Skocz do zawartości
Domely

Klocki hamulcowe w B6

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, pers58 napisał:

U mnie nie ma z tyłu czujników zużycia.

A w moim przypadku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że u ciebie też nie ma.Mam taki sam model jak ty tylko większy silnik.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 nie było czujników zużycia z tyłu, chyba nawet w R36.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to tylko przód. Chodź u mnie nawet z przodu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie wymiana zestawu klocki +tarcze na tył.  chce tam wrzucić ATE zestaw.

Mam pytanie

Czym się różni to że np z tej aukcji

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7417275964

Koszt jest około 400 zł A w intercarsie w W-wie chcą za komplet 640 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

InterCars to w zasadzie hurtownia. Jak nie masz u nich "konta" firmowego (czyt. nie bierzesz dużych ilości na fakturę) to ceny są jak widać. Te same elementy w iParts to koszt 443 zł. To na Allegro wydaje się więc dobrą ceną.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat stary, ale ja mam nowy problem i proszę o radę. Czeka mnie kolejna wymiana klocków. Dużo jeżdżę, głównie po całej Wielkopolsce, do klientów. Dziennie to i do 500 km dobić potrafię. Myślicie, że warto zainwestować tym razem w oryginały? Szukałem trochę w Internecie i znalazłem coś takiego: https://youtu.be/Gaaou2PAryc . Chłopaki przekonują, że przy intensywnej eksploatacji tylko oryginalne klocki zakładać, a Wy co radzicie? Z góry dzięki za odpowiedź! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu :) Oryginalne VW to w nich jest tylko pudełko, zawartość pochodzi od jednego z wielu producentów, kupując ten sam produkt w opakowaniu producenta marża VW pozostaje w Twojej kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klocki ate i będzie dobrze troche pylą 1000km i felga brudna ale nie piszczą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem na przód i tył klocki ATE.... kurde pylą ostro w porównaniu do oryginałów założonych w fabryce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2018 o 12:44, hamulcesklep napisał:

Bez sensu :) Oryginalne VW to w nich jest tylko pudełko, zawartość pochodzi od jednego z wielu producentów, kupując ten sam produkt w opakowaniu producenta marża VW pozostaje w Twojej kieszeni.

Gdybym nie widział Twojego Nick'a to bym olał ten post ale tak to niestety nie mogę.

Jeśli kupujesz w ASO klocki NIEeconomy to są lepsze niż ATE/TRW/Ferrodo w wersji cywilnej nie przeznaczonej do sportu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu akurat jesteś w błędzie. W wielu przypadkach są to te same klocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie lezy prawda...

Fight... Round 1 ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu?

Nie są, bo gdyby były to te kupowane jako TRW/ATE miałyby zatarte znaczki VW/AUDI. Taka sytuacja jest m.in. z nastawnikami rozrządu (ale nie każdym, nie do każdego silnika) gdzie kooperant dostarczający część na pierwszy montaż sprzedając ją na rynku wtórnym wkłada do pudełka tą samą część ale z zamazanym logiem VW/Audi.

Co do samej jakości elementów - moje klocki, które były oryginalne nie pyliły w takim tempie jak te od ATE (a przecież przednie hamulce to właśnie ich wyrób) i według mnie hamulec był bardziej responsywny/dozowalny (jakkolwiek to nazwać).

Oczywiście są lepsze i gorsze zamienniki, nie można wszystkiego wrzucać do jednego worka. Jak by nie patrzeć taki zestaw na przód z VW to lekko licząc około 1000-1200 zł (piszę z głowy) więc to co najmniej 2 razy więcej jak za zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem tego samego zdania że ori klocki czy tarcze to jest inna półka od ATE czy trw. Wystarczy wziąć w rękę ori tarcze a tarcze ate/trw. Na tym etapie już czuć różnicę. Chyba że ktoś chce bardzo dobre klocki w mało przystępnej cenie to polecam galfer, ferodo ds, EBC yellow. To jest całkiem inna półka cenowa ale za jakość trzeba zapłacić i warto. Spotkałem się nawet z ori klockami od Audi rs3 na których obok loga był napis galfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto. W normalnych warunkach drogowych nie mają możliwości wykazania się. Różnicę  w cenie lepiej przeznaczyć na naukę efektywnego hamowania. Nauka pozostanie w głowie=nodze a tarcze zeszlifujesz w trakcie normalnej eksploatacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lysy78_03 napisał:

W normalnych warunkach drogowych nie mają możliwości wykazania się

Nie masz pojęcia o czym piszesz i zapewne nie miałeś do czynienia z takimi klockami. Powiem tylko tyle, nie są to klocki wyścigowe które potrzebują wysokiej temp

Proponuję poczytać o klockach pół metalicznych, potem coś mówić na ich temat ?

Edytowane przez truna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, truna napisał:

Również jestem tego samego zdania że ori klocki czy tarcze to jest inna półka od ATE czy trw. Wystarczy wziąć w rękę ori tarcze a tarcze ate/trw. Na tym etapie już czuć różnicę.

a prosze opisz co wyczuwasz za roznice? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności