Skocz do zawartości
hammer

Rns 510 w miejsce rns 300.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam pytanie?

U mnie jest rns 300 ale gada po niemiecku i podobno nie da sie wgrać polskiego softu? chce wymienić na rsn 510, ale gosc proponuje mi za 1000 i bierze starą? zastanawiam sie czy warto i czy naprawde nie da sie nic poprawic na polski lub jakiejs instrukcji znaleźć do szwabskiego? może ktos mi cos poradzi.

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do RNS300 możesz kupić oryginalną płytkę z angielskim lektorem (lektorką), jeżeli w Twojej sytuacji coś zmienia. Taka płytka kosztuje w ASO więcej, niż gość Ci proponuje za RNS510, a pirata nie uświadczysz, bo nie da się tej płyty skopiować tak, żeby navi ją czytała. Dla mnie więc wybór jest oczywisty. Z resztą, w bardzo podobnych okolicznościach ja zmieniłem 300-tkę na 510-kę. Tyle, że u mnie babeczka mówiła po angielsku (co mi zupełnie nie przeszkadzało), ale dla odmiany płytka mi pękła przy wyjmowaniu z pudełka i doopa zbita... Albo kupuję oryginał albo nie mam navi. Wybrałem trzeci wariant, kupiłem 510. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kolego mam watpliwośc, że to z wedki? i poza tym czytam o tych kłopotach z antenami, więc sie zastanawiam? ale dzięki za info:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za taką kasę to faktycznie z legalnością może być różnie... Ja swoją kupiłem za dużo większe pieniądze, choć i tak mniej niż w ASO sobie winszują. Z anteną problemu żadnego nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile to kosztuje rsn 500 uzywana na allegro np, a ile nowa? gosc mi daje gwarancje, montaz, etc., wiec sie zastanawiam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem nową RNS 510 z gwarancja i fakturą (gdzie widnieje numer seryjny RNS) na allegro za 2500zł i to jeszcze w wersji C. Co do używanych przejrzyj allegro, ale wiedz że większość z nich to kradzione sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja A to rzeczywiscie taka dolina? Na aledrogo mozna taka wyhaczyc za 1,4k, wiec cena OK, ale wlasnie czesto piszecie, ze z A sa problemy - moze ktos (kto ma A) potwierdzic albo zaprzeczyc?

Druga sprawa - czy wersja od Skody (Kolumbus czy jakos tak) tez podejdzie do B6? Czy tam sa zielone podswietlenia?

I na koniec - to jak w to w koncu jest z tym wyladowywaniem sie aku`Jednym wyladowywuje, innym nie - co trzeba zatem sprawdzic, i co ewentulanie wymienic, zeby rns510 nie zjadla aku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wersja A to rzeczywiscie taka dolina? Na aledrogo mozna taka wyhaczyc za 1,4k, wiec cena OK, ale wlasnie czesto piszecie, ze z A sa problemy - moze ktos (kto ma A) potwierdzic albo zaprzeczyc?

Druga sprawa - czy wersja od Skody (Kolumbus czy jakos tak) tez podejdzie do B6? Czy tam sa zielone podswietlenia?

I na koniec - to jak w to w koncu jest z tym wyladowywaniem sie aku`Jednym wyladowywuje, innym nie - co trzeba zatem sprawdzic, i co ewentulanie wymienic, zeby rns510 nie zjadla aku?

 

_szukaj

 

wszystko jest w tym dziale,omawiane wielokrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chce zakładac nowego tematu mam pytanie odnośnie zmiany rcd 300 na rns 300 czy trzeba jakieś adaptery antenowe i czy oprócz dołożenia anteny gps cos jeszcze trzeba zrobić pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z anteną FM, a mianowicie jest błąd na antenę fm. Wyciągnąłem rns 510 i jest tam podpięta tylko 1 antena a wejścia są 2. Szukałem drugiej i nie znalazłem. Co potrzebuje żeby mieć drugą antenę podłączoną do radia?

Czy sam kabel? Skąd go pociągnąć?

Czy jeszcze jest coś potrzebne?

Gdzie znajde wzmacniacz antenowy, żeby sprawdzić czy jest tam wpięty drugi kabel od fm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do RNSa 300 jest tylko jedna antena, generalnie przy RNS510 nie wplywa to na odbior tylko musisz wlozyc w dobre gniazdo, bo jak wlozysz w drugie to bedzie problem z odbiorem. Druga antena jedt bardziej do TMC. Jak Cie drazni blad to kup przejsciowke, robi podwojna wtyczke z tej pojedynczej, kupowalem kiedys taka na Allegro za 30zl i bledow nie bedzie

Witam

Mam problem z anteną FM, a mianowicie jest błąd na antenę fm. Wyciągnąłem rns 510 i jest tam podpięta tylko 1 antena a wejścia są 2. Szukałem drugiej i nie znalazłem. Co potrzebuje żeby mieć drugą antenę podłączoną do radia?

Czy sam kabel? Skąd go pociągnąć?

Czy jeszcze jest coś potrzebne?

Gdzie znajde wzmacniacz antenowy, żeby sprawdzić czy jest tam wpięty drugi kabel od fm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego.

To mi wyjaśniłeś. Jest problem z odbiorem stacji i jest także antena włożona w 2 antene. Pewnie to jest przyczyną.

Zamówiłem przejściówkę i zobaczę czy błąd zniknie i czy poprawi się sygnał fm.

Pozdrawiam

 

---------- Dodano o 15:29 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:28 ----------

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest problem z odbiorem stacji to antena jest w zlym gniezdzie. Blad zniknie na pewno bo przerabialem to w swoim poprzednim passacie wlasnie po wymianie fabrycznego RNSa 300 na 500

Dzięki kolego.

To mi wyjaśniłeś. Jest problem z odbiorem stacji i jest także antena włożona w 2 antene. Pewnie to jest przyczyną.

Zamówiłem przejściówkę i zobaczę czy błąd zniknie i czy poprawi się sygnał fm.

Pozdrawiam

 

---------- Dodano o 15:29 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:28 ----------

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktos moze polecic zaufane zrodlo do kupienia Rns510? Mam Rns315 wraz z nowym Paskiem, ale chcialbym wymienic go na Rns510. Na allegro mozna spotkac sporo ofert, ale niewiadomego pochodzenia. Preferowalbym nowe :P I nie mowcie, ze w ASO, bo tam to jak sie nie pojedzie osobiscie, to zlewaja czlowieka na odleglosc (nie odpisuja, a przez telefon tez zero konkretow, pomimo, ze ceny krzycza wysokie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam passata b6 z listopada 2010 roku czy będzie jakiś problem z wymianą radią RCD 310 Bluetooth na RNS 315 z roku 2013 ? Np z szyną CAN czy czymkolwiek ? ewentualnie co musiałbym dokupić, aby wszystko grało. Jeśli zna ktoś jakieś przeszkody proszę o odzew bo zamierzam zakupić takowy sprzęt.

 

pozdrawiam i czekam na szybkie odp.

Edytowane przez Kamil_30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się antena GPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, nTomek napisał:

Przydałaby się antena GPS.

Chciałam spytać czy kodować nie trzeba będzie lub tym podobne, bo radio z 2013 roku, a moje auto z końca 2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaką masz bramkę CAN (Gateway) - powinna być co najmniej z końcówką "E" ale w twoim roczniku to raczej pewne.

Co do kodowania to zależy od wyposażenia jakie jest/było - współpraca z modułem telefonu/bluetoth, dodatkowy wzmacniacz audio itd. Jeśli twoje wyposażenie jest takie samo jak dawcy to nie trzeba "kodować", a jak inne to trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności