Skocz do zawartości
Domely

Klocki hamulcowe w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Porównując wizualnie klocki TRW i ATE to mają różną strukturę masy ściernej. TRW wchodzą bardziej w rudawy kolor.

 

Wszystkie klocki na przód maja taką trapezową budowę ?

 

8_f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klocki na przód maja taką trapezową budowę ?

nie można powiększyć zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie można powiększyć zdjęcia

 

Ale na tym zdjęciu widać o co mi chodzi - klocek w lewym dolnym rogu

 

tu masz link do przykładowej akucji na allegro - http://allegro.pl/ate-klocki-przod-golf-v-plus-touran-passat-b6-i1443321736.html

 

5_f.jpg

Edytowane przez _iceman_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9f63c6b6f77c6df3m.jpg

to jest zdjęcie oryginał B6 więc sobie porównaj

Edytowane przez Arson15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest zdjęcie oryginał B6 więc sobie porównaj

 

tylko tu leżą na stole tyłem i okładziny ciernej nie da sie porównać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie klocki na przód maja taką trapezową budowę ?

 

ATE możesz dokładnie zobaczyć na zdjęciach jakie zrobiłem http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=91932 i mają trapezową budowę.

Klocki TRW teraz mają taką budowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mają trapezową budowę.

Klocki TRW teraz mają taką budowę.

 

dziwne, ale jakaś przyczyna musi być

 

nie zauwazyłem twojego ogłoszenia i kupiłem na allegro :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zauwazyłem twojego ogłoszenia i kupiłem na allegro

 

Trzeba dokładnie oglądać ogłoszenia na forum, pewno dałeś więcej niż ja chcę, bo na allegro w mojej cenie nie ma. Są identyczne ale droższe.

 

Może gdyby budowa klocków nie była trapezowa to bardziej podatne były by na wyszczerbienia klocki. Nawet klocki do ciężarówek mają budowę trapezową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie dodam ze ostanio zmienialem klocki przod + tyl (TRW) - trapezowe. Dodam ze tyl zmienilem bez podlaczana kompa. Wyjalem kostke wkręciłem tłoczek i wszystko smiga wnajwiekszym porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba dokładnie oglądać ogłoszenia na forum, pewno dałeś więcej niż ja chcę, bo na allegro w mojej cenie nie ma. Są identyczne ale droższe.

Kolega ma rację odnośnie ceny bo zaczynają się od około 135 zł. ja kupiłem ATE okazyjnie za 86 zł. z przesyłką :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega ma rację odnośnie ceny bo zaczynają się od około 135 zł. ja kupiłem ATE okazyjnie za 86 zł. z przesyłką :dobrze
to na pewno są ATE ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to na pewno są ATE ??

 

Edytowane przez s27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ATE okazyjnie za 86 zł. z przesyłką

 

Strasznie tanio te klocki ten sprzedawca ma, ale nie tylko te klocki, on ma mega tanio inne akcesoria samochodowe, aż dziwne że tak tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a orientuje sie ktos ktore klocki najmiej pylą? Mam alusy i widze ze z tylu mam TRW (93 tys km),z przodu jeszcze nie wiem jakie ale to własnie ich zywot dobiegł teraz konca. Te z tylu pylą koło(w sumie to prawie wogole nie pylą) ze 3 razy mniej niz przednie. Szukam wiec na przod TRW ale ani w sklepach na miescie(okolicach tez) ani na allegro nie moge znaleźć. Priorytetem dla mnie sa jak najmniej pylące klocki, (wkurza mnie ze 3 dni po myjce szare/czarne felgi z przodu a treszta auta czyste)może ktoś mial juz takie doswiadczenia i cos poleci?

 

---------- Post added at 14:37 ---------- Previous post was at 14:29 ----------

 

I na czujnik(kontrolke na pulpicie) to nie patrzcie wogole, przeciez mozecie miec go wyłączony vagiem,to raz. Dwa są wadliwe kabelki abs ktore wskazuja zuzycie mimo ze klocki sa ok, mozna zrobic samemu patentem ze kontrolka zgasnie ale wtedy juz sie nie zaswieci gdy żywot klocka naprawde bedzie juz sie konczyl... Czyli nasluchiwac, i oglądac, jak sie ma alu to widac jak na dloni nawet przez te o najwiekszej ilosci lopatek(moje maja 10 a i tak widze). Jak lampka sie zaswieci to wtedy poprostu zwiększona czujność a jezeli macie stalówki to zdjąć i obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie własnie zapaliły się klocki.

Zdjąłem koło celem zwarcia kabla.

Klocek od strony tłoczka ma ~2mm, drugi ~4mm.

Na dniach chcę sprawdzić jak na prawym kole.

Myślę, że do końca miesiąca przekulam się.

Wtedy zmiana klocków razem ze zmianą kół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pikopiko na drugim kole pewnie bedziesz mial mniej.... A jakie klocki masz z przodu?-nie pylą ci za bardzo?

 

I wogole to czemu tu nie ma zadnych komentarzy odnosnie klockow Valeo czy Bosch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem sprawdzic jakiej sa firmy i zapomnialem.

Jak bede sprawdzal prawe kolo to obadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam wiec na przod TRW ale ani w sklepach na miescie(okolicach tez) ani na allegro nie moge znaleźć

 

Jak potrzebujesz TRW to mogę zapytać kumpla w jakiej cenie ma, bo na 100% może je załatwić.

Ja też mam TRW na przodzie i tyle, na przednich przejechałem ok 70tys km ale jut takie były jak kupowałem auto, wiec właściciel poprzedni musiał też na nich śmigać, ale nie wiem ile km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie generalnie interesuje to aby jak najmniej pyliły,wiec jeszcze nie wiem czy są to TRW-te zauwazyłem że są z tylu a kolo ladne czyste, w przeciwienstwie do przedniego. Wiem ze auto tylnim hamuje ze 30% dlatego zapylenie rozne moze byc inne na tej samej firmie klocka ale zawsz jakis odnosnik narazie mam. Narazie wertuje wątki i czekam na podzielenie sie opiniami odnosnie najmniej pylących klockow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności