problem z Coming Home. Włącznik świateł mam 4 pozycyjny z AUTO. Po wielu próbach na poniższych ustawieniach światła przy włączniku w trybie AUTO działają następująco:

- po zmroku otwieram samochód i światła zapalają się na ustalony w MFA+ czas

- po wyłączeniu samochodu światła świecą się przez czas ustalony w MFA+, ale nie wiem czy od wyjęcia kluczyka, trzaśnięcia drzwiami czy może zablokowania zamków.

Czujnik zmierzchu działa tak jak powinien.

ScreenShot025.jpg

ScreenShot001.jpg

ScreenShot003.jpg

ScreenShot023.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... Aktualnie zakodowany w moim aucie tryb C/LH uruchamia światła mijania - czy jest możliwość przekodowania tego na światła przeciwmgielne? Wolałbym oszczędzić nieco żywota palnikom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko... Aktualnie zakodowany w moim aucie tryb C/LH uruchamia światła mijania - czy jest możliwość przekodowania tego na światła przeciwmgielne? Wolałbym oszczędzić nieco żywota palnikom ;)

 

Nie, tylko w Audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, tylko w Audi.

 

Dzięki Piotrek :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pytanie ja ustawić obrysy w kierunkach w 3c tak jak na filmiku

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam pytanie ja ustawić obrysy w kierunkach w 3c tak jak na filmiku

Pozdrawiam

 

Przednie kierunkowskazy jako światła postojowe a'la USA

adres 09-Centr. Zesp. Elektr., 07-kodowanie - domyślnie jest ustawiony sterownik

bordnetz a następnie klikamy w kodowanie długie Bajt 7, domyślnie w pozycji Dec: .... jest

wpisana wartośd 0 /0%/ jeżeli chcemy mied efekt a'la USA w pole Dec: wpisujemy ..... wybrana wartość np. 30/30%

 

Nie testowałem tego nie jest to mojego autorstwa znalazłem kiedyś pdf z kodowaniami VCDS i tam to akurat jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przednie kierunkowskazy jako światła postojowe a'la USA

adres 09-Centr. Zesp. Elektr., 07-kodowanie - domyślnie jest ustawiony sterownik

bordnetz a następnie klikamy w kodowanie długie Bajt 7, domyślnie w pozycji Dec: .... jest

wpisana wartośd 0 /0%/ jeżeli chcemy mied efekt a'la USA w pole Dec: wpisujemy ..... wybrana wartość np. 30/30%

 

Nie testowałem tego nie jest to mojego autorstwa znalazłem kiedyś pdf z kodowaniami VCDS i tam to akurat jest :)

 

efekt a'ala USA z błędem spalonej żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
efekt a'ala USA z błędem spalonej żarówki.

 

Sprawdzałeś, że mówisz o efekcie spalonej żarówki, bo ja miałem to ustawione kilka dni i nic takiego nie zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś ustawione obrysy w kierunkach bez spalonej żarówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałeś, że mówisz o efekcie spalonej żarówki, bo ja miałem to ustawione kilka dni i nic takiego nie zaobserwowałem.

 

Zielas dobrze pisze. Ja miałem tak ustawione i wywalało mi błąd spalonej żarówki. Błąd usunięty ponownie powracał. Dopiero Piotrek zauważył gdzie jest błąd i ustawił porwanie. Z tego co pamiętam włączone było światło obrysowe w zderzaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności