Skocz do zawartości
robrze

Kontrolka ciśnienia oleju

Rekomendowane odpowiedzi

VW już od ponad 10 lat tak robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem tą kontrolke ;P tylko dolałem olejuu i było w porządku ;) także bez obaw..a co do czerwonej od ciśnienia oleju to tylko raz mi kiedyś pomrugała jak miałem słaby akumulator i silnik kręcąc nie zapalał więc było słabe ciśnienie i pomrugiwała. Także jeśli tylko coś sie bedzie działo z ciśnieniem to napewno da znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochod jedzie jutro do warsztatu-wiadomosc na fisie "ölsensor werkstatt" oznacza uszkodzenie czujnika a nie niski poziom oleju :bleble

Czy orientuje sie ktos jaki jest koszt(w Polsce) wymiany czujnika (na oryginalny) + olej + filtr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś by chciał wyłączyć czujnik to podaje jak to zrobić VCDS. Wchodzi zestaw wskaźników (17) - adaptacja (10) - kanał 39 - zmieniamy na 0 wtedy jest wyłączony. oczywiście jak ktoś chce włączyć to zmieniamy na 1 i zapisujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja wymieniłem filtr powietrza i paliwa w pasku. Auto zgasło po kilku sekundach. Przy próbie odpalenia po kręceniu 3 razy miga kontrolka czerwona smarowania na fisie i gaśnie? Co to może być? Auto nie chce odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, włączając i wyłączając zapłon. Załóżmy powiedzmy, że było za mało ropy w filtrze. Co mogło się stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Gdy auto zgasło i nie mogłem odpalić to zajrzałem do filtra i pływał cały w ropie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiesz poprzednika?pyta sie czy faktycznie z bańki lub butelki przed założeniem filtra go zalałeś-nie chodzi mu o kręceniem silnika na "sucho".Jak nie mogłeś odpalić to pompa podawała waszkę i filtr sie zalał(normalne).A kontrolka oleju na czerwono to już inna para kaloszy(chyba zę wychechłałeś całe aku i wszystkie kontrolki wariują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolka miga po długim kręceniu rozrusznikiem, ponieważ komp widzi obroty, a ciśnienie oleju małe. Filtr już masz zalany ropą, ale powietrze poszło do szyny CR i dlatego zgasł. Spróbuj pokręcić rozrusznikiem jeszcze kilka razy, w szynie CR musi wytworzyć się ciśnienie paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że kontrolka ciśnienia oleju nie zapala się podczas włączania auta ? jestem przyzwyczajony, że kontrolka się włącza po załączeniu zapłonu i świeci się do momentu odpalenia, a po odpaleniu gaśnie jak ciśnienie jest ok. Gdzieś wyczytałem, że w passacie tak nie jest. Prawda to ?

Tak mi się dzisiaj rzuciło w oczy przy wymianie oleju i się zastanawiam dlaczego nie świeci i chociażby na sekundę nie zamruga w ramach testu. Jak można sprawdzić VCDS'em czy kontrolka w ogóle działa ?

W dobie awaryjnego systemu napędu pompy oleju, wolałbym od razu wiedzieć, że nie ma ciśnienia i szybko gasić auto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maniujr przeniosłem twoje pytanie do innego tematu bo kontrolka poziomu (żółta) i ciśnienia (czerwona) to nie to samo. Ty pytasz o tę drugą i jak można tu przeczytać - to normalne, że się nie świeci przed odpaleniem silnika. Na moich białych zegarach tak właśnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawe z tymi kontrolkami. Idzie vcds'em odpalić procedurę sprawdzania wszystkich kontrolek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest taki test, w jednych zegarach to wspólny test kontrolek (jedna po drugiej), a w innych można testować pojedynczo.

Coś mi się jednak wydaje, że zegary z pełnym FIS'em nie mają tej kontrolki - zamiast niej pojawia się pewnie komunikat na FIS'ie.

W moich białych zegarach próba testu wspomnianej kontrolki kończy się komunikatem o braku obsługi wybranego wyjścia przez sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , może pomożecie mi.  zainteresowałem się kontrolką oleju ponieważ zauważyłem że nigdy się nie zapala przy włączaniu zapłonu.

odłączyłem czujnik poziomu - odpalam auto  kontrolka nie świeci się i żadnego dźwięku

odłączyłem czujnik ciśnienia - odpalam auto kontrolka nie świeci się i żadnego dźwięku 

podłaczyłem kompa i żadnych błędów nie ma ,dodam że zacząłem sie niepokoić przy wymianie oleju gdy z silnika zeszło około 2,5 litra a weszło 4 litry

moje pytanie  gdzie zacząć szukać przyczyny problemu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, bubas16 napisał:

gdzie zacząć szukać

Sprawdź czy masz włączony czujnik poziomu oleju - tak jak w tym poscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to w b6 świeci się kontrolka ciśnienia i poziomu oleju? Jak będziesz miał za niskie ciśnienie albo za niski poziom to ci się zaświeci. Przecież ci napisałem że problemu szukaj w instrukcji obsługi. Jak nie wierzysz to znajdź jakieś duże rondo i napierniczaj po nim kółka z jak największą prędkością. Albo wyjmij bezpiecznik skrzyni biegów i kręć rozrusznikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mkpol ale chlopak napisał, że zlał 2.5 litra a to grubo poza minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zeszło 2,5 litra to z pół litra zostało jeszcze w silniku, czyli czujnik był poniżej poziomu oleju. Ciśnienie w ogóle się nie zaświeci, bo pompa pompuje. Jeśli weszło 4 litry to ma moim zdaniem sporo za duży poziom. Ja jak wymieniam to zawsze jest płukanka i olej schodzi całą noc. Jeszcze się nie zdarzyło żeby weszło potem więcej niż 3,5 litra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności