Skocz do zawartości
tompak23

kontrolka Emission garage i zablokowanie DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam następujący problem: w krakcie jazdy w trasie po około 90km przejechanych, zapaliła się kontrolka spalin, zablokowało skrzynię DSG (migają wszystkie jej wskazania) i zapaliła się kontrolka hamulca elektrycznego. Pojawił się komunikat "Emission garage" i jakiś dotyczący hamulca. Mogę jechać tylko na 1, na wstecznym nie raguje. Po ponownym uruchomieniu pali sie najpierw kontrolka spalin a póżniej zapala się hamulca i migają od skrzyni. Passat B6 z 2005r. 2,0 TDI 140KM z DSG, przebieg 109tys km. Do tej pory skrzynia chodziła super a i żadna kontrolna od spalin się nie zapalała. Czytając inne posty, spotkałem się z trybem awaryjnym i kontrolką spalin, ale u mnie wygląda to zupełnie inaczej. Auto od razu nie nadawało się do jazdy i wystąpiły na raz te 3 opisane rzeczy tj. kontrolka spalin i komunikat "Emission garage", kontrolka hamulca elekrtycznego i komunitak, oraz migające wskazania od DSG i niestety koniec jazdy!

Prośba o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jedyna pomoc to podłączenie pod kompa i sprawdzenie błędów potem naprawa . Skrzynia pewnie zablokowana od błędu hamulca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

po sprawdzeniu okazało się ,że jest problem ze skrzynią DSG. Czy możecie polecić jakiegoś fachowca od skrzyń DSG w okolicach Warszawy (jestem z Ostrołęki tj. 120 km na północ od Warszawy, a u nas ciężko o kogoś takiego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie,

po sprawdzeniu okazało się ,że jest problem ze skrzynią DSG. Czy możecie polecić jakiegoś fachowca od skrzyń DSG w okolicach Warszawy (jestem z Ostrołęki tj. 120 km na północ od Warszawy, a u nas ciężko o kogoś takiego).

http://www.midparts.pl/ zobacz tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bolobyk

Niestety dotknął mnie podobny problem, (Variant, 2006, 1,9TDi, 105KM) tyle, że mam manualną skrzynię i akurat tu nie ma problemu. W czasie jazdy zgasł silnik i pojawił się komunikat emission workshop, do tego zapaliły się też kontroli ESP, świec żarowych, oleju i bodajże elektronicznego hamulca. Przy dłuższym zakręceniu odpala, ale wskazówka obrotomierza się nie porusza. Podjechałem do najbliższego warsztatu dysponującego jakimś komputerem i wyszedł jakiś czujnik położenia wału korbowego.

Mieliscie podobne sytuacje? Do najbliższego ASO mam kilkadziesiąt kilometrów i nie wiem czy mogę przejechac ten kawałek przy takich objawach. jak sobie dłużej odpocznie to mu przechodzi, ale problem powraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wystąpił komunikat "Emission garage" samochód zachowywał się normalnie,na kompie wyszło spalona 1 świeca żarowa i chwilowy błąd 1 pompowtrysku. To trochę dziwne bo żadna kontrolka od świec się nie zapaliła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie po wielu bólach w końcu zrobione. Okazało się, że padła skrzynia DSG - jakiś sterownik i komputer. I niestety koszt naprawy to. 3,5 tys. zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się długo oczekiwany urlop, a mój paszczak znów "strzela" fochy :hym. Jadąc dzisiaj do pracy słyszę "rozkoszny" gong, kontrolki silnik i spirala wypalają oczy no i oczywiście komunikat Emission garage !. Na kompie wyszedł jakiś problem z zaworem kolektora ssąsego (?) - z emocji i wkurw$%><)) nie do końca zrozumiałem fachmana. Wisienką na torcie jest nie działająca klimatyzacja - komp wykazał, że są problemy z wiatrakami.

Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem ?.

 

Pozdrowionka dla wszystkich :kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odświeżam temat właśnie parę dni temu w moim passacie wyskoczył ten komunikat!!Emissions garage przekopałem trochę neta ale nic konkretnego nie znalazłem..jedni piszą ze może filtr powietrza..inni ze to filtr cząstek stałych którego ja nie mam w swoim aucie..inni radzą by go przegonić na wyższych obrotach i tak zrobiłem tez nie pomogło po skasowaniu błędów po jednym dniu komunikat wraca i pali sie kontrolka check..nic po za tym z autem się nie dzieje chodzi normalnie moc jest ok!może ktoś pomoże...dzięki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nikt nie pomorze w tej kwestii..Emission garage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tym razem na mnie trafiło...Mi wywala błąd p0726 (czujnik położenia wału korbowego)Auto odpala ale trzeba tak pokręcić z 3 sekundy.Mechanicy mówią że to nie czujnik a podobno pasek rozrządu albo z rolka jest coś nie tak...W sobotę wymienię rozrząd i zobaczymy czy to pomoże

Edytowane przez Zwierz1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z passatem b6 2006 1,9 TDI od jakiegoś czasu auto nie mam mocy i na rozgrzanym silniku zupełnie nie przyspiesza. 

Mechanik zdiagnozował błąd czujnika kolektora. Wymienił hamulce, wyczyścił kolektor, wymienił czujnik i nie potrafi nadal zdiagnozować problemu. Auto oddał niesprawne. EGr był wymieniany turbina ok i nie mam już zupełnie pomysłu z czym mogłoby być to związane.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności