Skocz do zawartości
viper00

Spryskiwacze reflektorów przed liftingiem

Rekomendowane odpowiedzi

Jest kilka tematów o spryskiwaczach ale nie znalazłem na forum, jakiegoś zdjęcia, jak wyglądają oryginalne. Przy czym mam na myśli wygląd "od wewnątrz", a nie zdjęcia zaślepek - choć i takie zdjęcie będzie pomocne w wymierzeniu położenia otworu na spryskiwacze ;)

 

Może ktoś ma lub mógłby zrobić zdjęcia zderzaka z zamontowanymi spryskiwaczami oryginalnymi, jak to wygląda?

 

Tak przy okazji, to czy zderzak w pasku przed liftem, nie mający spryskiwaczy, ma zaznaczone od wewnątrz miejsce gdzie spryskiwacze powinny być? I czy ma przygotowane miejsce montażu, czy trzeba samemu wszystko dorobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kolego temat szukajka się kłania (2gi rok na forum i nie znalazłes?) KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten temat, ale tam nie ma zdjęć oryginalnych spryskiwaczy od wewnątrz chyba, że w poście midqard'a

 

Bo już pogubiłem się czy są one montowane do zderzaka czy do belki? Na 4 stronie tematu (do którego link podałeś) w poście kolegi midqard jest zdjęcie, na którym spryskiwacz jest przykręcony do belki. Korzystał on z oryginalnych części chyba, bo sam napisał, że są to części jak z postu Mr.X (na temat instalacji elektrycznej dla pompki).

 

TYLKO, że midqard oraz Mr.X mają passaty po liftingu, a tam spryskiwacze są już inne, niż przed liftingiem, a zatem i sposób mocowania jest inny.

 

Nie rozbierałem jeszcze pasa przedniego, i nie wiem czy w zderzakach bez spryskiwaczy, jest miejsce na zamocowanie spryskiwaczy oraz oznaczone miejsce wycięcia dziury w zderzaku.

 

Jak tylko będę montował spryskiwacze u siebie, to na pewno zrobię kompletną "dokumentację wizualną" tematu ;)

Edytowane przez viper00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

W pasku przed liftem spryskiwacze są montowane do łyżwy na której wisi zderzak - domyślnie każda powinna mieć dziurę na zamontowanie spryskiwacza . Spryskiwacz przykręcany jest jedną śrubą.

Zdaje się że jest zaznaczone miejsce gdzie ma być wycięta dziura w zderzaku.

 

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę poratować fotkami ale tylko od wierzchu ;) widać na nich jak umiejscowiona powinna być zaślepka spryskiwacza w zderzaku.

Wszystkie trzy samochody były w wersji skandynawskiej i miały fabrycznie zamontowany układ zmywania reflektorów.

 

passat4.jpg

 

O ile mnie pamięć nie myli to także w samochodach przedliftingowych układ spryskiwaczy jest montowany pod reflektorem :638:

Edytowane przez BartekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdaje się że jest zaznaczone miejsce gdzie ma być wycięta dziura w zderzaku.

 

Jeżeli dgasek ma rację, to zdjęcia nie są konieczne ale tak czy owak wielkie dzięki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś ma lub mógłby zrobić zdjęcia zderzaka z zamontowanymi spryskiwaczami oryginalnymi, jak to wygląda?

 

Tak przy okazji, to czy zderzak w pasku przed liftem, nie mający spryskiwaczy, ma zaznaczone od wewnątrz miejsce gdzie spryskiwacze powinny być? I czy ma przygotowane miejsce montażu, czy trzeba samemu wszystko dorobić?

Jest kilka fotek orginalnych spryskiwaczy zamontowanych do ślizgu pod lampą kolega adams prezentował w temacie demontażu zderzaka przód i tył w B5 co do drugiego pytania to powinno być zaznaczone miejsce obrys w zderzaku od wewnętrznej strony jak wyciąć otwór pod zaslepki sryskiwaczy podaje kilka fotek spryskiwaczy orginalnych do B5 przed liftem dodam ze przy kupnie nowych spryskiwaczy trzeba takze zakupić dysze rozpylająca która jest oddzielnym elementem spryskiwacza no chyba ze trafimy na allegro razem z dyszą spryskiwacz jest taki sam po lewej i prawej stronie auta natomiast dysza jest juz inna z prawej i lewej strony numer części spryskiwacza to

3B0 955 978B-cyilnderek tłoczący-około 130pln w getem

3B0 955 103 str.lewa dysza spryskiwacza około 48zł w getem

3B0 955 104 str,prawa dysza spryskiwacza około 48zł w getem

92a7a75227a756b1.jpg

061f247b8745e90b.jpg

643135827_1.jpg

824010756_2.jpg

DSC00110.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robcyk ogromne dzięki! Te zdjęcia rozwiały prawie wszystkie moje wątpliwości ;)

 

Mam jednak jedno pytanie, czy taki plastik, do którego jest przykręcony tłoczek (3. zdjęcie) jest także w autach które nie mają zamontowanych spryskiwaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jednak jedno pytanie, czy taki plastik, do którego jest przykręcony tłoczek (3. zdjęcie) jest także w autach które nie mają zamontowanych spryskiwaczy?

Ciesze sie że pomogłem każdy passat B5 ma taki ślizg do przymocowania spryskiwacza lamp i jest on metalowy chyba nie plastikowy ale to zobacze jak zamontuje u siebie hehe Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slizg ten jest plastikowy. Wyglada podobnie ale czy jest taki sam to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odpadła mi dziś zaślepka od spryskiwacza reflektora. Na allegro znalazłem ale dosyć drogie>50zł. Natomiast do Skody jest dużo tańsza. Wizualnie wyglądają podobnie.

Czy będzie ta pasowała http://allegro.pl/zaslepka-spryskiwa...824301551.html

Pozdrawiam

P.s. Zaślepka do Passata http://allegro.pl/n-zaslepka-spryski...817646300.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w sprawie spryskiwaczy reflektorów. Kupiłem w ASO nowe śruby mocujące spryskiwacze i okazuje się że nie pasują. Te obecne są rzekomo na jakiś wcisk. Jakie będą miały numery poprawne mocowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności