Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj zauważyłem że w moim Passacie siadł lewy tył. Kiedy wkładam rękę w lewe nadkole to jest przestrzeni na ok 3 palce, a w prawym jest na 5. Co może być powodem?? Amortyzuje dobrze, nic nie stuka??

 

Ps. Jak temat był to proszę Admi o przeniesienie tematu w odp miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stało się to nagle to prawdopodobnie pękła sprężyna. Mógł odłamany kawałek wypaść, nie musi nic stukać. Amorek wyleje z tej właśnie strony jako pierwszy :( Polecam rozebrać i sprawdzić. No, może nawet jak podniesiesz auto i dobrze się przyjrzysz to będzie widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie strasz, a miałem sprężyny ale je sprzedałem mogłem zostawić na wszelki wypadek:/. A mógł amor puścić? nie widać oleju, chociaż pogoda nie jest aby to sprawdzić

 

Podjade dzisiaj do znajomka na podnośnik, zobaczę co mogło paść. Sprężyny to tylko parami wymieniać? Takie oto znalazłem http://moto.allegro.pl/item911491712_sprezyna_sprezyny_tyl_vw_passat_b4_kombi_wzm.html ujdą do przyszłej zimy?

Edytowane przez kat825

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mógł amor puścić?
Wtedy czułbyś bujanie tyłem, takie nierówne, właśnie lewą stroną. Ale nie byłoby różnicy w wysokości auta.

 

Może to tylko Twoje subiektywne odczucie? Może od zawsze tak było? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spr na podnośniku i zobaczymy co wyjdzie, oby wyszło że tak było;) bo kasą nie śmierdzę, kuroń:(

 

A mogła paść guma co mocuje kolumnę do auta u góry?

Edytowane przez kat825

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mogła paść guma co mocuje kolumnę do auta u góry?
W sumie czemu nie... Tylko jak piszesz - nic nie stuka. Trudno gdybać, trzeba sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wtedy wylał się olej z amortyzatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Najpierw lekko siadł prawy tył. Nic nie stukało. A po jakimś czasie prawy tył zaczął mocno bujać. Autko latało po drodze jak chciało. Okazało się że najpierw pękła sprężyna i to w dwóch miejscach. Potem wylał amorek. Wczoraj wymieniłem i amorki, osłony, odboje i sprężyny. Reszta była ok. No i teraz jest bajeczka. Tył się podniósł a autko twardo trzyma się drogi. Eh... wyszło ok. 550 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyszła dziwna sprawa. Mój ojciec był u mechanika, gostek podniósł auto, sprawdził czy sprężyna jest pęknięta i się okazało że jest cała. Ojciec przyjechał do domu i Passat stoi prosto!!!

Macie jakieś propozycje co mogło być powodem że siadł lewy tył. Możliwe że auto troszkę stało krzywo ale nie aż tak!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciał bym odświerzyć temat mianowicie mój passat ma podobna usterke stoi lewym tyłem niżej miał konserowana podłoge i leżał na boku i jak go chłopaki kładli to spadł im z około 1m i zauważułem że jest niżej teraz oglądałem spreżyny sa całe mam sportowe tył mierzyłem długosć i jest lewa strona spreżyna o 1cm scisnieta bardziej sa też gumy wsadzone miedyz zwoje i strona prawa idzie krecic lekko a lewa z oporem możliwe że belka się skreciła bedzie mi to przeszkadzac w jeżdzeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciał bym odświerzyć temat mianowicie mój passat ma podobna usterke stoi lewym tyłem niżej miał konserowana podłoge i leżał na boku i jak go chłopaki kładli to spadł im z około 1m
dobre:lol2

Moze kielichy powchodzily do srodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zepsuli niech poprawiają, papraki... :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciał bym odświerzyć temat mianowicie mój passat ma podobna usterke stoi lewym tyłem niżej miał konserowana podłoge i leżał na boku i jak go chłopaki kładli to spadł im z około 1m i zauważułem że jest niżej teraz oglądałem spreżyny sa całe mam sportowe tył mierzyłem długosć i jest lewa strona spreżyna o 1cm scisnieta bardziej sa też gumy wsadzone miedyz zwoje i strona prawa idzie krecic lekko a lewa z oporem możliwe że belka się skreciła bedzie mi to przeszkadzac w jeżdzeniu ?

 

A jak oni to konserwowali? Jak i po co wywrócili samochód na bok? Nie bardzo sobie to potrafię wyobrazić :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kładziesz na bok :) myjesz czyscisz minia itp barankiem z pistoletu i skończone :) zamiar dobry ale gożej z tym ze nie został delikatnie odłożony na dół :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności