Skocz do zawartości
jedrus

Konkurs AŚ - co dalej

Po przeczytaniu tekstu - czy uważasz, że powinniśmy zbojkotować konkurs AŚ?  

248 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Po przeczytaniu tekstu - czy uważasz, że powinniśmy zbojkotować konkurs AŚ?

    • Zbojkotujmy konkurs.
    • Bierzmy dalej udział w konkursie.


Rekomendowane odpowiedzi

Też uważam, że osiągnięte zostało to, co miało być osiągnięte.

AŚ zaczął grać w gumy i zastanawiam się co wymyślą dalej.

Może od razu, bez głosowania i bawienia się w cały ten cyrk mogli podać kto jest ich faworytem.

Nagroda 20 tys. to nie jest mało kasy, ale "podarowana" na warunkach przedstawionych prze AŚ (a nie wiadomo ile razy jeszcze zmienią warunki), nie jest siebie warta.

Nie jestem na forum długo, a na zlocie ogólnopolskim nie było mi dane jeszcze być, ale z tego co widzę, świetnie sobie radziliście bez żadnej pomocy z zewnątrz i jałmużny.

No chyba, że komuś odpowiada tańczyć, jak mu AŚ zagra i robić z siebie "atrakcje" zlotu Auto Świata - bo to nie będzie nasza "impreza" tyko ich.

...a obecne wyniki pozostaną i każdy będzie pamiętał jak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwany emailowo do tablicy przed admina mam następujące, chaotyczne z resztą, przemyślenia:

1. głos, czy opinia takich gości jak ja powinien być brany pod uwagę połowicznie; nie jestem szczególnie aktywnym członkiem forum, na zloty nie mam czasu, palenie gum, drifting i podobne zabawy mam już za sobą, po 6-tym piwie mam zgagę :D, a o wieku przez swoją wrodzoną skromność nie wspomnę. Enyłej, sądzę, że największą moc głosu powinny mieć osoby, które na tym forum udzielają się merytorycznie najwięcej + zespół modów i adminów. Sonda z zero-jedynkowym wyborem tak/nie może być pomocna przy podejmowaniu decyzji, ale nie powinna być głównym wyznacznikiem.

2. obrażanie się na organizatorów zlotu, słuszne czy nie - w tym momencie nieistotne, przypomina mi typowe dla naszej nacji bezsensowne pobrzękiwanie szabelką: my jesteśmy ponad to, co nam tu AŚ będzie podskakiwał". Szwajcarzy jako naród zrobili najobrzydliwszy biznes na 2-giej wojnie, na ofiarach i na obu stronach konfliktu - i co z tego ? Źle im ?

3. Zapis regulaminu tego plebiscytu:

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany zasad Plebiscytu, w tym treści niniejszego regulaminu Plebiscytu w trakcie trwania Plebiscytu.
to jakieś niebywałe kuriozum. Co to ma być ? Saneczkarze jadą do Vancouver, a tam przed finałowym zjazdem dowiadują się (np.), że to nie czas zjazdu się liczy, tylko wygra ten, kto pierwszy biegnąc na bosaka i pchając sanki wejdzie po trasie toru pod górę.

4. Forum (nie tylko nasze) nie ma żadnej osobowości prawnej. Nie wystawi faktury, nie wyda poświadczenia o przyjęciu darowizny, itd, etc.. W związku z powyższym AŚ wyda w ramach nagrody pieniądze na to na co może uzyskać jakiś kwit. To widać wprost w tym zapisie:

2) Zwycięzcy Plebiscytu nie przysługują roszczenia o wypłatę wartości Nagrody w pieniądzu.
oraz
Organizator gwarantuje:

  1. Pokrycie kosztów wynajmu terenu, na którym odbędzie się zlot
  2. Organizacja konkurencji dla uczestników zlotu.
  3. Zapewnienie opieki merytorycznej i organizacyjnej nad konkurencjami
  4. Łączny koszt Organizatora nie przekroczy 20 000 zł netto.

Ten drugi zapis oznacza również, że nagroda pójdzie nie na uczestników, ale tylko i wyłącznie na organizację całej imprezy. I dokładnie oznacza, że uczestnicy mają być tłem biznesowego przedsięwzięcia AŚ. Ale jak rozumiem - to było wiadomo od początku, to co się teraz obrażacie ?

 

Wybór jest prosty. Zorganizować sobie zlot samemu i mieć wszystko od A do Z, tak jak się samemu chce i nie uczestniczyć w naciąganej farsie pod nazwą Konkurs AŚ - czy, jechać na imprezę (też za swoje) zorganizowaną przez AŚ, możliwe, że nawet fajną, ale przebiegającą pod dyktando organizatora.

 

Nie głosowałem z powodów powyżej. Nie chcę również sugerować jak bym się zachował.

 

Moderatorowi i adminowi mogę przekazać, ale tylko na PW, jak najskuteczniej wywinąć numer tej gazetce - jeśli uważacie, że na taki numer zasługują.

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram wycofanie się z konkursu. Dziwi mnie że już po naszym zawieszeniu nad tym nie głosowaliśmy. Nie łudźmy się ale dwaj poważni nasi konkurenci (Klub Omega i Mazdaspeed) wycofali się właśnie po zawieszeniu głosowania na nich, a mieli sporą liczbę punktów, myślę że mielibyśmy problem z zajęciem pierwszego miejsca gdyby się nie wycofali. No i jeszcze, skoro już się zacząłem żalić na konkurs A.Ś., to strasznie mnie zezłościł fakt zablokowania mojego IP. Oddawałem regularnie jeden głos dziennie a jakieś dwa tygodnie przed zakończeniem konkursu nie mogłem w ogóle zagłosować (na żaden klub) :662: Skończyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto-świat nigdy wybitną gazetą nie był. Obrazki czasem obejrzałem gdy zauważyłem na okładce jakieś autko które mnie interesowało, ale treść zawsze była denna - a gazeta nastawiona na prostego czytelnika. W dobie kryzysu jest to akcja mająca wypromować gazetkę i rozreklamować ją - zagranie niezbyt ryzykowne, ponieważ koszty prowadzenia samego konkursu są niewielkie, a wygrana 20tyś. pln to nieduża kwota za otrzymanie statusu wyłącznego sponsora i oflagowanie a następnie rozgłaszanie ogólnopolskiego zlotu. Wykalkulowano, że jest to dla nich najlepszy sposób podbicia notowań i zwiększenia zysków bo przecież nikt takich akcji nie prowadzi aby na tym stracić. Uważam, że promowanie AŚ kosztem vw-passat.pl jest błędem.

 

Do tego oczywiście zmiana zasad - jak dla mnie kpina ze strony organizatorów.

 

Pokazaliśmy co potrafimy, to mi wystarczy. Ja zagłosowałem na nie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może tak naprawdę boimy się przegrać?

Chyba sobie żartujesz - tu nie chodzi o to czy się boimy przegrać.

 

ja bym jednak pociągnął to do końca jeżeli byśmy wygrali konkurs to my stawiamy warunku czyli kasa idzie na domy dziecka a A.Ś przyjeżdżają na nasz zlot który sami sobie zorganizujemy robią parę fotek i się ulatniają a my bawimy się dalej

Przeczytaj sobie regulamin konkursu - nie ma takiej opcji, zeby kasa poszła na coś innego niz organizacja spotkania, za które de fakto płacimy my sami. A jak w cenie 20000 miałbym robić z siebie pajaca na rzecz jakiejs gazety i srać do Toy toya, to wolałbym sobie kupic wiadro ocynkowane i jeszcze z zyskiem je sprzedać :D

 

Wbijcie sobie do głowy, że te 20 tysięcy to lipa. I to nie jest kasa na żaden ZLOT. Po prostu przyjedziecie na własny koszt w z góry ustalone miejsce, zrobią wam sesje zdjeciową jak małpom w ZOO, zgarną dodatkową kasę za reklamy i nie wiadomo co jeszcze a wy się bedziecie ciezyc, ze wasza gęba będzie w gazecie :cool:

 

I jeśli mamy się wycofywać - to teraz jest najlepszy moment. trzeba wiedzieć - kiedy odejść.

 

Podtrzymuję więc swoje zdanie, że DAJEMY SOBIE SPOKÓJ Z TYM KONKURSEM :D

Wolę już karaoke na ZLOCIE :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" ... trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym ... "

 

moim skromnym zdaniem nie potrzebujemy AŚ na ogólnopolskim. Zlot zorganizujemy sobie sami jak zwykle. Głos oddany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek złe mnie zrozumiałeś chodzi mi o to żeby się wycofać po ogłoszeniu wyników, jeżeli wygramy

a regulamin czytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem za wycofaniem się, AS postępuje nie fair. Dotychczas zloty udawały się bez wygrywania 20.000 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek złe mnie zrozumiałeś chodzi mi o to żeby się wycofać po ogłoszeniu wyników

Ja wiem o co ci chodzi. Wyjśc należy z twarzą, więc lepiej zrobić to teraz niż po ogłoszeniu wyników koncowych. Nawet jeśli bysmy wygrali, to nasza odmowa - oprócz dobrego oddźwieku - spowoduje też ten negatywny, bo jeszcze raz będą musieli robić weryfikację. A pisałeś też o przekazaniu kasy - co juz od dawna wiadomo - że możliwe nie jest.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nie jest możliwe przekazanie kasy, i właśnie to był by nasz powód rezygnacji, jeśli chcecie teraz zrezygnować ok, rezygnujmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem się wczoraj pierdyknąć bo jestem za olaniem tego konkursu :wstyd:. Da się przenieść mój głos do czerwonych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co się teraz obrażacie ?

To nie chodzi o obrażanie się "bo tak", ale o podejście redakcji do konkursu i traktowanie uczestników (jak to Danek wspomniał ) jak małpy w ZOO. Sam zauważyłeś adnotację o zmianach w regulaminie (rewelacyjnie z resztą to porównałeś). Dlatego powinniśmy teraz zrezygnować jak to zrobiły kluby mazdy i omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja głosowałem za tym żeby jednak pozostać w konkursie. Fakt wygraliśmy pierwszy etap, jak on całościowo wyglądał zbytnio się nie interesowałem. Już to nas nobilituje i w zasadzie takie zwycięstwo głosami internautów jest chyba ważniejsze od drugiego etapu. Etapu w którym już zbytnio nie mamy wiele do powiedzenia ponieważ to jakiś komitet będzie decydował kto faktycznie wygra.

Rezygnując jednak, rezygnuję z tego, że mogę jednak wygrać, iść zrobić sobie fajne zdjęcie w AŚ i prosto w oczy im powiedzieć co człek myśli o takim konkursie. "Rezygnuję" oczywiście z nagrody bo z tego co czytałem zapisy regulaminu nie zobowiązują "mnie" do czegokolwiek. Nagrodę można przyjąć, ale nie trzeba. Z takiej sytuacji byłby większy wydźwięk niż jakbyśmy się wycofali. Oczywiście z drugiej strony narażamy się na obsmarowanie w AŚ.

W myśl zasady - "nieobecni głosu nie mają" lepiej zostać i coś ugrać (o ile chcemy) niż odejść i wogóle nie mieć możliwości.

Edytowane przez the_undertaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Enyłej, sądzę, że największą moc głosu powinny mieć osoby, które na tym forum udzielają się merytorycznie najwięcej + zespół modów i adminów."

Z tym akurat sie nie zgodzę dlatego że to ogół głosował a nie "sztab".

Co do rezygnacji z "pseudoorganizacji" zlotu,jestem za.Tak jak większość pisała,jest to kolejna możliwość zareklamowania AŚ,oraz innych przedmiotów typu"Cekol" :D ,a stoper Made in China możemy sobie sami kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. sądzę, że największą moc głosu powinny mieć osoby, które na tym forum udzielają się merytorycznie najwięcej + zespół modów i adminów. Sonda z zero-jedynkowym wyborem tak/nie może być pomocna przy podejmowaniu decyzji, ale nie powinna być głównym wyznacznikiem.

Bez urazy, ale to widac w twojej wypowiedzi - jak sam to zaznaczyłes - że zbyt aktywnie w życiu forum nie uczestniczysz. Forum, to nie folwark, że góra decuduje o wszystkim bez porozumienia z dołem. Tak więc właśnie TA SONDA jest wyznacznikiem - czy podjąc dalszą walkę czy to olać. Modzi i admini - nie zapłacą za przejazd i nocleg uczestników zlotu organizowanego przez AŚ. Liczy się wiec zdanie użytkowników, bo to oni poniosą koszty związane z tą imprezą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75 & karol27 - nieporozumienie na poziomie użytych słów. Dokładnie o to samo mi chodziło, z tym, że właśnie nie chciałem (i wg. mnie nie można) używać słowa ogół. Do ogółu to ja też się zaliczam - a jako przeciętnie zainteresowany nie powinienem brać udziału w decydowaniu, nawet poprzez głosowanie. I mnie podobni również, żeby nie zafałszowywać ankiety.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nieporozumienie na poziomie użytych słów. Dokładnie o to samo mi chodziło, z tym, że właśnie nie chciałem (i wg. mnie nie można) używać słowa ogół. Do ogółu to ja też się zaliczam - a jako przeciętnie zainteresowany nie powinienem brać udziału w decydowaniu, nawet poprzez głosowanie. I mnie podobni również, żeby nie zafałszowywać ankiety.

Kolejny błędny tok myślenia. Jest bardzo dużo osób, które merytorycznie mało na forum się udzielają, natomiast zawsze (lub prawie zawsze) są na wszelakich spotach oraz zlotach ogólnopolskich. Tak więc każdy głos ma tu znaczenie. Nie okresla sie użytkownika, po liście napisanych postów czy też punktów "pomógł".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny błędny tok myślenia..... Tak więc każdy głos ma tu znaczenie.....
Twoje prawo tak myśleć. A moje jak widzisz jest inne.

 

Bez odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno pisałem, że przestaję głosować i apelowałem żeby mówiąc kolokwialnie "olać" ten konkurs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoje prawo tak myśleć. A moje jak widzisz jest inne.

Każdy ma prawo do własnego zdania :D Tak więc koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności