Skocz do zawartości
focusgr

Montaż oryginalnego parktronika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

możesz na pewno zamontować moduł od skody

Ja taki założyłem 1Z0 919 475 E do Passata b6 na 8 czujników

Pisałem wcześniej o problemach z kodowaniem niestety miałem uwalony moduł

Ten śmiga wyśmienicie Kupiłem go nowego mogę podąć info na Priw od kogo

Pewnie ten od golfa tez zadziała

Poszukuje modulu z ops na 4 sensory do Tourana, golfa jakby ktos mial prosze o info

Pozdrawiam w nowym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zamówił mi już moduł od Audi A3 8P0 919 475 H zobaczymy jak przyjdzie czy zadziała mam nadzieje ze tak a co do bramki to wezmę chyba 1K0907530F podobno pasuje do Scirocco Octavia II Superb Tiguan Touran Caddy Altea Leon II Yeti Golf V plus Jetta Eos Toledo II A3 to chyba i Passata obsłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do bramki to wezmę chyba 1K0907530F

 

testuj, ale nie będzie działać, gateway to nie moduł od PDC. Do Passata musi być od Passata

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz zamontować sobie tej bramki bo będziesz miał ciągle błędy, ponieważ Touran czy Tiguan ma inną stacyjkę niż Passat B6 i musisz mieć bramke od Passata. A co do modułu do PDC OPS to juz rozumiem rezygnujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety podziękuje kolega był szybszy a jak rozpoznać bramkę typowo od Passata po nr ? Przed chwilka zauważyłem ze w innym miejscu pisze

[h=1]1K0907530F PASSAT GOLF SEA OCTAVIA[/h]

Edytowane przez Spinacz_B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak rozpoznać bramkę typowo od Passata po nr

 

dokładnie, 3C0 907 530 i zmieniają się literki na końcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brama nie podejdzie nie ma szans bo tylko passat ma imo w komforcie i róznią sie stacyjkami a wiec pozostaje tylko i wyłacznie 3C0907530 do E do M-N to rarytasik cena wacha sie od 200zł do 300 zł

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Kolegów

możesz na pewno zamontować moduł od skody

Ja taki założyłem 1Z0 919 475 E do Passata b6 na 8 czujników

Pisałem wcześniej o problemach z kodowaniem niestety miałem uwalony moduł

Ten śmiga wyśmienicie Kupiłem go nowego mogę podąć info na Priw od kogo

Pewnie ten od golfa tez zadziała

Poszukuje modulu z ops na 4 sensory do Tourana, golfa jakby ktos mial prosze o info

Pozdrawiam w nowym roku

 

Mam właśnie taki moduł od skody 1Z0 919 475 E i będę go montował w Passacie. Czy podłączenie i kodowanie jest takie samo jak w przypadku modułu od passata 3C8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak takie samo kodowanie Diagnoza po UDS

Edytowane przez waldzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam jeszcze pytanie który moduł będzie wziąć bezpieczniej żeby pasował i współpracował z PDC z OPS 3C0907530M czy 3C0907530F a może 3C0907530H ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie gateway 7N0907530 ------ nie podejdzie pod zadnym wzglendem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam jeszcze pytanie który moduł będzie wziąć bezpieczniej żeby pasował i współpracował z pdc z ops 3c0907530m czy 3c0907530f a może 3c0907530h ??

 

3c0 907 530 l

3c0 907 530 m

3c0 907 530 n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybka odpowiedz wiec kupiłem 3C0907530M i 8P0 919 475 H jutro skocze do salonu VW po skrętkę CAN czy wydaje mi się czy w moim serwisie chcą drogo 10m 90zł ? No i mam nadzieje ze po tym zabiegu mój chińczyk (stacja multimedialna) zagada od pierwszego razu z OPS :)

Edytowane przez Spinacz_B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w moim serwisie chcą drogo 10m 90zł

 

normalnie, tak jak podobnie w każdym ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za szybka odpowiedz wiec kupiłem 3C0907530M i 8P0 919 475 H jutro skocze do salonu VW po skrętkę CAN czy wydaje mi się czy w moim serwisie chcą drogo 10m 90zł ? No i mam nadzieje ze po tym zabiegu mój chińczyk (stacja multimedialna) zagada od pierwszego razu z OPS :)

 

Musisz jeszcze zmienić kodowanie bramki (adres PDC to teraz 10, a nie 76) oraz zakodować moduł PDC choć nie wiem czy ten od Audi pójdzie - miejmy nadzieje, że tak. Co do radia to sie wypowiadam bo robiłem to w RNS 510 i też trzeba było zmienić kodowanie. Jak coś to pisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze będę musiał przekodować bramkę ze są inne adresy PDC i PDC z nim myślę ze poradzę sobie bez problemu (kodowanie dla 8 czujników z obsługa OPS) ale szukam coś o przekodowaniu bramki i dość kiepsko mi to idzie jeśli któryś kolega ma taka wiedzę i był by tak miły to poprosił bym o wszystkie informacje jak sobie z tym poradzić. A co do tego mojego radia to w opcjach nic o tym nie ma tak samo nie można sie połaczyc z radiem VCDS ale tego nie oczekiwałem nawet ale z opisuj gdy je kupowałem wyraznie pisało ze obsługuje wizualizacje czujników i klimatyzacji.

Edytowane przez Spinacz_B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukam coś o przekodowaniu bramki i dość kiepsko mi to idzie jeśli któryś kolega ma taka wiedzę i był by tak miły to poprosił bym o wszystkie informacje jak sobie z tym poradzić

 

czego dokładnie szukasz?

 

 

gdy je kupowałem wyraznie pisało ze obsługuje wizualizacje czujników i klimatyzacji.

 

czy masz do radia podłączony CAN?

i jak się radio zgłasza w VCDSie?, czy w ogóle je znajduje VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak szukam wskazówek jak kodować bramkę do tego co mam w samochodzie plus ten OPS który założę radio w VCDS wcale się nie zgłasza

 

Address 56: Radio

Cannot be reached

 

bramka zgłasza błąd

 

01305 - Databus for Infotainment

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 1

Fault Frequency: 1

Reset counter: 235

Mileage: 140740 km

Time Indication: 0

Date: 2012.01.02

Time: 16:47:48

 

lecz łączność miedzy radiem a wyświetlaczem jest gdy je włączam na wyświetlaczu pojawia się audio i bocznymi przyciskami zmiany funkcji można przełączać pomiędzy źródłami wiec jakaś komunikacja po CAN jest. Wiem że może okazać się ze radio nie zadziała z OPS :( ale cóż inaczej tego nie sprawdzę do puki nie zrobię

Edytowane przez Spinacz_B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po kilku dniach przerwy dotarły już do mnie moduły i mam prośbę jakie macie kodowanie PDC z OPS 8 czujników sedan z ops ? ponieważ VCDS nie posiada opisów do bitów tego sterownika, i następne pytanie stara brama miała pod adresem 00 steering angle sensor natomiast w nowej jest pod adresem 04 czy nie będę miał czasem problemu z tym czujnikiem skrętu ??

 

PDC zakodowane podmieniłem pliki informacyjne o kodowaniu w VCDS i wszystko miałem jak na dłoni.

Informacyjnie kodowanie dla 3C limuzyna/sedan bez haka bez kamery cofania z OPS z manualna skrzynią, kierownica po lewej 100005.

Teraz tylko czekam na skrętkę CAN i wszystko sprawdze w samochodzie.

I niestety Panowie OPS mi nie zadziałał kombinuje jeszcze z kodowaniem tego modułu ponieważ mój vcds nie chce podpowiedzieć mi kodowania jego i jeszcze kwestia PDC czy możliwe jest ze moduł będzie działał prawidłowo a wizualizacji nie będę miał ? Szkoda ze nie da się inaczej sprawdzić czy jest wizualizacja bez RNS bo może mój chińczyk nie działa i w sumie nie wiem czego mam się czepiać.

Edytowane przez Spinacz_B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chce w moim passacie załorzyć parktronic z ops i parkasistent potrzebowałbym schemat elektryczny wystarczył by mi na 8 czujników bo na przerubke z 8 czujników na 10 znalazłem nie wiem jak będzie z wspomaganiem kierownicy czy nie bede musiał wymienić auto mam z 2006 września znalazłem na niemieckim forum jak gość montował parkassistant w passacie 2009 i dołorzył dwa czujniki przycisk jeden kabel z przycisku do modułu parktronika plus adaptacja i wszystko chulało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności