Skocz do zawartości
maly2rafcio

Nie działa nawiew na szybę, ogrzewanie tylnej szyby oraz wycieraczki...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku chciałem zaznaczyć, że do końca nowym nie jestem, po prostu przez jakiś czas nie używałem konto i poszlo się j.....ć.

Dziś rano spotkałem problem podczas uruchomienia auta. Nie działa mi nawiew na szybę, ogrzewanie tylnej szyby oraz wycieraczki. Na szybko sprawdziłem bezpiecnziki wewnątrz auta i wygląda ok. Gdzie mogę szukać przyczyny. Czy może jakiś "główniejszy" bezpiecznik mógł się spalić, a jeśli tak to gdzie go szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydzielam temat, bo jestem ciekaw, czy jest wspólna przyczyna, czy po prostu zawiniło kilka rzeczy na raz.

Sprawdź 2x bezpieczniki:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523

 

Później może zajrzyj do mechanizmu tylnej wycieraczki:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=584

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1798

i potwierdź, że jest napięcie (napisz też, czy działa spryskiwacz "przy okazji", bo nie napisałeś)

 

...ale nawiew? tzn. dmuchawa przestała działać? czy skrót myślowy oznaczał ogrzewanie tylnej szyby? (btw. czy działa ogrzewanie tylnej szyby?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ja mam B3 a wątek umieszczono w B5 (to pewnie nikt posiadający B3 go nie przeczyta).

ale nawiew? tzn. dmuchawa przestała działać? czy skrót myślowy oznaczał ogrzewanie tylnej szyby? (btw. czy działa ogrzewanie tylnej szyby?).

Nie działa nawiew na przednią szybę, ogrzewanie tylnej szyby oraz wycieraczki wraz ze spryskiwaczem.

W jakimś poscie znalazłem, że przyczyną może być przekaźnik odciążający X kontakt (18) ale kolega elektornik go sprawdził i mówi że jest w porządku.

Kurcze stało się to nagle, jeszcze wieczorem przyjechałem i było ok, a dziś rano nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniesiono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpoweim. Okazało się, że jednak nie stykał przekaźnik nr 18. Po kilkuktotnym włożeniu i wyjęciu wszystko wróciło do normy. Jak się trochę ociepli to popatrzę na styki bo może coś się tam spsuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam taki problem otóż zbliża się zima a ja właczając nawiew na szybę strasznie słabo leci na nią powietrze czy wystarczy wymienić filtr kabinowy powietrza czy w czymś innym tkwi problem/dzięki za pomoc pozdrawiam///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a ja mam taki problem otóż zbliża się zima a ja właczając nawiew na szybę strasznie słabo leci na nią powietrze czy wystarczy wymienić filtr kabinowy powietrza czy w czymś innym tkwi problem/dzięki za pomoc pozdrawiam///

 

Sprawdź jeszcze jak leci na nogi, z nawiewów nie leci gąbka, maż klime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam klimy,gąbka nie leci i słabo dmucha też na nogi tylko wmiarę dobrze dmucha na mnie.dodam że filtr kabinowy wymieniłem///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam klimy,gąbka nie leci i słabo dmucha też na nogi tylko wmiarę dobrze dmucha na mnie.dodam że filtr kabinowy wymieniłem///

 

Czyli wina klapy szyba/nogi. Na początek odchyl panel sterowania nawiewami i sprawdź czy linki naciągnięte i pancerze od linek niewyłamane z uchwytów przy panelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki jutro za to się wezmę bo dziś niedziela,jakby były nadal problemy to będę do was pisał///pozdrawiam///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy panel nawiewu jest w oryginale podświetlany czy z takimi bajerami to trzeba samemu kombinować?Bo znalazłem na necie coć takiego

i to mi się podoba bo u mnie ciemność widzę///pozdrawiam///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pokrętła są podświetlane.

Zerknij tutaj:

http://lediker.pl/vw-passat-b4-oswietlenie-pokretel-nawiewu---wersja-bez-klimy,115,48.html

Przed włożeniem klimy, gdy jeszcze miałem pokrętła kupiłem u nich coś takiego i byłem mega zadowolony. Zresztą, nie tylko ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki czegoś takiego szukałem/pozdrawiam/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności