Skocz do zawartości
KrisT

Klimatronik - naprawa silnika klapy regulacji temperatury - błąd 4F7, siłownik V68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Potrzebuje pomocy.

Mam problem z ciepłym powietrzem w samochodzie mianowicie jego całkowitym brakiem.

 

Jak biorę na hi mam tylko zimne powietrze.

Nagrzewnica została przepłukana.Bez jakiś kolwiek skutków.

Ciagle wieje tylko zimnym powietrzem jak ustawie klimatronic na hi.

 

Czy to może być wina tego silniczka z tym czerwonym cięgnem?

 

Ogólnie silniczki pracują w pełnym zakresie wizualnie.

Proszę was o pomoc dziękuję z góry i pozdrawiam.

 

sprawdź błędy, węże idące do nagrzewnicy masz ciepłe ? - te w podszybiu. Jeśli tak to silniczek klapy ciepło- zimno nie działa prawidłowo.

Nie pamiętam, który akurat za to odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węże są identycznie ciepłe wręcz gorące. Błędów brak.

 

Jeśli chodzi o silniczek to jest ten z tym czerwonym cięgnem?

Bo mam dwa.Drugi jest z niebieskim.

 

Kupiłem sobie książkę Sam Naprawiam 428 str. cała po polsku ale tam nic nie ma piszą że jeśli chodzi o klime trzeba udać się do wyspecjalizowanego zakładu.

 

Dzieki za zainteresowanie problemem.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mariusz 87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Węże są identycznie ciepłe wręcz gorące. Błędów brak.

 

Jeśli chodzi o silniczek to jest ten z tym czerwonym cięgnem?

Bo mam dwa.Drugi jest z niebieskim.

 

Kupiłem sobie książkę Sam Naprawiam 428 str. cała po polsku ale tam nic nie ma piszą że jeśli chodzi o klime trzeba udać się do wyspecjalizowanego zakładu.

 

Dzieki za zainteresowanie problemem.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

luknij pod deskę rozdzielczą a druga osoba niech zmienia Ci temp. na panelu.

bedziesz widział czy silniczek chodzi prawidłowo w całym zakresie.(jest on od strony schowka - czerwone cięgno)

 

tyle na odległość mogę podpowiedzieć.

nawet wyciągnięcie i sprawdzenie nie jest kłopotliwe.

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/8b38a4b2d0e6b288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę braku ogrzewania.Okazało się że mam bardzo mocno zabita nagrzewnice kamieniem.

Klimatyzacja chodzi prawidłowo.

Trochę mnie zmyliły węże ciepłe bo wkoncu ciepłe czyli obieg jest ale tak wcale nie było.

Jednego dnia wziolem wąż z domu podpiołem pod nagrzewnice i okazało się że woda ledwo leci.

Wziołem raz w tą raz w drugą stronę tak z 20 razy i kamień wyleciał (kawałki) teraz Pasacik grzeje aż miło..

 

Chciałem jeszcze zrobić taki zabieg że spuszcze płyn wleje destylowanej wody i środek czyszczący i tu pytanko znacie może jakiś dobry środek do czyszczenia obiego z kamienia?

 

Dzieki za zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam Mariusz.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V85 - silniczek z białym cięgnem, dostęp dobry po zdemontowaniu osłony pod kierownicą i wypięciu wtyczki od pedału gazu. Błąd

603 Silnik klapy nawiewu / odmrażania - V85, Klapa motoru nożno - ściennego odmrażacza - V85

 

Mam takie pytanie bo wyskakuje mi taki błąd. Ogrzewanie działa a klimatyzacja chłodzi ale bardzo słabiutko. Odkręciłem obudowę pod kierownicą i dostałem się do tego silniczka V85 ale sprawdzając opcje na klimatronicu widze że wszystko ładnie chodzi otwiera i zamyka i będę chciał go wyciągnąć i wyczyścić ten potencjometr tylko czy oby on ma jakiś wpływ na zimne powietrze czy tylko steruje otwieraniem klap?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą śrubkę należy odkręcić z silniczka V85 bo rysunek przepadł albo mi się nie wyświetla z pierwszej strony a nie chciałbym wyciągać wszystkie 3:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Którą śrubkę należy odkręcić z silniczka V85 bo rysunek przepadł albo mi się nie wyświetla z pierwszej strony a nie chciałbym wyciągać wszystkie 3:)

 

Dla potomnych zaznaczona śruba którą należy wykręcić żeby ściągnąć V85. ( obrazek podesłał polonez15, ja tylko zaznaczyłem).

http://chomikuj.pl/Temeq/Galeria/9bad732s-960,5672141631.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temex coś picture nie bangla :( chyba że to tylko u mnie?

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie. bo nie moge znaleźć odpowiedzi a to mój pierwszy klimatronik. czyscilem silniczek klapy cieplo zimno i chciałbym się dowiedzieć bo obserwując jego pracę zschodzac od HI w dół zaczyna prAcowac dopiero ok 22-21 'C nie wiem czy to normalne ale strasznie wieje mi zimnym powietrzem. wszystkie węże gorące.. jeżeli to nie to to czeka mnie wymiana nagrzewnicy :( proszę o szybką odpowiedź i przepraszam za błędy pisze z tel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od niedawna posiadam passata i stram sie naprawic pewne niedocignieci a teraz utkwiłem przy climatronic.

Problem byl z wywalonym bezpiecznikiem więć zaczelem szukać. Metodą prób i błędów dotarłem do kompresora klimatyzacji.

sterownik Kompresora był odłączony u poprzedniego właściciela, po przeczytaniu forum udało mi się ustalić jak połączyc piny co pozwolilo dojśc mi dalej. Do kompresora dochodzi jednozylowy kabel, który rozpiąłem i jak reką odjął wszystko zaczęło działać. Teraz moje pytanie:

1. Co powoduje ten przewód. Czy jest to zasilanie elektromagnesu. Co moze powodować przepalenie bezpiecznika.

2. Czy mogę w takij sytuacji użykować samochód?

3. Czy sprężarka jest tak sprytna, że sama wyrzuca bezpiecznik bo ma za mało czynnia chłodzącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche wstyd:) ale poleglem na wyciagnieciu żółtej wtyczki od blokowania airbag.....jak ja wyciągać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy, nie chciałem zakładać tematu nowego a mój problem związany jest z climatronicem,

chodzi o silniczek regulujący temp powietrza, mianowicie jak mam na LO i chce zwiększyć temp o 1 stopień to silniczek nie rusza się, dopiero jak przeskoczę o kilka stopni do 21-22 to silniczek ruszy, czy nie powinien on chodzić w momencie każdej zmiany temperatury? Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche wstyd:) ale poleglem na wyciagnieciu żółtej wtyczki od blokowania airbag.....jak ja wyciągać?

Wtyczka od którego airbag ? Jezeli chodzi o żółtą wtyczkę do fotela to jest tam taka klapka którą trzeba odciągnąć i wtedy wtyczka sie wysuwa.

Witam, jestem nowy, nie chciałem zakładać tematu nowego a mój problem związany jest z climatronicem,

chodzi o silniczek regulujący temp powietrza, mianowicie jak mam na LO i chce zwiększyć temp o 1 stopień to silniczek nie rusza się, dopiero jak przeskoczę o kilka stopni do 21-22 to silniczek ruszy, czy nie powinien on chodzić w momencie każdej zmiany temperatury? Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie.

Pozdrawiam

U mnie słychać silniczek przy każdej zmianie z LO na 18 i odwrotnie... Także musisz mieć coś źle.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"8. Kiedy mamy już wszystko zrobione dobrze jest Vag'iem zrobic (wręcz należałoby) tzw. nastawy podstawowe.

Czyli w Vag'u wybieramy (będąc juz w sterowniku klimy) Basic seting 04, następnie wybrac kanał 01- poczekac az wszystkie wartosci w okienkach zejdą do zera, --- wrócic do strony klimy--- skasowac błędy,jeśli są--- wejśc do adaptacji 10 --- wybrac kanał 000 i zatwierdzic (safe)."

 

Zrobiłem nastawy postawowe, niestety błędy nadal mam, w którąś sobotę zabiorę sie za wymiane silniczków :

 

Mam pytanie : Odczekuje w 04 aż zejdą do zera wartości, przy kasowaniu błędów nadal się pojawiają. W adaptacji mam takie informacje :

01 Not Save 02 Reset 03 Factory 04 Reset .

 

Chyba wszystkie powinny Factory pokazać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś podać mi nr katalogowy tej części? (silniczek V68)....a jeszcze jedno jak to ramie w silniczku pracuje to oznacza ż jest dobry czy jednak podjąć próbę czyszczenia ścieżki

Edytowane przez rox74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy silniczek v158 czyści się tak samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Trochę odgrzeje kotleta.

Może kogoś natchnie do działania.

Silniczek V68 jego nr kat - 8D1 820 511 B (mój Paszczur B5 FL Kombi 2003 AFV).

U mnie silniczek kompletnie nie działał zaciął się. Podłączenie VAGa i auto diagnostyka wykazywały ten sam błąd - właśnie silniczek V68 objaw - tylko ciepłe powietrze bez względu na nastawy temperatury włączona czy wyłączona klima.

Żeby to cholerstwo wydłubać potrzeba oprócz chęci i narzędzi (torx T15 i kluczyk płaski 5,5) trochę zdolności manualnych i dużo cierpliwości. Robota jak ktoś już wspomniał wcześniej iście chirurgiczna. Moim zdaniem czyszczenie tego silniczka nie zawsze pomoże (śmiem twierdzić na bazie mojego przypadku) wyczyściłem (nie wspomnę o tym że można połamać wnętrzności) dumny z siebie podłączam... DZIAŁA! :hurra: Przejechał pól zakresu temp i... zaś to samo zatrzymał się i ani drgnie...  :kwasny: Oczywiście testy przeprowadziłem bez składania całości, co też innym sugeruje żeby nie popaść w skrajne emocje.

Na szczęście miałem już zakupiony na alledrogo używany za 49zł.  Po wymianie adaptacja VAGiem i klima działa. Ok wiadomo jak z używkami bywa (może działać do końca świata i jeden dzień dłużej lub paść pojutrze) póki co bogatszy o kolejne doświadczenie ciesze się działająca klimą. Cała operacja na spokojnie zajęła mi 1,5h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dostaje już szału. Od kilku dni temperatura 31 st. a klimatyzacja praktycznie nie chłodzi. Klimatyzacja nabita, rurka aż lodowata. Po sprawdzeniu błędów 4F7,4F8 i cały czas ciepłe powietrze. Czy mogę zrobić tak że kupie silniczek klap z tym czerwonym cięgnem i po prostu podmienię go i zrobię adaptację? Zrobiłem filmik może ktoś pomoże :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności