Skocz do zawartości
lumix

"Instruktor-donosiciel"

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie mam może za dużej wiedzy praktycznej, ale mam trochę teorii w głowie. Ale nie chodzi mi tu o doświadczenie w prowadzeniu. Przecież jak się kogoś wyprzedza to robi się to z jakiegoś powodu. Skąd wiesz, czy kierowca tamtego zestawu nie był do tego zmuszony w jakiś sposób? Ja rozumiem, że każdy by się zdenerwował jakby mu ktoś tak wyskoczył przed nos, ale bez przesady, żeby zaraz kogoś blokować. trzeba się najpierw zastanowić co się robi, a później robić. Ciekawe, czy byś teraz tak o tym pisał jakby Ci się te 40 ton wpakowało w bagażnik twojego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kierowcy tirów to zagrożenie numer 1.

Zagrożeniem nr 1 jest brak rozsądku obojętnie jakim pojazdem byś nie jechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy co niektórzy mają w ogóle pojęcie o kulturze i wychowaniu...śmiem w to wątpić:! na bank też nie wielu z was było w sytuacji, że dojechał za późno na miejsce i musiał koczować jak jakiś aborygen przez weekend i czekać na rozładunek/załadunek bo np firma nie pracowała w sob. i niedziele...w tym czasie mógłby chociaż niedzielę spędzić z rodziną!!! Nie wiem czy wiecie ale tachograf oprócz funkcji zapisywania prędkości ma też inną(moim zdaniem WAŻNIEJSZĄ)zapisywanie czasu pracy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe, czy byś teraz tak o tym pisał jakby Ci się te 40 ton wpakowało w bagażnik twojego samochodu.

Jak by dystans trzymał to by mu się nie wpakował w bagażnik.

Nie oszukujmy się, TIR najczęściej wykonuje szybki manewr na lewy pas bo ten przed nim hamuje a on dystansu nie trzymał. I problem gotowy dla kogoś kto daje po garach na lewym pasie. Z tym że co za bezmyślność żeby na 2 pasowej autostradzie tak ciąć jeśli wiadomo że nie ma zakazu wyprzedzania dla TIRów.

 

---------- Post added at 18:12 ---------- Previous post was at 18:09 ----------

 

na bank też nie wielu z was było w sytuacji, że dojechał za późno na miejsce i musiał koczować jak jakiś aborygen przez weekend i czekać na rozładunek/załadunek bo np firma nie pracowała w sob. i niedziele...w tym czasie mógłby chociaż niedzielę spędzić z rodziną!!!

Każda praca ma plusy i minusy. Decydując się na nią, ponosisz konsekwencje. Więc jak brak ci czasu na rodzinę to zmień pracę bo złą jazdą możesz doprowadzić do tego że twoja rodzina straci ojca. I ktoś inny przy tym też może ucierpieć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem czy to coś złego jeden lubi mieszkać w domu drugi w kabinie...

 

Prawda jest taka, że jeszcze przed całym "kryzysem" było bardzo duże zapotrzebowanie na kierowców i ludzie byli brani po prostu z ulicy byle by mieli uprawnienia a nawet doszło do tego, że urzędy pracy organizowały bezpłatne kursy dla rolników na kat C+E, D byle by tylko zaspokoić zapotrzebowanie na kierowców i teraz właśnie to wychodzi. Szczególnie widać to na wywrotkach. A to, że jeżdżą szybko czasami nawet za szybko to nie jest ich winą w 100% bo jezeli ktoś z was miał by płacone za przejechane kilometry to robił by wszystko by było ich jak najwięcej. Jeżeli w takiej powiedzmy Szwecji w ciągu 9-10h przejedziemy 800km to u nas nie da się w tym czasie dojechać ze śląska na pomorze co jest absurdem.

Mówisz Miłosz, że wymarła może nie całkiem bo częściej wpuści Cię przed siebie ciężarówka niż jakiś mobil z osobówki. Tak naprawde to o relacjach kierowcy osobówek vs ciężarówek to można by napisać książke ale miejmy po prostu dla siebie szacunek na drodze i nie popoadajmy w nerwice gdy ktoś popełni jakiś błąd bo to tylko człowiek. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy co niektórzy mają w ogóle pojęcie o kulturze i wychowaniu...śmiem w to wątpić:! na bank też nie wielu z was było w sytuacji, że dojechał za późno na miejsce i musiał koczować jak jakiś aborygen przez weekend i czekać na rozładunek/załadunek bo np firma nie pracowała w sob. i niedziele...w tym czasie mógłby chociaż niedzielę spędzić z rodziną!!! Nie wiem czy wiecie ale tachograf oprócz funkcji zapisywania prędkości ma też inną(moim zdaniem WAŻNIEJSZĄ)zapisywanie czasu pracy!!!

Hubert sam sobie wybierałeś zawód i moim zdaniem traktować takiego kierowcę z ulgową taryfą jest trochę nie teges rozumie , Twoje powody (chęć spędzenia czasu z bliskimi )ale kodeks drogowy jest tylko jeden.

Co do tacho , ktoś ustalił taki przepis dla bezpieczeństwa innych uczestników drogi.

Tak naprawde to o relacjach kierowcy osobówek vs ciężarówek to można by napisać książke ale miejmy po prostu dla siebie szacunek na drodze i nie popoadajmy w nerwice gdy ktoś popełni jakiś błąd bo to tylko człowiek.

Dawid szczególnie kierowca zestawu nie może popełniać błędów , bo kosztem są istnienia ludzkie :(

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezeli ktoś z was miał by płacone za przejechane kilometry to robił by wszystko by było ich jak najwięcej.

dokładnie! No i jeszcze trzeba by dodać ile płacą za kilometr...co by się niektórym nie wydawało!!! Beznadzieja...

 

---------- Post added at 18:24 ---------- Previous post was at 18:21 ----------

 

Hubert sam sobie wybierałeś zawód i moim zdaniem traktować takiego kierowcę z ulgową taryfą jest trochę nie teges rozumie , Twoje powody (chęć spędzenia czasu z bliskimi )ale kodeks drogowy jest tylko jeden.

Co do tacho , ktoś ustalił taki przepis dla bezpieczeństwa innych uczestników drogi.

ja nie chcę tu pisać jak to mi jest źle czy dobrze chcę tylko aby nie którzy postarali się zrozumieć niektóre sytuacje i zechcieli POMAGAĆ I DAWAĆ A NIE TYLKO WYMAGAĆ I BRAĆ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
POMAGAĆ I DAWAĆ A NIE TYLKO WYMAGAĆ I BRAĆ!!!

I to też właśnie działa w twoją stronę :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rejonie jest 20-25 groszy za kilometr, ale w większości płacone jest od frachtu. Co do tacha, to jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfff.....

Cóż, ciężko jest... ale odpiszę.

1. Nie TIRy ! tylko ciężarówki, lub jak wolicie inaczej, jak by to ormo powiedział, ten tekst gwałci moje oczy. Więc proszę, skoro nie potraficie, a po pierwsze nie wiecie co to TIR, to doczytajcie, a potem piszcie proszę poprawnie. Już lepiej jak piszecie "tir" choć to i tak nie poprawnie.

2. Tak jak ktoś już nadmienił, nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka. Nikt z was nie jest kierowcą idealnym! A w każdym stadzie trafi się czarna owca, choć czasem to niestety całe stado.

3. Nie oceniajcie ludzi po wieku, bo czasem nie jeden młody człowiek może mieć większe pojęcie na pewne tematy niż Wy. Więc ocenianie po tym że ktoś ma x lat to nic nie wie, a ktoś kto ma xx lat wie dużo więcej - bzdura!

jeden lubi mieszkać w domu drugi w kabinie

Rain, a jeździłeś kiedyś ciężarówką? ale nie przejechać się w okół domu, tylko gdzieś w trasie, za granice np ? wiesz jak to wygląda z perspektywy kierowcy i pasażera?

Kierowca tira jest od tego żeby bezwzględnie przestrzegać przepisów,bo jego auto nie zatrzymuje się z 90 do 0 na odległości 40m.

A może od tego cytatu powinienem zacząć swoją wypowiedź ?

NIE, NIE NIE ! ABSOLUTNIE NIE !!!!!!!! Nie kierowca tira, tylko BEZWGLĘDNIE KAŻDY ! ALE TO KAŻDY KIEROWCA !! ma obowiązek bezwględnie przestrzegać przepisów !!!!

Co do hamowania to w niektórych wypadkach ciężarówka zatrzyma się wcześniej niż Ty osobówką.

a i przy okazji mógł zrobić filmik komórką (większość ma taką opcję). ewentualnie fotkę, spisać numer i w Inowrocławiu na ul. Toruńskiej zgłosić na komendzie fakt że kierowca takiego tira o nr rejestracyjnych łamał notorycznie przepisy i zagrażał innym uczestnikom ruchu. Znając życie to pewnie by zlekka go wyśmiali - taki kraj:/

I wg mnie takie zachowanie ze strony małego było by w 100% ok!

Tiry na tory, pociągi na drogi.

i 90% społeczeństwa do pierdla za długi, bo nikogo nie było by stać choćby na chleb !

Widzę, że u nas na forum jest grupa zawodowych kierowców więc

Więc oni się nie odezwą, bo już im sie nei chce ;)

 

Na koniec coś Wam wyjaśnię. Wyjaśnię Wam dlaczego ciężarówki nie hamują na ograniczeniach w wioskach. Otóż, załadowana ciężarówka waży około 40 ton, mocy pod nogą zwykle o zgrozo aż 400 rumaków. Wydaje się dużo prawda ? Tak, może się tak wydawać, ale... silnik kręci się max 2200obr/min, zestaw waży 40 ton, i teraz przykład z życia. stajecie na światłach, i rozpędzacie się spokojnie do 50km/h, ile czasu wam na to potrzeba? A zwróciliście kiedyś uwagę ile potrzeba dużemu ? Oni nie mają czasu i weny żeby co chwile hamować, rozpędzać się, hamować itd. czas goni bo towary terminowe, i pomyślcie, kto traci na tym że on się spóźni? Kierowca? a trudno, spóźnił sie, nie to Wy wchodząc do sklepu i widząc że nie ma tego co chcieliście przeklinacie i wkurzacie się.

Reasumując, na rozbujanie ciężarówki do 90km/h potrzeba dużo czasu, po drugie, jadąc równo, nieważne czy to osobowy czy duży, auto pali mniej :) Kolejna kwestia, czy Wy jadąc przez takie wioski stosujecie się do tych ograniczeń prędkości ? Nie :) i nie mówcie że tak bo i tak nie uwierze.

uważam iż era super kierowców wymarła albo jest na bardzo zaawansowanym stadium wyginięcia i 90% kierowców zasługuje na ostudzenie zapału wysokim mandatem i nie 500zł tylko o wiele większym.

I tu się z Tobą zgodzę. Poprostu teraz jest baaardzo wielu młodych kierowców, którzy zrobili prawko i już jeżdzą, nie mając zbyt wiele o tym pojęcia. a co do mandatów, jestem na tak, dla dużych i małych !

Kolego vallentino Twoje słowa ... cóż. Ich chyba nie ma co komentować, bo i tak nie zrozumiesz, do póki nie wsiądziesz i nie pojeździsz tak chociaż z 3-4 tygodnie, na fotelu pasażera oczywiście ;)

Sory za tak długi post :P

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I to też właśnie działa w twoją stronę
każdy ma swoje zdanie, ale zdziwiłbyś się...ideałów nie ma na tym świecie, ale się starajmy. Ludzie skończmy może już tę chorą dyskusję bo i tak nic z tego nie wynika, tylko nie potrzebna kłótnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze nie wiecie co to TIR, to doczytajcie, a potem piszcie proszę poprawnie. Już lepiej jak piszecie "tir" choć to i tak nie poprawnie.
Nie kierowca tira, tylko BEZWGLĘDNIE KAŻDY

Sorry ale bądź konsekwentny w swoich wypowiedziach...

 

---------- Post added at 18:38 ---------- Previous post was at 18:35 ----------

 

Ja rezygnuję już z tej dyskusji....

Jeszcze nie słyszałem żeby kierowca ciężarówki do błedu się przyznał.. Zawsze oni święci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry ale bądź konsekwentny w swoich wypowiedziach...

Chciałem aby każdy mnei zrozumiał ;) a i tak każdy powie że w słowniku języka polskiego występuje słowo tir opisujące ciężarówke. więc niech już będzie po Waszemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
każdy ma swoje zdanie, ale zdziwiłbyś się...ideałów nie ma na tym świecie, ale się starajmy. Ludzie skończmy może już tę chorą dyskusję bo i tak nic z tego nie wynika, tylko nie potrzebna kłótnia...

E tam na razie jest pełna kultura i można sobie podyskutować - coś się dzieje ;)

Rain, a jeździłeś kiedyś ciężarówką? ale nie przejechać się w okół domu, tylko gdzieś w trasie, za granice np ? wiesz jak to wygląda z perspektywy kierowcy i pasażera?

śmigałem ale po rejonie oczywiście kierowca , na trasy się nie nadaje bo jak bym śmigał po forum :D w kabinie

Otóż, załadowana ciężarówka waży około 40 ton

I tu jest główny problem : na każdym rogu powinni postawić brygadę zielonych krokodylków i walić mandaty hurtem nie detalem !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie słyszałem żeby kierowca ciężarówki do błedu się przyznał.. Zawsze oni święci...
A oglądasz telewizje ?:D tam każdy kierowca ciężarówki to morderca. I to zawsze jest ich wina. Ale nadal nie sądze by wszyscy uważali się za swiętych.Ja tylko oponuje za tym byście poznali pewne fakty, i zrozumieli pewne sprawy, nie byście ich głaskali po głowach jak bedą lecieć 120km/h/

 

---------- Post added at 18:45 ---------- Previous post was at 18:42 ----------

 

I tu jest główny problem : na każdym rogu powinni postawić brygadę zielonych krokodylków i walić mandaty hurtem nie detalem !!!

Za przeładowane ? z tego co mi wiadomo to coraz rzadziej się to zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"I tu jest główny problem : na każdym rogu powinni postawić brygadę zielonych krokodylków i walić mandaty hurtem nie detalem !!!"

 

A niby z jakiej racji? W Polsce DMC wynosi 40t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za przeładowane ? z tego co mi wiadomo to coraz rzadziej się to zdarza.
A niby z jakiej racji? W Polsce DMC wynosi 40t.

Codziennie widzę jak zawracają bo słyszą na radiu że zieloni stoją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał -JaszczomP-

Za przeładowane ? z tego co mi wiadomo to coraz rzadziej się to zdarza.

 

Cytat:Napisał lumix

A niby z jakiej racji? W Polsce DMC wynosi 40t.

 

Codziennie widzę jak zawracają bo słyszą na radiu że zieloni stoją

Ano... wszystko zależnie od rejonu. jak latają jakieś wywrotki załadowane na czubato czy coś takiego to wcale się nie dziwie, bo to sporo kasy kosztuje kierowce. i wg mnie powinni na dzień dobry tym co ładują dowalić mandaty. Bo kierowca nie zawsze jest zależny od tego ile mu załadują.

Edytowane przez -JaszczomP-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem są ludzie i parapety, zarówno wśród kierowców ciężarówek i osobówek.

Co do postępowania w takiej sytuacji tel. na 112, później osobiste zgłoszenie na komendę że byliśmy świadkiem wykroczenia (w tym przypadku drogowego) i żadamy ukarania sprawcy. Musimy zapamiętać datę, godzinę i miejsce w którym to było no i oczywiście najważniejsze co zrobił dany osobnik.

Kierowcy ciężarówek z mojego doświadczenia w 90% jak narozrabiają to się przyznają.

NIE JESTEM KIEROWCA CIĘŻARÓWKI.

 

TIR – Międzynarodowy Tranzyt Drogowy (oficjalny skrót TIR, od fr. "Transports Internationaux Routiers")

Tu o parapetach ciężarówek (o osobówkach za dużo by wklejać):

http://www.youtube.com/watch#playnext=1&playnext_from=TL&videos=Kl3JtEaFARY&v=FAfLOvPPcpA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności