Skocz do zawartości
KrisT

Klimatronik - naprawa silnika klapy regulacji temperatury - błąd 4F7, siłownik V68

Rekomendowane odpowiedzi

ja jak otworzylem to syfu tam praktycznie nie bylo, ale przeciscilem i nic dalej jest blad, moze silniczek nie pracuje jak nalerzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skasowałeś błąd? Ja też go miałem cały czas nawet po samodiagnozie póki go nie skasowałem i nie zrobiłem samodiagnozy jeszcze raz wtedy już nie powrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bledy kasowalem vagiem, ale nawet tak jak mowilem ten silniczek powinien stopniowo sie poruszac a kreci sie od razu do oporu czyli do konca i odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tą metodą jak w temacie przeczyściłem już 3 silniki mianowicie V68, V70 i V71 i wszystkie działają jak należy (swoją drogą niezły syf był na tych "ścieżkach" jak i tym rysiku - dlatego wywalało tyle błędów i nie działały jak należy). Został mi tylko V85 ale już niedługo się za niego zabieram. Polecam tą metodę bo wszystkie nastawniki są tak samo zbudowane. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo kasy ja zaoszczędziłem już na 3 sztukach. Wielkie dzięki autorowi tematu pozdrawiam.
A jak wykreciles pozostale silniczki? Dostep jest masakryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem się zabrać za v85 ale tam już nie dam rady trzeba deskę ściągać na szczęście działa jak należy a mimo to pokazuje błąd nie wiadomo czemu:(. A co do pozostałych to V70 i V71 są obok siebie i dostęp nie jest taki straszny. Wszystko demontuje się od strony pasażera po uprzednim zdemontowaniu schowka. I co później zrobiłem to odciąłem kawałek plastiku koło dyszy skierowanej na nogi (taki dziwny kawałek plastiku cienki na 1 mm i długi z 3 cm "taka płetwa" nie wiadomo po co jest) po jego odcięciu wokół otworu dyszy nie naruszając go nie miałem już najmniejszych problemów z dostępem do tych dwóch silników. Wszystko robiłem według pierwszego posta tego tematu. A V68 zrobiłem w sposób który tu już opisałem. Pozdrawiam.

 

Dołączam zdjęcie w którym miejscu przeciąłem plastik aby mieć "bajeczne" dojście. Wzdłuż czerwonej linii.

tak go odci??em.JPG

Edytowane przez wookies84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za info. U mnie niestety po zdemontowaniu mocnowania na telefon brakuje zaslepki (poz. 37) przy schowku i w zimie czuje ze razem z cieplym powietrzem przedostaje sie zimne, tylko nie wiem skad.

Zaslepka pasa?era.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że masz błąd silnika V68 (odpowiedzialny za rozdział temperatury) i jest zablokowany w pozycji w której przepuszcza i ciepłe i zimne (nawet jak dasz full na ciepłe). A w zimie bardziej czuć chłodniejsze powietrze. Zrób samodiagnostykę. Albo odkręć schowek, uchwyt na telefon i przełączając temperaturę na panelu obserwuj jak zachowuje się silnik i klapka:). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ile to juz testow wykonalem vagiem i samym panelem. Moje wypociny i tabelki dawno juz sa na forum. Autodiagnoza i nastawy zerowe zrobione parokrotnie, a najlepsze jest to ze sterujac kazdym silniczkiem przez panel (grupy 11-13) wszystko dziala ;). Czasami klapy same sie tak ustawia, ze wentylator dziala prawie na full a z kratek ledwo co leci. Wystarczy wylaczyc i wlaczyc silnik i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota parę setek w portfelu naprawione V85 błąd 25b ,V70 błąd 4F8 , V71 błąd 4FA , nie trzeba demontować deski trzeba po kombinować. Wielkie dzięki. W razie pytań kierować na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naprawione V85 błąd 25b ,V70 błąd 4F8 , V71 błąd 4FA
Rozumiem ze wszystkie naprawiles ww. metoda? Rece masz cale niepoobdzierane ze skory ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście metoda jak wyżej ,jednak nic nie rozcinałem zdemontowałem pedał gazu odkręciłem i odgiąłem taki płaskownik który blokuje wyjecie nawiewu na nogi nawiew ten jest przykręcony jedną śrubą od strony kierowcy a drugą od strony pasażera po wyjęciu tego plastiku mamy pełen dostęp do 3 sterowników a do czwartego wystarczy położyć się na plecach i włożyć rękę za obudowę nagrzewnicy nie robiłem zdjęć ale postaram się jakieś dobrać i wstawić później.Dziś test i 444 00.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie robiłem zdjęć ale postaram się jakieś dobrać i wstawić później
UU wlasnie na to czekalem. Bede czekal z niecierpliwoascia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz0703

Witam

 

Mam pytanko czy podobny dostęp jest w B6 z 2005 roku bo mam błędy

Silnik nastawczy klapy temperatury lewy V158

Silnik nastawczy klapy temperatury prawy V159

Czy czeka mnie jakieś większe prucie auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podjalem sie tematu regenaracji silniczkow. Pierwszy z tematu (z czerwonym ciegnem) poszedl jeszcze latwo. Drugi obok po odkreceniu dwoch srub, z 3ej wyrwalem bo nie mialem jak dojsc. Probowalem tez sie dostac do 3go silniczka od strony kierowcy.

zdemontowałem pedał gazu
.Mi sie nie udalo. Po odkreceniu 2och z 3ech srub z ostatnia nie moglem sobie poradzic, bo wykrecilem ja do polowy i nie mialem juz za bardzo miejsca na manewry. Zreszta jak spojrzalem to dostep do tego 3go silniczka tez jest mizerny. Moze z 2ie sruby bym odkrecil, ale 3cia musialbym wyrwac no i nie wiem jakbym mial go sciagnac z ciegna a pozniej zalozyc ponownie ;).
do czwartego wystarczy położyć się na plecach i włożyć rękę za obudowę nagrzewnicy
A to nie jest ten przy samym wentylatorze co reguluje obiegiem wewnetrznym?

U mnie jest w miejscu gdzie zaznaczylem na zolto (nie widac silniczka na zdjeciu bo jest za wentylatorem):

123119e345045106m.jpg

 

Zdjecie od dolu:

 

b2fc0f071c06fe4bm.jpg

 

Dostep do 2och srub kiepski, do 3ej zerowy. Nawet jesli odkrece to nie wiem jak sciagnac ramie ;)

U mnie jest

 

 

No ale skoro mialem tylko 2 silniczki wyciagniete to je zregenerowalem. W poradzie piszesz ze ich zakres jest od 0,7 d0 3,5kohma. U mnie pokazuje od 0.1 do 4,2 a na drugim do 4,8 po czyszczeniu. Przed czyszczeniem duze skoki mialem pod koniec skali i pokazywalo nawet 5,60 kohma, teraz juz idzie wszystko plynnie. Wsadzilem do auta, skasowalem bledy, zrobilem test i dwa silniczki juz sprawne ;).

Przy zabawach z climatroniciem zauwazylem, ze po wlaczeniu zaplonu nie zalaczal mi sie wiatrak i nie pokazywaly sie kreski na wyswietlaczu do momentu az nacisnalem przycisk zwiekszenia obrotow. Dziwne.

 

A tak wygladaja zabrudzone uklady:

 

9fbac7f6c8317d92m.jpg

1f1a0c7ddfd193aam.jpg

 

 

 

Wg. mnie jest to spowodowane smarem, ktory znajduje sie w silniczku.

 

EDIT 14.09.2010.

Po naprawie 2och silniczkow zauwazylem zmiane w charakterze ogrzewania kabiny na poczatku zanim ja nagrzeje do wymaganej temp. Wczesniej cieple powietrze bylo podawane na nogi, a teraz podaje mi czesciowo na szybe.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobilem kolejne podejscie do silniczka (obieg zamkniety) za wentylatorem. Prawie godzina kombinowania i nic. Zrobiona przedluzka klucza na niewiele sie zdala. Moze mam za duze dlonie ;) 2 srubki widze a 3cia wymacuje. Jedna moze odkrece jak zalatwie sobie plaska 5ke, ale jak ruszyc pozostale to nie mam pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krisT wielkie dzięki to dzięki Tobie trochę zaoszczędziłem ;)

zrobiłem wszystko tak jak opisałeś tylko że tą jedną śrubkę odkręciłem kluczem oczkowym 5,5 bo troksy nie bardzo się mieściły na serwisie powiedzieli że do tego trza rozbierać wszystko wraz z nagrzewnicą koszt 540 plus silniczek plus zamontowanie było by z tysiaczek :zeco

jeszcze raz wielkie dzięki :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkarad

Witam a ja mam pytanie.

Mam taki problem w moim passacie b5 99 rok a mianowicie posiadam climatronic który od roku dziwnie sie zachowuje.na wagu nie pokazuje azdnych błedów a jednak dziala wadliwie.W aucie nie czuć ciepla, przy zwiekaszaniu tempperatury słychac jak by sie same klapy zmienialy lub jakby przełanczaly w inny kierunek grzania czyli z szyby na nogi albo gdzies.A jezeli mam na szyby i włacze do tego np. na nogi to z szyby wieje tylko z jednej kratki dróga blokuje a na nogi wcale.Jedna zime juz tak przezylem ze od srodka musiałem jedna reką zdrapywac srom przy jezdzie drugiej juz raczej nei przetrwam prosze o pomoc z góry dziekuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:509:

Witam a ja mam pytanie.

 

Jedna zime juz tak przezylem ze od srodka musiałem jedna reką zdrapywac srom przy jezdzie

 

 

:509:

 

Przepraszam ale jak czytałem to mało się nie zlalem ze śmiechu:manga

 

Ostra ta jazda musiała być:dobrze:kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po odczepieniu cięgna klapy (to czerwone) i wyjęciu serwomechanizmu, podważamy zaczepy obudowy płaskim śrubokrętem i rozbieramy gada... spoko nic sie nie wysypie.

 

1) W jaki sposób odczepiamy cięgno? Czy jest ono jakoś przykręcone/przymocowane?

 

2)W którym miejscu są zaczepy, które należy podważyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) W jaki sposób odczepiamy cięgno? Czy jest ono jakoś przykręcone/przymocowane?

 

2)W którym miejscu są zaczepy, które należy podważyć?

Kolego, a czytales caly temat? Bo chyba jestes pierwszym, ktory ma problem z odczepieniem ciegna.

Jak wyciagniesz silniczek, to zaczepy beda widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności