Skocz do zawartości
adam0707

Elektryczne szyby z b3 do b4

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to może być kwestia niepodpiętych tylnych siłowników?

Całkiem możliwe..

 

Podpiąłem go w ten sposób bo jak miałem podpięte domykanie pod sygnał zamykający wychodzący z centralki Bx10 to domykanie załączało mi się przy włączaniu i wyłączaniu stacyjki

Dziwne.. Pod jakiś zły przewód chyba się podłączyłeś... Ja bym to podłączył tak: Na cewkę przekaźnika czasowego stała masa, plus z sygnału zamykania ze sterownika carprotect. I stały plus na jedną nóżkę przekaźnika czasowego i wyjście z przekaźnika na czerwono żółty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całkiem możliwe..

 

 

Dziwne.. Pod jakiś zły przewód chyba się podłączyłeś... Ja bym to podłączył tak: Na cewkę przekaźnika czasowego stała masa, plus z sygnału zamykania ze sterownika carprotect. I stały plus na jedną nóżkę przekaźnika czasowego i wyjście z przekaźnika na czerwono żółty.

 

 

Dobra. Posiedziałem dziś nad tym problemem i już wiem co jest nie tak. Centralka szyb głupieje bo nie są podłączone silniki pod tylne szyby. Wygląda to zatem tak, że zaczyna domykać pierwszą tylną szybą, ale nie ma silnika więc nie zadziała krańcówka, więc domyka i domyka i domyka... aż się sygnał nie skończy. Jak przed domykaniem szyb, wcisnę przyciski zamykania tylnych szyb to całość hula ok- wychodzę włączam domykanie i wszystko jedzie do góry. Teraz pytanie czy da rade oszukać centralkę szyb tak, żeby od razu przy próbie domykania tylnych szyb załączały się odpowiadające im krańcówki? Może wystarczy zmostkować ze sobą odpowiednie styki we wtyczce centralki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To działa w ten sposób, że szyba jak dochodzi do pozycji skrajnej to wyczuwa opór i wtedy zaczyna domykać następną.. Najlepszym rozwiązaniem byłoby założyć mechanizmy elektryczne na tylne szyby... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności