Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Załóż Fremax. Cena porównywalna, a wytrzymują dziesiątki tys. km. Sam jeżdzę po całej polsce, dynamicznie i zero bić, znoszenia, nic z tych rzeczy. Miałem TRW i się zawiodłem, po 10tys już wyraźne slady zuzycia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie.moze doradzicie...od pewnego czasu przy odpaleniu auta i jeździe ,piszczy mi cos jak by z hamulców? Dzieje sie tak tylko przez chwile moze minutę i przestaje jak dalej jadę..klocki z tylu pól roczne z przodu jeszcze dość dobre.macie jakieś sugestie? A i dziś zapaliła mi sie rano zielona kontrolka z "butem" gdzie mam w swojej b6 skrzynie manualna nie automat..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Panowie.moze doradzicie...od pewnego czasu przy odpaleniu auta i jeździe ,piszczy mi cos jak by z hamulców? Dzieje sie tak tylko przez chwile moze minutę i przestaje jak dalej jadę..klocki z tylu pól roczne z przodu jeszcze dość dobre.macie jakieś sugestie? A i dziś zapaliła mi sie rano zielona kontrolka z "butem" gdzie mam w swojej b6 skrzynie manualna nie automat..

Ta kontrolka z butem jak okresliłeś to hamulec. Proponuje najpierw wykasowac błąd lub zdjac klocki ze wszystkich kół i wyczyścić ich prowadzenie w jarzmach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moze mieć znaczenie ze mam płyn hamulcowy w zbiorniku na minimum? Mogę normalnie dolać dot 4 czy musze wymienić cały płyn z odpowietrzaniem itd.?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Moze mieć znaczenie ze mam płyn hamulcowy w zbiorniku na minimum? Mogę normalnie dolać dot 4 czy musze wymienić cały płyn z odpowietrzaniem itd.?

możesz dolać ale kontroluj poziom, bo to nie jest normalne. Jeśli będzie schodzić poziom to musisz sprawdzić cały układ na nieszczelność.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

Ta kontrolka z butem wyświetla się tylko w tedy jak masz skrzynie DSG ( nie wiem jak jest w B6 z manualną skrzynią byc może jest to sygnalizacja problemu z hamulcem ) Podepnij kompa i sprawdź błedy. Co do płynu hamulcowego to najpierw sprawdź zawartość wody w płynie ( oczywiście miernikiem do tego wskazanym ) następnie zdejmij koła i posprawdzaj klocki od wewnętrznej strony oraz tak jak kolega 77Marek napisał przeczyść jarzma.

Edytowane przez Darko81

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O ile dobrze pamiętam, to w manualu ta kontrola zapali się, jak chcesz ruszyć autem a masz zaciągnięty ręczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

Podzielę się opinią o Trw , które zakupiłem u naszego Kolegi z forum ze Szczecina.

Mam zamontowane tarcze + klocki na tył. TRW. Nic nie piszczy, a droga hamowania OK.

Przesyłka ekspresowa, szybka i profesjonalna obsługa.

Przed instalacją sprawdźcie czy macie nasadkę M14 torx (odkręcamy jarzmo szczęk hamulcowych - bez tego nie zmienicie tarcz), straciłem trochę czasu na zlokalizowaniu takiej w okolicy gdy auto już było rozebrane na kobyłkach :(.

Klucze do B7:

13 grzechotka

15

T30 bit gwiazda ?

M14 torx (12 ramienny)

VCDS do cofnięcia hamulca el.

Ścisk z śruby i blaszki do cofnięcia tłoczka (wcześniej na kompie)

Mechanik amator ze mnie ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pirzol

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To tarcze i klocki wymieniłeś w końcu na Textar czy na TRW?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sorki, TRW .

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zielona kontrolka "buta" zapala się w manualu,jak chcesz ruszyć,przy zaciągnietym ręcznym,a NIE masz zapiętych pasów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli tak jak mówiłem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czeka mnie wymiana przednich tarcz hamulcowych śr 312mm. Spoglądałem na klocki hamulcowe i są jeszcze grube. Zastanawiam się nad modelem ATE 24.0125.0158 oraz TRW 4464S. Czy pomimo grubych klocków hamulcowych wymieniając tarcze też należy wymienić klocki hamulcowe? Te tarcze ate pokrywane są jakąś szarą powłoką bo nie widać aby się one świeciły?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powłoka się zetrze po kilku hamowaniach, tak samo ma Zimermann. Ja bym wymienił tarcze i klocki na nowe, a obecne klocki zostawił jak nowe padną i potem do już używanej tarczy założył. Stare klocki na nowe tarcze trochę nie bardzo imho... oczywiście można, ale jak klocek ma już jakieś rowki od starej tarczy to mu chwilę zajmie aby się dotarł i hamował 100%

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W swoim Passacie mam założone na przodzie klocki ATE, a na tyle Kamoka, oba zestawy sprawują się bardzo dobrze, mimo dużych przebiegów i zróżnicowanych warunków jazdy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja przeszedłem na Trw. Mniej pylą niż Ate 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dnia 13.08.2017 o 00:26, prezess7 napisał:

O ile dobrze pamiętam, to w manualu ta kontrola zapali się, jak chcesz ruszyć autem a masz zaciągnięty ręczny.

dokladnie, poniewaz aby odpuscil reczny trzeba trzymac  pedal hamulca

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to powiem Ci kolego, że ja właśnie z tego powodu przeszedłem z Boscha na TRW a teraz na ATE, bo u mnie te mniej pylą. To samo tyczy się Kamoki, które bardzo dobrze się sprawują na tyle. Miałem kiedyś Mikodę, a te dopiero pyliły :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta