Skocz do zawartości
Barth

AVF - praca silnika na wolnych obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

kleine87 lepiej poczytaj na forum jakie paliwo lać do PD. Verva jest za sucha i przyciera PD (nie jestem mechanikiem ale ma to sens) a po drugie po co przepłacać?

No to jakie lać paliwo do PD,możesz podać linka do tematu,bo nie mogę znaleźć istniejącego,a nie chcę zakładać nowego tematu.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego lej najzwyklejszą ropuchę i powinno wszystko chodzić jak trzeba. Tankujemy tylko na dużych stacjach, unikamy małych stacyjek po dawnych SKR-a itp. Paliwa typu Verva, Ultimate i inne to typowy zabieg marketingowy i nie ma sensu przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak poradził ktoś sobie z tymi drganiami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Wiedziałem, że na wolnych obrotach lekko drga cała buda lecz dzisiaj gdy odpaliłem auto przy - 15 stopniach myślałem, że wypadną mi szyby w aucie od drgań. Minimalne dodanie gazu od razu całkowicie eliminujęwibrację. Czym to może być spowodowane? Bardziej poduszki czy dwumas? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwumas łatwo sprawdzic trzymasz pedał gazu na obrotach 1500-1800 i wciskasz puszczasz sprzęgło jak obroty drastycznie sie zmieniaja to wiedz że cos sie juz dzieje z dwumasa,

poduszki powoduja drgania przy ruszaniu pod górke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Wiedziałem, że na wolnych obrotach lekko drga cała buda lecz dzisiaj gdy odpaliłem auto przy - 15 stopniach myślałem, że wypadną mi szyby w aucie od drgań. Minimalne dodanie gazu od razu całkowicie eliminujęwibrację. Czym to może być spowodowane? Bardziej poduszki czy dwumas? Pozdrawiam.

 

Przy takiej temperaturze zewnętrznej nie dziw się, że masz wibracje. U mnie przy AWX jest podobnie, może bez wylatywania szyb, ale czuć, że silnik wibruje nieco bardziej jak przy wyższej temperaturze. Nawet po przejechaniu 200 km jest podobnie, trzeba czekać na wyższe temperatury. Dodam tylko, że dwumasę mam 1 roczną oryginalną na gwarancji, jednak nie upatruję jej jako przyczyny wibracji. Generalnie staram się nie doszukiwać usterek. Mróz na poziomie -15, -20 rządzi się swoimi prawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dwumas łatwo sprawdzic trzymasz pedał gazu na obrotach 1500-1800 i wciskasz puszczasz sprzęgło jak obroty drastycznie sie zmieniaja to wiedz że cos sie juz dzieje z dwumasa,

poduszki powoduja drgania przy ruszaniu pod górke

 

Serdeczne dzięki. Wykonałem test. Trzymałem na 1500, wciskałem i puszczałem sprzęgło i dalej trzymał na 1500 obrotów. Czyli poduszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poduszki tez łatwo sprawdzic najlepiej z kanału ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam to samo drżenie silnika. ale dodatkowo mam dziwny objaw. przy skręcaniu i dodaniu gazu słychać jak by silnik lub skrzynia dotykała karoserii i słychać walenie o częstotliwości Pracy silnika. co to m)

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem na wolnych obrotach drzy cala buda z kierownica najbardziej a silnik lata od lewej do prawej plecionka wymieniona poduchy niby zdrowe. Podniesienie obrotow troche pomoglo ale nie wyeliminowalo problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności