Skocz do zawartości
focusgr

Montaż oryginalnego parktronika

Rekomendowane odpowiedzi

To jaka jest potrzebna ? Masz gdzies linka do aukcji. Albo zdj ?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yato yt-2245, yt-2256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yato yt-2245

Nada się to do kenektorów 000979009, bo mam tą

yt-2256
nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B7. Czy ktoś może mi podać rozpiskę kabli we wtyczce która wchodzi do panelu przełączników z prawej strony lewarka biegów? w tym panelu usytuowany jest wyłącznik parktronik. Moja wersja auta z prawej strony miała tylko zaślepkę bez aktywnych przycisków. Wymieniłem panel na taki z klawiszem parktronika, dokupiłem wtyczkę i podpiąłem piny zgodnie z instrukcją. Wyłączanie niestety nie działa i nawet się nie podświetla. Na mój rozum do tego panelu musi przyjść zasilanie ( plus i minus) tylko nie wiem na które piny. Chyba że coś innego jeszcze powinienem zrobić żeby to zadzaiałało. Lubię jak coś robię to doprowadzić wszystko do końca. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 plus 8 masa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej no chwila po przyjrzeniu się aukcji tej Yato a mojej to ja mam te same rozmiary co na tej aukcji Yato , mam najmniejszy rozmiar 0.5 mm

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam pytanie do Was... :ocochodzi

 

Padł mi sterownik parkowania, bynajmniej tak pokazuje VAG, chciałbym go znaleźć w swoim aucie i wymienić.

 

Czy ktoś z Was ma jakieś zdjęcia itp. jak się dostać do niego?? Nie mam pojęcia gdzie on jest :)

 

Będę wdzięczny za jakąś instrukcję albo pomoc na miejscu:)

 

Aaaa i posiadam VW Passat Kombi z 2008.

 

Dzięki za podpowiedzi :)

 

 

Pozdrawiam

Przemek Wawa-Bemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest w bagażniku za prawym boczkiem. Musisz go zdemontować, żeby się do niego dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sterownik jest w bagażniku za prawym boczkiem. Musisz go zdemontować, żeby się do niego dostać

 

Zaglądałem tam, przez zaślepkę, która mam w bagażniku i nie widziałem nic co przypominałoby ten czujnik. Jedyne co widzę to dwa małe pudełka - coś jakby siłownik biały i coś niebieskiego.

 

Cały prawy bok musze rozebrac w aucie zeby go znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak powinien wyglądać z 3 kostkami

 

s-l1000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki :) Będę go poszukiwał bo to nie jest to co widziałem.

 

Ten czujnik będzie w okolicach tyłu? Gdzies za słupkiem od lamp z prawej strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniej wiecej tak ;)

 

ops16.jpg

 

 

 

0f96646b6a51e08d4f50214fdd6a479c.jpg

na początku wymontuj zaślepkę za tym zielonym listkiem na zdjęciu i zobacz, bo jak pamiętam jest częściowo widoczny.

Edytowane przez sooper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20160810_194937.jpg

 

Znalazłem :)

 

Rozumiem, że to ten sterownik.

 

Tylko jestem w szoku, bo spędziłem mega dużo czasu na szukaniu jego w bagażniku a ostatecznie znalazłem go przy kolumnie kierownicy, przy bezpiecznikach :zeco

 

Jeszcze jedno pytanie, czy wymiana akumulatora mogła spowodować spięcie na tym sterowniku i dlatego przestał działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bagażniku a ostatecznie znalazłem go przy kolumnie kierownicy

 

faktycznie dziwne... chyba że w 2008 tsi tam montowali ;)

 

 

Jeszcze jedno pytanie, czy wymiana akumulatora mogła spowodować spięcie na tym sterowniku i dlatego przestał działać?

 

ktoś pisał że w tych modułach lubi padać pamięć eeprom podczas spadku napięcia i chyba coś jest na rzeczy, bo nawet ktoś na allegro się ogłasza z naprawą właśnie owej pamięci.

 

A jakbyś chciał kupić inny to:

 

P.S. nie trzeba przepłacać za sterownik 3c8 który kosztuje ponad 400 na alledrogo. Ja w serwisie kupiłem nowy od Octavi 2 po lifcie 1z0919475e za 250zł
Edytowane przez sooper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
faktycznie dziwne... chyba że w 2008 tsi tam montowali ;)

 

 

Passat ciągle mnie zadziwia :D

 

To teraz pozostało mi znaleźć ten sterownik albo go naprawić - nie licząc walki z jego demontażem z auta ;)

 

Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy ten sterownik jest z Passata CC? Patrzę po numerze który zaczyna się od 3C8... B6 stery miały chyba od 3C0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mi się wydaje czy ten sterownik jest z Passata CC? Patrzę po numerze który zaczyna się od 3C8... B6 stery miały chyba od 3C0

 

OPS w B6 od zawsze 3C8 919 475 - najpierw bez literki a od roku 2009 literka A na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź:)

 

Nie ma sprawy.

Przymierzam się do doposażenia mojego w OPS i zebrałem nieco informacji, no i oczywiście coś tam powoli kompletuję z potrzebnych klocków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam to poza sobą całe szczęście:) Weź sobie sterownik z B7 ;) Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności