Skocz do zawartości
dino1984

[B3] Ściąga w prawo - zbieżność ustawiona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podepne sie mam problem z zawieszeniem po wymianie drazków przy maglu zaczelo sciagacć mi auto w prawo i sama kierownica potrafi skrecac jakies 1/4 obrotu w prawo .Drażki byly padniete ale stuki w nieznacznym stopniu zmalaly .Przegladnolem cala zawieche wyglada ze magiel jest juz na wykonczeniu .Mam pytanie czy magiel z paska 2001 2.0 podejdzie do mojego 1.8 z 99 bo kupilem dzis uzywke ale nie wiem czy sie nie pospieszylem, brak czasu zeby wyciagnac i sie okazalo ze nie podchodzi .

Robert, rok na forum... i działy mylisz... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi czy podejdzie magiel z tego pasata fl 2001 2.0 do mojego 1.8 bo maglownica jest w polsce nie wiem czy sie oplaca ja sciagac do mnie i zabierac za wyciaganie ,zeby sie nieokazalo po wyciagnieciu ze nic z tego.

 

---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 22:02 ----------

 

sorki jestem tylko z doskoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi czy podejdzie magiel z tego pasata fl 2001 2.0 do mojego 1.8 bo maglownica jest w polsce nie wiem czy sie oplaca ja sciagac do mnie i zabierac za wyciaganie ,zeby sie nieokazalo po wyciagnieciu ze nic z tego.

tu pytaj:

http://forum.vw-passat.pl/forumdisplay.php?f=19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja popiszę o swoim problemie. Od ponad roku bujam się ze ściąganiem auta w lewo.

ściąganie dzieje się w taki sposób, że bywają momenty, chociaż rzadko, że auto nie ściąga i jedzie jak po sznurku (kierownica prosto), ale przez większość ściaga mnie w lewo w taki sposób, że zaraz gdy tylko auto zaczyna się toczyć kierownica przekręca się o jakieś 10 cm w lewo i muszę kontrować w czaasie jazdy - raz mocniej raz słabiej. Podobnie przekręca mi się kierownica i ściąga jak zaczynam cofać - czyli gdy tylko auto zaczyna się toczyć odrazu go wykręca.

Miałem wymienione amory, łożyska i poduszki amorów, - bez zmian

Regenerowana maglownica bo pociekła - na starej i po regeneracji objaw ten sam, przy okazji regeneracji magla wymienione drążki i końcówki i gumy stabilizatora

Sprawdzane na stacji hamulce - żadne koło nie hamuje, hamulce hamują równo (dodam tutaj że przy hamowaniu mam odczucie, że auto jakby się prostuje i tak nie ciągnie)

Próbowałem z oponami - mam 2 komplety, letnie na alusach i zimówki na stalowych, na stalowych i alusach tak samo, zamieniane były parami na osiach, potem stronami i bez zmian,

Po naprawach w zawieszeniu robiona była zawsze zbieżność i geometria - bez zmian. Gdy kupiłem auto nie ściagało go wogóle, jechał jak po sznurku po ok. 15 tys jazdy zaczęło tak się dziac, najpierw ciągnęło go w prawo lekko a potem coś mu się odwróciło i w lewo zaczęło.

Na stacji zero luzów w zawieszeniu, 2 mechaników sprawdzało zawieszenie - również twierdzą, że ok

Aha z tyłu wymienione tuleje tylnej belki i amory.

 

Jedyne co niedawno zuważyłem, że auto od storny kierowcy z przodu jest jakby niżej, zmierzyłem i rzeczywiście lewa strona z przodu siedzi niżej o ok 4 cm od prawej - i pozostaje mi chyba uderzyć w sprężyny ? czy mogą to być jeszcze wahacze, tulejki ?

noszę już się z zamiarem wymiany wszystkich tulejek jakie są z przodu + sprężyny moze wtedy cos wyjdzie .. ktos ma jakies jeszcze pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan sanek czy gdzieś się nie wyginają osłabione przez np. re rdzę są wybite na ośce amortyzatora oraz stan gumowych odboi.

Luzy na tylnej belce i przekątne auta tez by sie zdało sprawdzić.

A nim zaczniesz ingerować w przednie sprężyny to sprawdź czy czasem tylna lewa nie jest pęknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności