Skocz do zawartości
VWTEDE

Wymiana dwumasowego koła zamachowego w passat 2.0 tdi 140 dsg

Rekomendowane odpowiedzi

czytałem - dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli zapłaciłeś 4 tys za wymianę ?czy 3200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Czyli zapłaciłeś 4 tys za wymianę ?czy 3200

Jeżeli to do mnie pytanie ;)to zapłaciłem 3200za część (to zależy od ceny euro),+800 wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje auto (nie passat) ma silnik 2.0 TDI (BKD) z DSG przebieg 162kkm i na zimnym silniku słyszę takie delikatne odgłosy z okolic koła dwumasowego, które ustępują po rozgrzaniu jednostki.

Moje pytanie do obeznanych w temacie: ile jeszcze mogę pojeździć z takim kołem ?

Jak u Was przebiegała ta awaria czyli ile tysięcy kilometrów moge jeszcze zrobić kiedy zaczne słyszeć odgłosy na ciepłym silniku a później nawet podczas jazdy ?

W serwisie powiedzieli mi, że oryginalne koło do mojego auta to koszt 3160zł - 15% rabatu = ~2700:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
moje auto (nie passat) ma silnik 2.0 TDI (BKD) z DSG przebieg 162kkm i na zimnym silniku słyszę takie delikatne odgłosy z okolic koła dwumasowego, które ustępują po rozgrzaniu jednostki.

Moje pytanie do obeznanych w temacie: ile jeszcze mogę pojeździć z takim kołem ?

Jak u Was przebiegała ta awaria czyli ile tysięcy kilometrów moge jeszcze zrobić kiedy zaczne słyszeć odgłosy na ciepłym silniku a później nawet podczas jazdy ?

W serwisie powiedzieli mi, że oryginalne koło do mojego auta to koszt 3160zł - 15% rabatu = ~2700:eek:

 

Jak wymieniałem swoje przy 180 tyś km ,to stukało nawet przy odpuszczaniu gazu ,jeżeli będziesz miał taki efekt to ostatni dzwonek tak mi znachor z ASO powiedział .

Sprawdzaj na opuszczonych szybkach czy są stuki przy odpuszczaniu ,bo mi na początku tłumiło wygłuszenie silnika później się nasiliło i szybki zamknięte mogły być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem auto ponad rok temu z przebiegiem 150tys. były już wtedy słyszalne stuki z dwumasy na zimnym silniku, teraz mam 180tys.km i w sumie nie zauważam żeby objawy się nasiliły (są tylko te stuki przy zimnym silniku, żadnych drgań czy nierównej pracy na biegu jałowym) więc póki co jeżdżę dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłem auto ponad rok temu z przebiegiem 150tys. były już wtedy słyszalne stuki z dwumasy na zimnym silniku

 

Masz DSG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam to samo i nie wiem ile moge jeszcze pojezdzic (mam DSG) wyczuwalne sa lekkie drgania na biegu jałowym. W ASO kolo powiedzial, że zdazył mu sie przypadek, że ktoś tak dłogo nie wymieniał dwumasy, że doprowadził do pęknięcia obudowy skrzyni biegów, także nie warto mocno przesadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo i nie wiem ile moge jeszcze pojezdzic (mam DSG) wyczuwalne sa lekkie drgania na biegu jałowym. W ASO kolo powiedzial, że zdazył mu sie przypadek, że ktoś tak dłogo nie wymieniał dwumasy, że doprowadził do pęknięcia obudowy skrzyni biegów, także nie warto mocno przesadzać.

 

 

Warto jest wcześniej rozebrać i obejrzeć przed kupnem nowego koła. Był taki przypadek że przy autcie z przebiegiem 150 tys. poluzowały się śruby i wystarczyło tylko dokręcić. Ale to rzadkie przypadki więc nie liczcie na to że u was też. Ale sprawdzić warto. Ja rozbieram dziadostwo w piątek to się okaże o co halo.

Powtórzę się: technologi nam sie zachciało, DGS- skrzynia marzenie, więc trzeba płacić jak za zboże. A swoją drogą jazda z DSG jest zaj........stą frajdą. Tylko szwaby musza troche nad tym wynalazkiem jeszcze popracować.

Edytowane przez jek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek13

witam jestem tu nowy i mam pytanie czy gdzieś oprócz ASO można wymienić koło dwu masowe w Passacie b6 skrzynia DSG

Edytowane przez kwiatek13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy i mam pytanie czy gdzieś oprócz ASO można wymienić koło dwu masowe w Passacie b6 skrzynia DSG

tak,w każdym przyzwoitym warsztacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś zaczeło być słyszalne na N przy przebiegu około 170tyś. Były to stuki na zimnym silniku i właczonym N do tego auto rano trudniej odpalało, po rozgrzaniu silnika stuki ustępowały. Później stuki słyszałem i na zimnym i ciepłym silniku przy właczonym N. Następnie skrzynia zaczeła troche szarpać przy zmianie biegów. Ostatnio doszło dziwne zmienianie biegów, tak jakby się zastanawiał zmienić czy nie. Stwierdziłem że to najwyższy czas i przy przebiegu 247tyś zmnieniłem dwumas w ASO, koszt 3200 brutto z robocizną (serwisuje u nich od nowości co 15tyś, więc mam 20% rabatu). Wszelkie problemy znikły i jeździ jak nowy

 

Dodam jescze że przy 190tyś padł wtrysk. Wymieniłem komplet(4,5tyś), bo podobno przy wymianie tylko jednego reszta też padnie. Oczywiście nie w serwisie, bo tam nawet po rabacie cena była nie do przejścia(11tyś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat odgruzowany, mam pytanie dotyczące wymiany dwumasu poza ASO, auto jak w profilu. Samą część mam, jakie inne drobiazgi potrzebne są przy wymianie? Nowy zestaw śrub, olej do skrzyni (nie wiem, czy po wymontowaniu DSG potrzebne są jakieś dolewki)? Czy coś jeszcze warto/trzeba wymienić przy tak zwanej okazji? Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz koło LUK to tam jest też łożysko prowadzące. Siedzi na wałku podwójnego mokrego sprzęgła DSG i w taką tuleję na wale korbowym wchodzi. Czytałem, że zaleca się jego wymianę z wymianą koła dwumasowego, smar do tego łożyska wysokotemperaturowy, plus nowe śruby i jeszcze można użyć kleju do gwintów dla pewności, pomimo, że jest na śrubach zapodany.

Co do oleju w DSG to jak będzie wyjęta a węże odpięte i nie zabezpieczone(najlepiej było by je zatkać a nie ściskać) może coś tam zawsze wylecieć z nich jak i z samej chłodnicy przy manipulowaniem skrzynią i warto mieć buteleczkę na uzupełnienie podczas kontroli poziomu w już zamontowanej ponownie skrzyni. Głupio było by tego nie zrobić po całej operacji.

 

Ps, nie wiem jak w nowszych autach z 2.0TDI sprawuje się czujnik G28 i po jakim czasie/przebiegu pada ale skoro będzie do niego łatwy dostęp można by go dać świeżego i sprawdzić ten wieniec generator impulsów czy nie jest zawalony jakimiś opiłkami. W 5 letnim nowe uszczelnienie wału korbowego to chyba jeszcze za wcześnie?

 

Ja już mam naszykowany G28 z B7 na wymianę bo mój szwankuje, ale będę to robił przez dojście za filtrem oleju silnikowego.

Edytowane przez Jedrek_TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!

Dla spreecyzowania, bo laik jestem: zaleca się wymianę tej tulei na wale korbowym? Czy wymianę wałka? Mój majster wspominał coś, że dobrze by było wymienić przy okazji "flaj", ale nie wiem co miał na myśli - któryś z tych właśnie elementów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz łożysko igiełkowe, śruby możesz zostawić stare ale trzeba dać na nie nowy klej do gwintów. Wymieniałem już dwumas w dwóch autach. Olej nie wyleci, po rozpięciu przewodów będziesz musiał dolać płynu chłodzącego tylko i wyłącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda.

https://www.darksidedevelopments.co.uk/products/luk-flywheel-for-2-0-pd-ppd-2-0-16v-common-rail-tdi-dsg-auto.html 

  Na tej stronie, można dobrać inne koła do naszego śmigadła wbrew wszelkim Etkom, które tylko podają co było montowane w danym roku produkcji.

Koła dwumasowe DSG od tedeika są nawet montowane do mocnych benzyn :)

Ja u siebie wsadziłem zamiast 03G105266BD takie oryginalne VW 03L105266DE i bangla aż miło.

Do wymiany koniecznie trzeba mieć z materiałów:

http://www.oemepc.com/vw/part_single/catalog/vw/markt/RDW/modell/PA/year/2007/drive_standart/460/hg_ug/105/subcategory/105025/part_id/3685755/lang/e#sec_12

-nowe łożysko prowadzące (u mnie takie i w wielu silnikach od 1972 podobnie 056105313C) plus smar na nie i wielowpust.

-nowe śruby (do manualnej skrzyni też pasują N 90665001), najlepiej 6 ale jak ktoś chce przyoszczędzić to minimum 2 sztuki na wszelki wypadek obślizgania i klej do gwintów jak zostawiamy stare śruby, ale to jest ledwo 40-50zł za 6 sztuk więc chyba nie warto.

Pod żadnym pozorem nie wkręcać ze śladami obrobienia bo później jak nie my to ktoś inny będzie miał sajgon z wykręceniem a zostawianie takiego bonka nie przystoi.

Warto też mieć w pogotowiu uszczelniacz wału bo może okazać się, że już widać ślady oleju i kolejnych 80-150k km na nowy kole może nie wytrzymać.

Czujnik G28, ponoć często pada, ja wymieniłem bo dawał o sobie kilka razy znać.

Jest tam też taka blaszka/osłona wielkości obudowy skrzyni, chyba to to pomiędzy skrzynię a silnik wchodzi jak da się to dostać to można nowe ale nie wiem czy to jest jako część dostępne.

Trochę płynu G12+ lub koncentratu na dolewkę bo lekko uciec z chłodnicy skrzyni może przy manewrowaniu skrzynią.

Oleju ze skrzyni nic nie ucieka. Można dokładnie sprawdzić kapę(miskę) mechatroniki czy nie koroduje i zamówić zamiennik plus uszczelkę nową.

Ja wymieniłem wcześniej bo miała już purchle rudej konkretne w miejscu trudnym do zauważenia.

 

Warto  przygotować sobie przykręcaną do korpusu skrzyni blokadę koła dwumasowego zapieraną o wieniec zębaty w celu poprawnego i łatwego dociągnięcia tych 6 śrub.

Tyle co zaobserwowałem przy wymianie u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. 

Passat CC 2011 2.0disel 177 km, potrzeba wymienić dwumas. Znacie komu można powierzyc taką wymianę w Warszawie bądź nie dalekiej okolicy? Skrzynia DSG

Edytowane przez KrzysztofRomanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, KrzysztofRomanik napisał:

Dzień dobry. 

Passat CC 2011 2.0disel 177 km, potrzeba wymienić dwumas. Znacie komu można powierzyc taką wymianę w Warszawie bądź nie dalekiej okolicy? Skrzynia DSG

Mam bardzo dobrego mechanika z tym, że w Legionowie. Warsztat wyposażony w sprzęt i komputer do diagnostyki. Naprawia wszystkie samochody bez znaczenia na markę. Wiedzę w tym temacie także posiada. Jeśli jesteś zainteresowany to pisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to z filozofia z wymianą dwumasy w dsg? Lepiej się robi niż w manualu. Zmieniasz koło i to bez żadnych specjalnych narzędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności