Skocz do zawartości
focusgr

Montaż oryginalnego parktronika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę dołożyć do auta PLA 1.5 przekładnie mam już 3 generacji PDC OPC mam przód i tył i jeszcze muszę wymienić pompę ABS Labels: 3C0-614-095-C2.lbl Part No SW: 3C0 614 109 HW: 3C0 614 109 Component: ESP 440 C4 H018 0001 ktoś podpowie jakie pompy obsługują PLA 1.5 czy z końcówka AH będzie dobra. Oczywiście moduł 1t0919475P lub H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto pyta nie błądzi. dzwoniłem do firmy która sprzedaje wiązki do PDC na oryginalnych częściach VW. Fachowa obsługa i przede wszystkim są w temacie. Nikt nikogo nie naciąga na kupno całego zestawu u nich a i fachowo doradzą.... Tak więc kilka informacji dotyczących PDC+OPC przód i tył w Passecie B7.

MODUŁ może być z bylejakiego auta z VW GROUP byle by było na nim napisane Parkhilfe 8K czyli 8-io kanałowy.Można zastosować od AUDI SEAT SKODA jak i również VW- byle by był na 8 czujników.

CZUJNIKI mogą być również z bylejakiego modelu VW GROUP tylko żeby były kształtem takie jak 1S0. Czyli bez problemu do B7 zamotuje się czujniki 3C8 z B6 oprucz tych z grilla bo one są z powłoką chromowaną. Co do czujników zalecane jest montowanie na jeden zderzak 4 czujników z jednej serii.

BRZĘCZKI to już całkiem bez znaczenia z jakiego są auta z VW GROUP.

INSTALACJA-można samemu drutować lub kupić gotową... Ja idę na łatwiznę i kupuję gotowca (zderzak przód, zderzak tył,i główna) za 750zł z przesyłką... Czy drogo? wydaje mi się przyzwoicie bo samemu to pochłonie minimum 20 roboczogodzin plus materiał(wtyczki,piny, kable i taśmy klejące) a efekt i tak będzie opłakany. A tu wszystko ładnie wykonane z klamrami, przelotką tyłu i oryginalnymi wtyczkami.

Edytowane przez marcopollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcopollo co to za firma o której piszesz i skąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto pyta nie błądzi. dzwoniłem do firmy która sprzedaje wiązki do PDC na oryginalnych częściach VW. Fachowa obsługa i przede wszystkim są w temacie. Nikt nikogo nie naciąga na kupno całego zestawu u nich a i fachowo doradzą.... Tak więc kilka informacji dotyczących PDC+OPC przód i tył w Passecie B7.

MODUŁ może być z bylejakiego auta z VW GROUP byle by było na nim napisane Parkhilfe 8K czyli 8-io kanałowy.Można zastosować od AUDI SEAT SKODA jak i również VW- byle by był na 8 czujników.

CZUJNIKI mogą być również z bylejakiego modelu VW GROUP tylko żeby były kształtem takie jak 1S0. Czyli bez problemu do B7 zamotuje się czujniki 3C8 z B6 oprucz tych z grilla bo one są z powłoką chromowaną. Co do czujników zalecane jest montowanie na jeden zderzak 4 czujników z jednej serii.

BRZĘCZKI to już całkiem bez znaczenia z jakiego są auta z VW GROUP.

INSTALACJA-można samemu drutować lub kupić gotową... Ja idę na łatwiznę i kupuję gotowca (zderzak przód, zderzak tył,i główna) za 750zł z przesyłką... Czy drogo? wydaje mi się przyzwoicie bo samemu to pochłonie minimum 20 roboczogodzin plus materiał(wtyczki,piny, kable i taśmy klejące) a efekt i tak będzie opłakany. A tu wszystko ładnie wykonane z klamrami, przelotką tyłu i oryginalnymi wtyczkami.

 

Kolego ale to było wszystko wystarczy poszukać i poczytać nie odkryłeś nic nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcopollo co to za firma o której piszesz i skąd?

 

Firma CARSYSTEMS z Gorzowa Wielkopolskiego

http://www.carsystems.pl/passat-b7-pdc,tag.html

Jak masz pytania to w kontaktach jest podany tel. kom. i koleś jest tam bardzo kompetentny. a ceny przeliczają na złotówki według aktualnego kursu +20zł przesyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie mogę się powstrzymać.

Ta firma daje ceny z kosmosu + może się mylę ale wygląda, że niektóre kable są bez pinów na końcach, więc i tak trzeba będzie lutować lub zarabiać końcówki czyli dokupić.

Na alledrogo do B7 tył można kupić za 80PLN + przesyłka, za przód trochę więcej koło 200PLN.

To są zwykłe kable, jedynie CAN musi być skręcony mnie przygotowanie całej instalacji zajęło 3h przed telewizorem.

 

Sorry za nie wniesienie nic do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry ale nie mogę się powstrzymać.

Ta firma daje ceny z kosmosu + może się mylę ale wygląda, że niektóre kable są bez pinów na końcach, więc i tak trzeba będzie lutować lub zarabiać końcówki czyli dokupić.

Na alledrogo do B7 tył można kupić za 80PLN + przesyłka, za przód trochę więcej koło 200PLN.

To są zwykłe kable, jedynie CAN musi być skręcony mnie przygotowanie całej instalacji zajęło 3h przed telewizorem.

 

Sorry za nie wniesienie nic do tematu.

 

To za ile mi skręcisz mi wiązkę CAN? Tył już mam 120zł a przód sobie dokupię za 270zł z przesyłką. Rozumiem że będą to nowe wtyczki i nowe piny a nie jakieś lutowanie używek? A co do oferty tamtej firmy to również zwróciłem uwagę na te niezarobione piny i się o to w tej firmie pytałem to mi powiedzieli że to jest do podpięcia się pod przycisk Parktronik ale Ty skoro u siebie robiłeś to powinieneś wiedzieć że takie coś musi być żeby się podpiąć. określ się za ile mi takie coś skręcisz i możemy pogadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem robiłem tylko tył także przycisk był mi nie potrzebny i go nie posiadam.

CAN musiałem lutować do istniejących kabli przy wtyczce CAN gateway. Są specjalne kostki rozgałęziające ale ich nie użyłem.

Dzięki za propozycję ale mój post miał tylko i wyłącznie na celu uświadomić hobbystą z gatunku VW że da się zrobić samemu takie rzeczy nie będąc profesjonalnym elektrykiem.

Wystarczy poczytać i chcieć no i znaleźć trochę wolnego czasu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Chcę dołożyć do auta PLA 1.5 przekładnie mam już 3 generacji PDC OPC mam przód i tył i jeszcze muszę wymienić pompę ABS Labels: 3C0-614-095-C2.lbl Part No SW: 3C0 614 109 HW: 3C0 614 109 Component: ESP 440 C4 H018 0001 ktoś podpowie jakie pompy obsługują PLA 1.5 czy z końcówka AH będzie dobra. Oczywiście moduł 1t0919475P lub H.

 

Jeśli pompa jest 109 powina to na 100% łyknąć ewentualnie z koncówką 109P czy w manglownicy masz do zaznaczenia pla 1,5 -2,0? musisz przerobić wiązkę plus przycisk plus 2 czujniki i 2 uchwyty oraz 2 taśmy montażowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam do zaznaczenia 1,5 -2,0, już nawet zamówiłem i dostałem pompę AH czy sterownik od EPB też będę musiał zmienić na 3c8 czy stary 3C0 może zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy 3AA919475S będzie najnowszy ? i czym różni się od M N L ?? na opakowaniu tylko widać że soft S ma najnowszy ale co w nim takiego lepszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy niedawno zamówiłem komplet czujników przód i tył z tego linku

http://s.aliexpress.com/FzErENbE

Czy jak będę się trzymał instrukcji z "carsystempl"

 

https://www.google.co.uk/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.carsystems.home.pl/instrukcje/Passat%2520B6%2520PDC.pdf&ved=0ahUKEwiAsfWV0eDLAhWMWhQKHTNrDSsQFggbMAA&usg=AFQjCNHqtlb8hMk2VwZa-QKiwSBWI17c6Q&sig2=uYBNeclyoToHBYHaBSd-lw

 

to wszystko zadziała ? I czy macie jakieś patenty jak mam sam wyrysowac sobie w przednim grillu miejsca na otwory. Z góry wielkie dzięki.

Edytowane przez Lesior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może schemat jak podłączyć kable do kostek ? Bo zamówiony zestaw ma kostki i kable ale nie wiem gdzie i który pin ma iść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ma ktoś może schemat jak podłączyć kable do kostek ? Bo zamówiony zestaw ma kostki i kable ale nie wiem gdzie i który pin ma iść...

Na przewodach jest zapewne nadruk z nr pinu w kostce, ja tak miałem z wiązką od niemca.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na przewodach jest zapewne nadruk z nr pinu w kostce, ja tak miałem z wiązką od niemca.

 

No właśnie nie ma :/ i nie wiem jak mam to podłączyć teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie ma :/ i nie wiem jak mam to podłączyć teraz...

 

Skoro zestaw jest "jak oryginał" to może wystarczy posłużyć się schematem instalacji np. z Elsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Else ? Możesz to jakaś rozwinąć bo nie ogarniam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak 90% kabli juz mam dopasowane, mam problem tylko z czterema (dodam zdjęcie ktore) nie wiem dlaczego ale wydaje mi się ze jest ich trochę za dużo.20160408_205334.jpg

 

Z pierwszego zdjęcia wchodzą dwa kable i wychodzą dwa i pytanie jest czy to jest jakiś bezpiecznik i dwa idą prosto do Can ? Czy ta wtyczkę trzeba gdzieś podłączyć ?

Drugie zdjęcie to kable do przycisku dwa idą do głównego modułu a 4 zostają, wiem ze dwa bedzie masa a dwa gdzie ? I tam jest ta kostka jeszcze...

 

Wiec tak gość napisał ze te dwie czarne kostki są plug&play ale nie wiem gdzie je podłączyć.

20160408_205359.jpg

Edytowane przez Lesior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest taki trik żeby nie trzeba było lutować kabli.

Wyciągasz kabelki CAN dwa z np. BCM albo bezpośrednio z GATEWAY wpinasz do kostki a te kable które masz wolne w wiązce wpinasz w miejsce tych które wcześniej wyjmujesz.

Resztę mogę sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest taki trik żeby nie trzeba było lutować kabli.

Wyciągasz kabelki CAN dwa z np. BCM albo bezpośrednio z GATEWAY wpinasz do kostki a te kable które masz wolne w wiązce wpinasz w miejsce tych które wcześniej wyjmujesz.

Resztę mogę sprawdzić.

 

 

Średnio to rozumiem... dodam zdjęcia jak wygląda wiązka 20160409_172505.jpg

 

Problem jest ze nie wiem gdzie te czarne wtyczki trzeba wpiąć, tam gdzie jest pomarańczowa wiązka to wiem ze dwa idą do Can i mam zaznaczone które piny a ta czarna wtyczka to jakieś nieporozumienie ale z tego co wyczytałem to ma iść gdzieś do bezpieczników chyba ale ni wiem gdzie. Druga wiązka to przycisk dwa idą do głównej wiązki trzeci idzie do masy czwarty do podświetlenia (podłącze je do esp bo podobno tak mozna) i zostaje znów ta czarna kostka i nie wiem gdzie ja podłączyć.

 

 

Gościu twierdzi ze te adaptery trzeba podążyć do oryginalnych kabli w aucie ale ja nie wiem których czy może mi ktoś pomóc ?

20160409_172442.jpg

Edytowane przez Lesior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności