Skocz do zawartości
jedrus

Konkurs AŚ - co dalej

Po przeczytaniu tekstu - czy uważasz, że powinniśmy zbojkotować konkurs AŚ?  

248 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Po przeczytaniu tekstu - czy uważasz, że powinniśmy zbojkotować konkurs AŚ?

    • Zbojkotujmy konkurs.
    • Bierzmy dalej udział w konkursie.


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę, nim oddacie głos - przeczytajcie cały tekst.

 

Jak wiecie, niedawno zakończył się pierwszy etap organizowanego przez Auto-Świat konkurs na najlepszy fanklub roku.

W pierszym etapie, dzięki głosom Waszym i głosom z zaprzyjaźnionych for, udało się nam zająć pierwsze miejsce. To jest fakt.

 

Zapewne wiecie jednak, jak nieuczciwie postąpili organizatorzy konkursu zmieniając zasady gry w ich trakcie. Rozszerzona została ilość klubów wchodzących do drugiego etapu z 5 do 10. Konkurs nie był dobrze zabezpieczony przed oddawaniem nielegalnych głosów przez co kluby były blokowanie do czasu (chyba ręcznego?) usuwania podwójnych głosów z bazy danych. Uniemożliwiało to uczciwie głosowanie.

Nie chcę wyciągać zbyt daleko idących wniosków, jednak same nasuwają się pytania:

* dlaczego od razu nie zabezpieczono konkursu w odpowiedni sposób - wiadomo jaki jest dzisiejszy internet

* dlaczego rozszerzono pulę finalistów. Czyżby była "za ciasna", tzn. faworyt nie mieścił się w pierwszej piątce? Argument o dużym zainteresowaniu mnie nie przekonuje - wystarczyło 10 minut w google by przewidzieć potencjalną liczbę klubów, które chciałyby wziąć udział w głosowaniu.

 

Nie bez powodu kilka klubów podjęło decyzję o zbojkotowaniu konkursu i wycofało się z niego jeszcze w trakcie trwania. Nam udało się wygrać - co uważam za duży sukces. Pokazaliśmy po raz kolejny jak potrafimy się zjednoczyć, jak kochamy nasze forum, jaką zgraną społeczność tworzymy i jak ogromną siłę przebicia mamy. To jest niewątpliwie nasz sukces.

 

Szukam jednak od kilku dni odpowiedzi na pytanie: do czego dążymy, co nam da cały ten konkurs? Owszem - nagrodą jest 20 tys. zł na organizację zlotu, czy to jednak naprawdę o to chodzi?

 

Podczas konkursu były dni emocji, były dni nerwów, w końcu słodki smak wygranej. Może bez najpiękniejszej strony, bez świetnego wyglądu, z wcale nie największą liczbą użytkowników w porównaniu z innymi forami - jednak mamy to coś, czego konkurs Auto Świata nigdy nie udowodni. Nasza siła, pasja, zaangażowanie, zjednoczenie - czy to naprawdę da się odwzorować numerkami w głosowaniu?

 

Pokazaliśmy czym tak naprawdę jest vw-passat.pl, pokazaliśmy, że niemożliwe staje się możliwe. Tylko to nikogo nie obchodzi. My przed sobą mamy być uczciwi, pomagać innym, współtworzyć to wszystko do czego codziennie rano i wieczorem wracamy z uśmiechem. Naszych znajomych na forum, naszych problemów i zgryzot.

 

Zastanówmy się uczciwie - każdy przed sobą - a później oddajcie głos w ankiecie. Czy bez tego całego konkursu i 20 tys. zł na zlot sobie nie poradzimy? Czy warto się zaprzedawać gazecie? Czy naprawdę jesteśmy pazerni na pieniądze, nie będziemy potrafili bez nich zorganizować tego zlotu i bawić się tak samo dobrze (albo i lepiej) niż co roku?

 

Dociera do mnie co raz więcej głosów od Was, że nie podobała Wam się formuła tego konkursu. Mi osobiście - również, to jednak Wasze zdanie jest w tej kwestii decydujące. Zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby właśnie w tej chwili - zanim wielce czcigodna kapituła konkursu nie podejmie obiektywnej lub "obiektywnej inaczej" decyzji - wyrazić naszą niechęć i zrezygnować.

 

Według mnie dopiero wtedy naprawdę bylibyśmy wygrani. Pokazalibyśmy to, jacy naprawdę jesteśmy - że potrafimy wygrać, że potrafimy być po jednej stronie barykady gdy sytuacja tego wymaga, nawet jeśli na co dzień nie wszyscy się zgadzamy. Jednocześnie byłoby jasne, że nie potrzebujemy pieniędzy.

 

Poza tym nie bardzo wyobrażam sobie, jak wyglądałby zlot we współpracy z Auto Światem. Przecież to jest komerycjna gazeta, należąca do tego samego wydawcy co "Fakt". Nie chcę oceniać jej poziomu, jednak zdania się zapewne domyślacie. Wystraczy, żeby każdy z Was zastanowił się chwilę i ocenił merytoryczną zawartość tego pisma.

Wracając do rzeczy - Auto Świat będzie starał się, by zlot zadowolił jego wymagania, by mieli o czym pisać lub co poruszać.

My jedziemy na zlot po to, by się dobrze bawić. Bez napięć związanych w wycelowanymi w nas aparatami, bez obawy o nieprawdziwe przekazanie informacji. Nie oszukujmy się - alkohol na zlocie passata jest nieodłącznym elementem. To z jego powodu na parkinugu stoi bardzo dużo aut a ludzie po prostu się bawią. To jeden z tych dni w roku, gdy nasze samochody nie są dla nas najważniejsze.

Nie chciałbym znaleźć w AŚ swojego zdjęcia ze złośliwym komentarzem, pokazującego jak zasuwam z piwkiem po terenie zlotu lub bez pasów jadę po placu w jakimś konkursie.

Może zlot bez Auto Świata nie będzie miał fajerwerków, złotego parkingu dla naszych aut i kilku atrakcji więcej. Będzie miał jednak to co zwykle - niepowtarzalną atmosferę, niezapomniane wrażenia, chwilę totalnie bezstresowego odpoczynku. Dodatkowo AŚ sugeruje "zlot pojednawczy" z innym uczestnikiem. Ja jestem zwolennikiem każdego pojednania, porozumienia czy formy współpracy - z każdym klubem świata. Dlaczego jednak ma to się odbywać na naszym święcie, na naszym corocznym zlocie ogólnopolskim. Czymś, co jest tradycją, świętością i rzeczą zupełnie niepowtarzalną. Mi rok po roku serce mocniej bije gdy jadę w kolumnie błyszczących w słońcu samochodów pełnych podobnych zapaleńców jak ja. Bardzo nie chciałbym tego stracić.

 

Nadmienię tylko, że w tym roku chcemy wrócić do Spały - warunki będą już więc nieporównywalnie lepsze niż te zeszłoroczne. O resztę będziemy chcieli zadbać w porozumieniu z Wami.

 

Pojawiły się też sugestie - również do mnie docierały - żeby wygrać konkurs i przekazać pieniądze na dom dziecka lub podobny szczytny cel. Obawiam się jednak, że takiej możliwości nie ma. Regulamin jasno mówi, na co mają zostać przeznaczone pieniądze i obawiam się, że jeśli powiemy NIE - dostanie je inny klub. Niektórzy z Was zapewne powiedzą - wygrajmy i weźmy kasę. Co jednak, jeśli szanowna, wielce obiektywna kapituła zadecyduje, że to nie my wygramy? Nie będziemy mieli jak zamanifestować naszego niezadowolenia, gdyż zostaniemy uznani za przegranych krzykaczy.

 

Decyzja należy do Was. Wszystko co ja myślę - napisałem. Zawiera to własne przemyślenia, które narodziły się po głosach napływających od Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinniśmy walczyć do końca - jeżeli przegramy - trudno; jezeli wygramy wtedy możemy podjąć decyzję co dalej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję dwóm osobom, które oddały głos w 30 sekund po zamieszczeniu tematu. Szybko czytacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Ja jestem na nie :)

Nie byłem na ani jednym zlocie, bo jeszcze passka nie miałem ,wolałbym jednak poznać Was nie na jakimś spędzie z banerami AŚ i jeszcze broń panie boże na łączonym zlocie fanów motoryzacji ,

A i napić się lubię ,a tak będzie trzeba fason trzymać co by pismaki nie obsmarowali ,

Pewnie wybiorą gdzieś miejsce ,połapane zresztą z właścicielami hoteli ,co by nabijać kabonę , ja nie mogę i nie chcę spać pod chmurką ,myślę że w Spale (czy gdzie indziej)będzie przystępnie i w swojej atmosferze fanów VW ;)

 

---------- Post added at 23:12 ---------- Previous post was at 22:59 ----------

 

Kurcze proszę o cofniecie głosu w sądzie bo poleciałem z rozbiegu miało być na nie a dałem na tak ,a Jedruś tak jakoś po chińsku od tylca dał zamiast tak na górze dał nie i odwrotnie heeh zamotałem się

 

//moro gapo, zmieniłem Twój głos - jedrus ;)

Edytowane przez jedrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Andrzeju masz ten dar. ;)

Pozwolisz że napiszę tak naprawdę co myślę. Myślę że najlepsza lektura moich przemyśleń i emocji to to co napisałem wątku w którym głosowałem. Wiem, był ten błysk (ktoś zapłaci za nasz zlot) ale im dłużej trwało głosowanie do mojego pustego łba dochodziła cała prawda o głosowaniu i o tym czym my będziemy na takim zlocie. Tak naprawdę sam regulamin już mówił o tym jak będzie wyglądało nasze zadanie na zlocie. Mamy (czy klub który "wygra") być tylko dokładką do reklam auto świata. Co to za organizacja zlotu gdzie za wszystko musimy zapłacić sami (czyli wynajęcie ośrodka i zapłata za jedzenie), to wszystko mamy będąc w Spale. Nasuwa się pytanie 20 tys za co? Ano odpowiem (to moje domysły) wynajęcie placu, ochrony i Toi Toi (czyli mobilnych kibli). Czyli z rodzinnej przyjacielskiej imprezy zrobi się wyścig szczurów, a i tak Auto Świat zgarnie forsę za reklamy na takim spędzie. My mamy być tylko dokładką do tego co nam zaproponuje A.Ś. Jedyne co mnie ciągnie aby w tym uczestniczyć to chęć dowiedzenia się czy jesteśmy ci najlepsi. :D Bo impreza pod tytułem "Zlot palantów aby zareklamować gazetę" mnie nie bawi. Każdy kto był na którymś ze zlotów wie jaka atmosfera jest na ogólnopolskim (ci co nie wiedzą niech spojrzą do archiwów naszego forum), a w wyżej wymienionej formule jest nie do przyjęcia. Dlatego głosuję na tak (zbojkotować), nie chcę tracić fajnej atmosfery.

Edytowane przez J@ceq
dopisałem o co mi chodzi (zbojkotować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierszym etapie, dzięki głosom Waszym i głosom z zaprzyjaźnionych for, udało się nam zająć pierwsze miejsce.

 

Nam udało się wygrać - co uważam za duży sukces. Pokazaliśmy po raz kolejny jak potrafimy się zjednoczyć, jak kochamy nasze forum, jaką zgraną społeczność tworzymy i jak ogromną siłę przebicia mamy. To jest niewątpliwie nasz sukces.

Pokazaliśmy czym tak naprawdę jest vw-passat.pl, pokazaliśmy, że niemożliwe staje się możliwe.

 

Według mnie dopiero wtedy naprawdę bylibyśmy wygrani. Pokazalibyśmy to, jacy naprawdę jesteśmy - że potrafimy wygrać, że potrafimy być po jednej stronie barykady gdy sytuacja tego wymaga, nawet jeśli na co dzień nie wszyscy się zgadzamy. Jednocześnie byłoby jasne, że nie potrzebujemy pieniędzy.

Takie mieliśmy przecież założenia - zakonczyć głosowanie na pierwszym miejscu :D Właśnie to PIERWSZE miejsce świadczy o naszym zgraniu i zakrojonej na szeroką skalę mobilizacji - że umiemy "porwać" ludzi do walki o pasję, ktorą jest :vw: tak więc myślę, że nasz priorytetowy cel - został osiagnięty. Jesteśmy na szczycie listy - bez krętactw i innych chachmętów :ok:

 

 

Poza tym nie bardzo wyobrażam sobie, jak wyglądałby zlot we współpracy z Auto Światem. Auto Świat będzie starał się, by zlot zadowolił jego wymagania, by mieli o czym pisać lub co poruszać.

My jedziemy na zlot po to, by się dobrze bawić. Bez napięć związanych w wycelowanymi w nas aparatami, bez obawy o nieprawdziwe przekazanie informacji. Nie oszukujmy się - alkohol na zlocie passata jest nieodłącznym elementem. To z jego powodu na parkinugu stoi bardzo dużo aut a ludzie po prostu się bawią. To jeden z tych dni w roku, gdy nasze samochody nie są dla nas najważniejsze.

Właśnie - nie samochód się liczy - lecz człowiek :ok: A jak to już wcześniej pisałem (i większość przytaknęła) nie zamierzam jechać jako małpa do cyrku

Auto Świata. Postawili namiot, dają nam marchewkę i mamy zabawiać publikę i nabijać im statystyki? ŻENUA :kwasny:

 

Może zlot bez Auto Świata nie będzie miał fajerwerków, złotego parkingu dla naszych aut i kilku atrakcji więcej. Będzie miał jednak to co zwykle - niepowtarzalną atmosferę, niezapomniane wrażenia, chwilę totalnie bezstresowego odpoczynku.

Atmosfery i klimatu naszych zlotów - nic nie jest w stanie przebić. Nawet gdyby to było zorganizowane przez AŚ na plaży w Dubaju :rotfl:

 

 

Pojawiły się też sugestie - również do mnie docierały - żeby wygrać konkurs i przekazać pieniądze na dom dziecka lub podobny szczytny cel. Obawiam się jednak, że takiej możliwości nie ma. Regulamin jasno mówi, na co mają zostać przeznaczone pieniądze i obawiam się, że jeśli powiemy NIE - dostanie je inny klub. Niektórzy z Was zapewne powiedzą - wygrajmy i weźmy kasę.

Szczytny cel - sam za nim obstawałem, ale....... ich regulamin mówi jasno i raczej z przekazania kasy na domy dziecka - nic nie wyjdzie :(

 

I to jest kolejny argument za tym, by się wycofać.

 

Zrobiliśmy swoje - pokazaliśmy wszystkim, że tworzymy silny, zwarty i z szerokim wahlarzem możliwości - klub w Polsce :ok:

 

Reasumując - plan został wykonany - wspólnymi siłami jesteśmy na szczycie listy i mamy POLE POSITION :hurra:

W drugim etapie - nawet gdybyśmy wygrali, to:

1. Po pierwsze: nie będziemy mogli przeznaczyc wygraniej na domy dziecka :( ... a co za tym idzie.... pkt nr 2.

2. Mamy jechać na cyrkowe przedstawienie? Za swoją kasę dojazd i przyjazd, za swoją kasę zakwaterowanie i wyżywienie... W imię czego? Żeby pojeździc po lotnisku w świetle reflektorów i fleszy aparatów? My nie potrzebujemy reklamy :D Sami ją stanowimy. A materiały ze zlotów czy spotów - są dostępne w sieci - a to jest szersze pole czytelników i obserwatorów - niż jakaś podrzędna gazeta .

 

No to zakańczając swój wywód i żeby się zbytnio nie rozpisywać.....

 

OLEJMY TO

:!:

 

To co chcieliśmy osiągnać - OSIĄGNELIŚMY :hurra::ok:

To - co byśmy chcieli zrobić z ewentualną wygraną - jest niemożliwe :(

 

A atmosfery NASZEGO WŁASNEGO WSPÓLNEGO zlotu - nikt oprócz nas samych - nie jest w stanie nam zapewnić. zadna gazeta, żadna inna instytucja ani żadna "zewnętrzna" kasa. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem ze na poczatku konkurs wydawal mi sie fajnym pomyslem uwydatniajacym nasze forumowe przewodnictwo nad innymi forami w pl. jednak po akcjach terrorystycznych ze tak powiem, zaczelo mi sie to coraz mniej podobac.

tak jak Pawel nie bylem jeszcze na zadnym zlocie, a chcialbym na taki podjechac i czuc Ta atmosfere, o ktorej wiecej pisac nie musze.

fajna zabawa byla jak nam punkciki szybko naplywaly, oczywiscie te legalne, ale chyba pora spojzec prawdzie w oczy i nie lasic sie na pieniadze tylko trzymac sie tego co nas wszystkich laczy - pasja, milosc, poswiecenie.

wiec moje skromne zdanie juz znacie :)

pozdrawiam

 

edit:

co do tekstu#1 - jedrus - jestes mistrzem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tekstu#1 - jedrus - jestes mistrzem!

Fakt - nawet Wyspiański przy Jędrku wymięka :ok:

EDIT//

Ten temat trzeba wrzucić na SB :)

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kur... Endru wiesz jak ja nie lubię czytać?!?!

sam nie wiem jak zagłosować... wiem że kasa nas nie zbawi, manifest dobra rzecz, ale wiecie... najlepiej by było żeby nam przyznali te 20 kola, a my wtedy im :fuckyou: "takiego wała"

a Ty Endru przy odbieraniu nagrody powiedział byś: "20 tys??!!? co ja sobie za to kupie waciki? przecież to szorstki papier nawet se tym nie wytrę du..rnego zderzaka, bo porysuje lakier" :D

 

jednak tak jak mówiłeś znając życie wygra ktoś z drugiej piątki(po to były te zmiany) a w takim wypadku czekanie na nagrodę może zabrać nam tą satysfakcję jaka jest nie przyjecie złotego medalu :D eeeh to tak jak byś stał na podium, redakcja AŚ podchodzi Ci wręczyć medal, ale stoją na ziemi więc nie mogą dosięgnąć do Twojej głowy, proszą Cię żebyś się ukłonił po medal, a Ty im mówisz "możecie mi powiesić na tą głowę do której dosięgniecie!" hehehe

głos na nie! :) myślę że nikt nie zbiednieje jak zapłaci 150zł za zlot ;]

pozdro

 

ps.

Nie oszukujmy się - alkohol na zlocie passata jest nieodłącznym elementem.
:eek: eh Jedrek.. nie umiesz się bawić bez alkoholu! wstyd mi za Ciebie!

:zdrowko:

POLEWAJ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak dotąd dawaliśmy sobie radę było gorzej było ciężko ale jakoś było w sumie 20 000 niezła suma ale to w sumie administratorzy(organizatorzy) będą najlepiej wiedzieć czy przyda się ta kaska , pomijając kasę to myślę że jakoś będzie a jak już tak z nami postępują to wa... ich...............

 

to tylko moje zdanie.................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 000 niezła suma ale to w sumie administratorzy(organizatorzy) będą najlepiej wiedzieć czy przyda się ta kaska

 

Moim zdaniem nie przyda się :) To, za co Oni chcą zapłacić to w moim domyśle miejscówka, ochrona i TOIki jak to ktoś wyżej napisał :D My i tak musielibyśmy z własnej kieszeni zapłacić za nocleg i wyżywienie co może nam wyjść bokiem...

Mamy sprawdzoną miejscówkę na zlot, nasz zlot a nie mediów i tam zrobimy w ciszy i spokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda już widzę te złośliwe komentarze po naszym wycofaniu się, ale tak jak napisaliście powyżej, machlojki jakie miały miejsce w czasie konkursu bardzo skutecznie zniechęcają do tego typu zabaw. Tak więc konkursiku:harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właściwy moment żeby się wycofać w glorii chwały!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za rezygnacją czyli przeciw ;)

początek był fajny - 20 tys.

później przeczytałem regulamin i stwierdziłem, że to tylko haczyk bo te 20 tys. idzie na coś co nas nie urządza i chyba było najniższą częścią kosztów całkowitych, czyli to jest kasa na wygodny udział w NASZYM zlocie tych z AŚ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wycofać się

i zaprosic jakiegos reportera z konkurencyjnej gazety aby wykonał artykuł o całej sprawie :)

dobra reklama i zamkniecie ust wszystkim komentującym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za rezygnacją. Im dłużej ten konkurs trwał, tym mniej mi się to wszystko podobało. I tak jak Jędrek pisał - liczba klubów wchodzących do finału została pewnie powiększona, bo faworyt by nie wszedł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może tak naprawdę boimy się przegrać?

ja bym jednak pociągnął to do końca jeżeli byśmy wygrali konkurs to my stawiamy warunku czyli kasa idzie na domy dziecka a A.Ś przyjeżdżają na nasz zlot który sami sobie zorganizujemy robią parę fotek i się ulatniają a my bawimy się dalej, jeżeli nie to po ogłoszeniu zwycięscy (jeżeli wygramy)rezygnujemy. Byłem rok temu na zlocie i było super nie chciał bym żeby coś zakłóciło przyszły zlot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zmiany zasad w czasie gry nie wystawiają dobrego świadectwa zmieniającemu. :(

Do tej pory dobrze dawaliśmy sobie rade we własnym gronie i na własnych zlotach. Był VW, byliśmy my - i wystarczy.

Zlot sponsorowany suma 20 000 będzie jednym wielkim peanem reklamowym na rzecz AŚ a nam chyba nie o to chodzi.

Ja jakoś na starość cenie sobie spokój i cisze. :P

Dlatego, dajmy sobie spokój z tym konkursem. Ja nie chce przyłożyć reki do manipulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, wygralismy i to chyba wystarczy. Pokazalismy kto jest pierwszy :)

 

A teraz kombinowac i zalatwiac teraz z nimi jakies przekrecone wybory na ich zasadach o te 20 tys. ktore pewnie zepsulyby nasz zlot - bezsensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wycofać się

i zaprosic jakiegos reportera z konkurencyjnej gazety aby wykonał artykuł o całej sprawie :)

dobra reklama i zamkniecie ust wszystkim komentującym

Tylko po co? Ja bym zaprosił redaktora A.Ś. na naszą imprezę aby mu pokazać jak wyglądają nasze zloty. I panowie redaktorzy oprócz swoich nosów zobaczyli na czym polega miłość do aut oraz przyjaźń forumowa. Że takie imprezy i konkursy należy organizować inaczej niż aby zaspokoić tylko swoje potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności