Skocz do zawartości
hammer

Rns 510 w miejsce rns 300.

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmianą navi na rns 510.Fabrycznie mam rns 300,która jest mało warta.Słyszałem,że rns 510 musi mieć dwie anteny tj. jedną do radia,drugą do navi.Ile w tym prawdy?Czy podłączenie 510 nie spowoduje pogorszenia jakości odbioru radia?Kolejne pytanie to czy głośniki są takie same w obu kombinacjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem,że rns 510 musi mieć dwie anteny tj. jedną do radia,drugą do navi

to raczej oczywiste ze do radia jest inna antena a do GPS inna

 

przeczytaj ten watek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz juz 2 anteny do FM i 1 do GPS. RNS 510 potrzebuje tylko taki adaptor jak na zdjęciu, bo kable antenowe sa blizej siebie i złacze jest inne. GPS złacze zostaje to samo. Glosniki zostają te same.

NR kabelka 000 098 707

rrrrrr.jpg

ttttt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz racji kolego. Do RNS 300 idzie jena antena FM ,a do RNS 510 dwie. Po wymianie bedzie wyswietlało na vagu bład anteny ale radio działa bez problemu. Sa dwa gniazda. jaK WŁOZYSZ W JEDNO TO JEST SŁABY , ODBIÓR , W DRUGIM JEST OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu - wiec tę drugą antenę można olać czy trzeba kombinować z jej podłączeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, 1 antenka, kto by pomyslal. Na jednej bedzie slabo gralo, moja MFD2 DVD stracila jedną antene - nie wiem czy gniazdo czy antena czy cos tam, i na trasie lubi zgubic prawie polowe stacji. Przy miastach nie ma problemu. Bład oczywiscie jest.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w RNS 510 nie ma takiego problemu. Sygnał jest barzdo dobry, oprócz błedu w diagnostyce nic sie nie dzieje. Mam porównanie z drugim passatem w którym RNS 510 jest fabrycznie i w trasie czy miescie nie widze róznic. Z tym ze tak jak mówię, jak włożysz antene w to gniazdo pierwsze od prawej chyba to odbiór słaby, ledwo kilka stacji poza miastem, w tym drugim gnieżdzie działa bez problemu, wszystkie stacje, sygnału nie gubi. Pozatym porónywałem oba passaty ( sedany) i antena jest w obydwu tylko w tylnej szybie, bo np w golfie 5 jedna jest w szybie a druga na dachu. Krótko mówiąć oprócz błedu wszystko działa ok. Na jakiejś czeskiej stronie znalazłem taki adapter,ze z jenej anteny robi dwie, ale jest obawa ze bedfzie błąd zwarcia anten i wtedy nie bedzie działało radio wogóle. Ten adapter o którym mówi kolega nie jest Ci potrzebny, w tym roku i przy tej starej nawigacji wtyczki do anten sa juz takie same. Trzeba wyjąc starą navi, podpiąc kostki, antene FM, antene GPS ( musisz zdjąć z niej plastikowa obudowę bo nie wejdzie) i wszystko bedziew działać. Pozatym zwróc uwagę na kodowanie, sa rózne przy róznych wesjach. Jak trafisz na starsza albo inaczej zakodowana bedziesz musiał zrobić dodatkowo adaptacje zeby widział ją licznik. Pozatym nie kupuj wersji A bo nawet mimo zmiany programowej na B czy C sa czasem problemy z czytaniem kart o wiekszej pojemnosci ( mówie o sofcie od 2660 w górę, a to wina starej wersji płyty głównej w najstarszych wersjach). Nie wiem z którego miesiąca masz samochód, ale jak tak jak mój z białymi zegarami to w sofcie od 1100 w góre pojawi sie optyczny parktronic. Generalnie bardzo fajny sprzet, uważam ze jest to tak naprawde pierwsza porządna nawigacja( a raczej stacja multimedialna ) vw, uzywałem kilku innych wrsji wczesniej popczynając od starej MFD DX w poprzednim samochodzie, no i w koncu mapy niewiele juz naprawde ustepujace automapie itp.

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś po zmianie na RNS-510 zmieniał coś w instalacji antenowej?

Niby działa ale drażni mnie błąd anteny:

00856 - Radio Antenna

007 - Short to Ground

Freeze Frame:

Fault Status: 01100111

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 42

Reset counter: 27

Mileage: 198168 km

Time Indication: 0

 

Problem pewnie w instalacji i czy tylko instalacji, czy antena jedna też jest do bani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniłem radio z RNS 300 na RNS 510 działa bez problemu z anteną nic nie kombinowałem po prostu antena GPS (niebieskie gniazdo ) a antena radia (białe gniazda) to bliższe środka radia zresztą w gniado skrajne moja wtyczka nie pasowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

Zgodnie z instrukcją na:

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=60128

Potrzebny jest:

3C9 035 552 D = wzmacniacz antenowy lewy

a antena radia (białe gniazda) to bliższe środka radia zresztą w gniado skrajne moja wtyczka nie pasowała

 

Przy takiej opcji masz tylko jedną antenę podłączoną a ja che mieć tak jak trzeba czyli 2.

Dlaczego zapytasz? bo lubię mieć tak jak trzeba.

 

Jak ktoś szuka omawianego wzmacniacza to mam jedną sztukę do sprzedania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zamien miejscami kable , zpiłuj wtyczke tak by weszła, bo mi tez jednen padł, ale mrozy odpusciły i juz nie mam błędu z antena.

00821 - Antenna 2 for Radio (R93)

011 - Open Circuit - Intermittent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy niepodlaczona jedna antena w RNS 510 ma jakis wplyw na TMC ?

Zmienilem navi na w/w i nie chodzi mi TMC.

 

Juz zamowilem taka przejsciowke antenowa i podlacze wszystko jak trzeba, ale brak TMC mnie drazni

 

pozdrawiam

Dax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po podłaczeniu adaptera na dwie anteny TMC działa,błedów brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tworzyć nowego wątku ponieważ problem ma związek ze zmianą rns 300 na rns 510 , a mianowicie po podłaczeniu RNS 510 wszystko prawie działa poprawnie z jednym wyjątkiem . Po podłaczeniu zmieniarki (fabryczna w schowku ) jakość dzwięku strasznie sie pogorszyła: delikatne trzeszczenia, ciszej słychać muzykę.

W RNS 300 jakość była znacznie lepsza , poprostu czysta.

Proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było już na forum, ale...

>>>Tu<<< masz rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się podepnę....tak na szybko, bo dzisiaj muszę się zdcydować i coś wybrać.

Które radio lepsze RNS300 czy RCD300- wiem że RNS jest z navi drugie bez..Na navi mi nie zależy, ale za podobne pieniądze mogę mieć oba radyjka oczywiście oba z mp3, tyle że do RNS w cenie mam mapę Europy no i antenę do gps.

No i mam mały dylemat?? Pmoże mi ktoś?? Co wybrać, które byłoby lepsze, któe lepiej gra...Dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez RNSa 300, jak z mapa to zawsze ma cos wiecej niż RCD 300. Jakość grania bez różnicy,przecietna

 

---------- Post added at 09:42 ---------- Previous post was at 09:37 ----------

 

Nie chcę tworzyć nowego wątku ponieważ problem ma związek ze zmianą rns 300 na rns 510 , a mianowicie po podłaczeniu RNS 510 wszystko prawie działa poprawnie z jednym wyjątkiem . Po podłaczeniu zmieniarki (fabryczna w schowku ) jakość dzwięku strasznie sie pogorszyła: delikatne trzeszczenia, ciszej słychać muzykę.

W RNS 300 jakość była znacznie lepsza , poprostu czysta.

Proszę o radę.

kolega podał ci link ze schematami. Upraszczajac biała kostka 10 pinowa od zmnieniarki która wchodzi do navi, przekładasz kabel z pinu 2, na pin 3 i wszystko bedzie działać tak samo jak wczesniej. Problem wynika ze zbyt słabej masy w RNSie 510 na drugim pinie, bo tu jest przeznaczona do wyjscia aux. Minuta roboty i bedzie grało czysciutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Dziwne... Zamieniłem RNS 300 na RNS 510 i żądnych adapterów nie stosowałem, podpiąłem antenę jedną (GPS), druga (FM - tyle tylko, że wtyczkę do góry nogami trzeba zapiąć, bo inaczej się nie mieści), wszystko działa, radio gra, zasięga ma normalny, żadnych błędów nie wyrzuca... Mam wersję C z softem 2720.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nic - właśnie zakupilem rns 300 z takim zestawem jak pisałem wcześniej, czyli z anteną gps, płytą i instrukcją obsługi.

Zobaczymy czy będzie jakaś różnica.

Wiem że to radio to nie rewelacja, ale zawsze to jakaś zmiana w aucie, tym bardziej że w moim radyjku był mały wyświtlacz, brak RDS no i częstotliwości tylko nieparzyste (pasek z USA). Co prawda radio miało mp3, ale i tak głównie słucham radia...a wiadomo że w Polsce głównie wykorzystywane są częstotkiwości parzyste....a radio maryja mnie nie bawi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności