Skocz do zawartości
radok

jak demontować zbiornik płynu do spryskiwaczy w AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Do demontażu zbiornika płynu do spryskiwaczy dostajemy sie od strony nadkola lewego.Zdejmujemy koło, odkręcamy nadkole i osłone dolną i co i jak dalej ?, jedna śruba na górze przy wlewie- jak dalej, dobrze podążam???

Proszę o jakieś porady ( tylko nie szukajka bo więcej nie znalazłem), z góry dzięki za sugestje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dostajemy sie od strony nadkola lewego.Zdejmujemy koło, odkręcamy nadkole i osłone dolną i co i jak dalej ?, jedna śruba na górze przy wlewie- jak dalej, dobrze podążam???
jak zdejmiesz nadkole to masz na widoku srubke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie demontowałem zbiorniczka, mam tylko zdjęcie jak to wygląda przy zdemontowanym zderzaku

IMG_5223.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie: trzeba zdejmować zderzak, czy da sie bez tego-bo to wygląda na większą operację:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Musisz zdjąć zderzak, zdemontować intercooler i niestety roznitować górne mocowanie intercoolera. (dwa nity zrywane) Oczywiście jeżeli chcesz go całkiem wyjąć z samochodu. Da się zrobić.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę trochę temat. Mam paska B5 fl 2001 AWX. Chciałbym zapytać czy do wymiany silniczka spryskiwaczy w AWX trzeba ściągać przedni zderzak ( jak w poście #3) czy można dostać się tam od góry lub od strony nadkola ?. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Odświeżę trochę temat. Mam paska B5 fl 2001 AWX. Chciałbym zapytać czy do wymiany silniczka spryskiwaczy w AWX trzeba ściągać przedni zderzak ( jak w poście #3) czy można dostać się tam od góry lub od strony nadkola ?. Pozdrawiam

 

To nie silniczek, tylko pompka.

Nie trzeba demontować zderzaka, lepiej zdjąć koło (jest wtedy więcej miejsca) i cześciowo (od przodu) zdemontować nadkole. I wszystko masz jak na dłoni. Proponuję zabezpieczyć się w nową uszczelkę (oring) do pompki płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po sprawdzeniu pompki i wygląda to tak samo jak na zdjęciu wyżej. Ja poszedłem trochę na łatwiznę i nie odkręcałem koła, tylko 3 śrubki od nadkola i odsunąłem ten plastik przytrzymując go śrubokrętem i pompkę miałem prawie na wierzchu. 15 min zajęło mi rozkręcenie, sprawdzenie pompki i założenie tego do kupy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.jpgPanowie miałem spotkanie z sarną. Czeka mnie wymiana zbiorniczka do spryskiwaczy. Mam następujące pytania. Czy odkręcę i wyciągnę zbiorniczek bez demontażu błotnika? Nadkole będę musiał chyba zdemontować. Chodzi mi o dojście do śrub zaznaczonych czerwonymi strzałkami na zdjęciu numer 1 i 2. Jak w ogóle najprostszym sposobem zlikwidować spryskiwacze reflektorów? Doszedłem do wniosku że nie potrzebuje spryskiwacza reflektorów. W związku z tym kolejne pytanie. Na zdjęciu numer 1 są trzy znaki zapytania. Prośba o pomoc. Górny i dolny to jak zakładam pompki. Która do czego służy? A ta wtyczka w środku to kontrolka poziomu płynu?

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym model masz pompkę do sprysku szyby, wyżej pompka do reflektorów i czujnik. W poście nr 5 masz opisane jak zdemontować zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba koniecznie demontować intercooler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba koniecznie demontować intercooler?

Tak, inaczej nie wyjmiesz zbiorniczka z samochodu. Mam taki zbiornik na 2 pompki jeżeli jesteś zainteresowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slaweeek Na 90% bede potrzebował nowy zbiornik. Tylko musze poczekać aż zima troche złagodnieje to rozbiore Passata i zobacze co się tam narobiło. Masz ten zbiornik z dwoma pompkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam goły zbiornik z miejscem na 2 pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam informacje jak zdemontować/wymienić zbiornik spryskiwaczy w Passacie B5FL 1.9tdi AVF.

Ja gotowej instrukcji nie znalazłem a wcale nie jest to taka prosta sprawa i trzeba najpierw zdemontować sporo innych rzeczy.

 

1.Zdejmujemy zderzak

2.Zdejmujemy koło lewe i demontujemy nadkole plastikowe

3.Demontujemy intercooler.

4.Odkręcamy 4 śruby trzymające zbiornik.

5.Odkręcamy ślizg zderzaka

6.Od góry odkręcamy śrubę mocującą zbiorniczek od wspomagania a następnie wyjmujemy pod spodem go z uchwytu(kołek rozporowy) i odsuwamy do przodu auta ile się da.

7.Odkręcamy 3 śruby mocujące pompę abs o odsuwamy ja lekko(1cm) w stronę silnika.

8.odkręcamy jedną śrubę mocowania Intercoolera a dwa nity rozwiercamy.

9.Wyjmujemy mocowanie icka

10.Wysuwamy obie pompki z uszczelek lub odpinamy wszystkie przewody

11.Dopiero teraz mozna manewrować zbiorniczkiem i liczyc ze wyjdzie. Polecam to robić w dwie osoby.

 

Co do rozwierconych nitow mozna je zanitowac na nowo lub wkrecic z wyczuciem srubki drobnozwojne fi5mm

Edytowane przez Misior1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności