Skocz do zawartości
Domely

Klocki hamulcowe w B6

Rekomendowane odpowiedzi

tak:) w tym temcie masz wszsytko łądnie napisane i opinie uytkowników też są, poczytaj kilka stron do tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnie pytanie mam nadzieje?. Czy tarcze przednie mają tylko jeden wymiar 312x25mm a na tył tylko 286x12 mm czy są też inne wymiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jakie polecacie tarcze i klocki przód i tył do Passata b6 1.9tdi 2006 sedan.

Z góry dziękuję za pomoc

 

Pamiętaj że są 2 rodzaje na tył napewno. Na przód nie pamiętam. Zawsze podaj nr VIN żeby dobrać. Co do firmy to wyżej chłopaki napisali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś możliwość sprawdzić mi wymiary po vinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czo konieczne jest podpinanie pod komputer jeśli chce wymienić klocki z tylu? Dziś wymieniłem przód i został mi tył. Niektórzy piszą ze robią to bez podpisania pod kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie dopadła informacja na zegarach o sprawdzeniu klocków z przodu. Mam tylko małą wątpliwość czy powinienem wymienić same klocki czy klocki + tarcze. Znajomy powiedział, że tarcze wymieniamy przy drugiej wymianie klocków. Przebieg 140 tkm (także ładnie posłużyły :)) Nic w przednich hamulcach nie było wymieniane, także wg teorii znajomego, skoro jest to pierwsza wymiana klocków więc tarcze zostają stare, czy ma rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czo konieczne jest podpinanie pod komputer jeśli chce wymienić klocki z tylu? Dziś wymieniłem przód i został mi tył. Niektórzy piszą ze robią to bez podpisania pod kompa.

Do wymiany klockow z tylu potrzebny jest komputer (VCDS) do cofniecia (otwarcia) zaciskow w module hamulca, po wymianie trzeba je zamknac i wykonac test.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No i mnie dopadła informacja na zegarach o sprawdzeniu klocków z przodu. Mam tylko małą wątpliwość czy powinienem wymienić same klocki czy klocki + tarcze. Znajomy powiedział, że tarcze wymieniamy przy drugiej wymianie klocków. Przebieg 140 tkm (także ładnie posłużyły :)) Nic w przednich hamulcach nie było wymieniane, także wg teorii znajomego, skoro jest to pierwsza wymiana klocków więc tarcze zostają stare, czy ma rację?

To wszystko zalezy od tego jak wygladaja te tarcze, sa podane wartosci grubosci tarcz do jakich powinno je sie wymienic, poza tym warto zobaczyc czy nie ma "rantów" na tarczach, ktore w razie czego warto przetoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czo konieczne jest podpinanie pod komputer jeśli chce wymienić klocki z tylu? Dziś wymieniłem przód i został mi tył. Niektórzy piszą ze robią to bez podpisania pod kompa.

 

Jeśli nie potrafisz wymienić klocki bez kompa to O.K. Moim zdaniem lepiej jest z użyciem VCDSa ponieważ po założeniu klocków trzeba zrobić test tak jak napisał Daniel czyli tzw. kalibrację hamulca ręcznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś możliwość sprawdzić mi wymiary tarcz przód i tył po numerze vin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ma ktoś możliwość sprawdzić mi wymiary tarcz przód i tył po numerze vin?

 

zadzwoń sobie chociażby do Intercars i powiedz, ze chcesz zapytać o cenę tarcz i podasz nr vin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał wrzuć mi na pw vin odeślę Ci wymiary tarcz i numerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3c0 615 415 c

Czy ktoś może mi powiedzieć czy brać oryginały a jak zamienniki to jakie ? próbowałem ten nr rozszyfrować ale nigdzie żadnego info o tym niema . Jak ktoś wie co i jak to bardzo proszę o informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3c0 615 415 c

Czy ktoś może mi powiedzieć czy brać oryginały a jak zamienniki to jakie ? próbowałem ten nr rozszyfrować ale nigdzie żadnego info o tym niema . Jak ktoś wie co i jak to bardzo proszę o informacje.

 

Czego ten nr OE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3c0 615 415 c

potwierdzam to nr tylnych klocków hamulcowych

DSC00828.jpg

Zdjęcia słabej jakości ale nr części widoczny:)

U mnie klocki wewnętrzne były popękane z niewiadomych przyczyn(zewnętrzne ok), może jakaś wada i zmieniono nr części na inny.

Klocki zmieniałem również na TRW.

DSC00814.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jakiś błąd bo żaden zacisk w oryginale pod takim numerem nie istnieje.

 

Pozdrawiam

Adam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

potwierdzam to nr tylnych klocków hamulcowych

Zdjęcia słabej jakości ale nr części widoczny:)

U mnie klocki wewnętrzne były popękane z niewiadomych przyczyn(zewnętrzne ok), może jakaś wada i zmieniono nr części na inny.

Klocki zmieniałem również na TRW.

 

 

Dziwna sprawa, klocki tył w grupie VW mają symbole xxx 698 451 x

Także najprawdopodobniej numer dotyczy jedynie tej nakładki.

 

Kolego lordnorbi jeśli masz problem z doborem klocków to podeślij numer VIN auta, pomogę ;)

 

Pozdrawiam

Adam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi dokladnie o klocki hamulcowe tylne. patrzyłem w intercars ale z opisie podają inne oznaczenia oe niż te które widnieją u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiś błąd bo żaden zacisk w oryginale pod takim numerem nie istnieje.

 

 

Pozdrawiam

Adam

 

tylko ze to nie sam zacisk a klocek

P1300413.JPG

Edytowane przez Orson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocki tylne można wymienić bez kompa, wystarczy podać na silniczek plus i minus , zamieniając miejsce plusa z minusem otwiera się lub zaciska. test powinien zrobić się automatycznie kiedy na otwartym zacisku wciśnie się włącznik hamulca postojowego (albo i nie bo już nie pamiętam).

Są mechanicy co w taki własnie sposób zmieniają klocki.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kilka miesięcy temu wymieniałem klocki u siebie, w trakcie padł mi aku w laptopie i w samochodzie.

Podładowałem jedno i drugie po czym okazało się ze nie da się zacisnąć klocków kompem. Wyskoczył jakiś błąd zacisków i nie dało się go skasować. Podałem ręcznie napięcie na silniczki aż się zacisnęły klocki. Po tej operacji udało się wykasować błędy i zrobić test.

Edytowane przez szewos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności