Skocz do zawartości
KRIS M

Jak sprawdzic kolor tapicerki

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20 marca 2016 o 08:44, luzipower napisał:

możesz mieć problem... skóra skórze nierówna (mówię o prawdziwej skórze, a nie eco) moja mama wykorzystywała do pewnych swoich wyrobów skórę to zaznaczała, że kolory z próbnika mogą odbiegać od stanu faktycznego bo zależało wszystko od tego jaki błam skóry przyjdzie (nigdy nie trafiało się na identyczny kolor...) chyba, że na masową produkcję oni jakoś lepiej barwili skórę...

 

ja mógłbym Ci podać namiary na 2-3 firmy, ale one są z okolic Poznania i co Ci po tym ? musiałbyś dosłać im kawałek skóry swojej, aby dobrali pod to - a przecież nie wytniesz z fotela prawda, a znowu tyle km nawalać aby oni Ci przyłożyli i zobaczyli, który najlepiej będzie pasował- też odpada...

 

musisz poszperać po necie w Twojej okolicy po firmach które zajmują się prawdziwą skórą - najlepiej jak się zajmują sprzedażą owej skóry...

W tym temacie sprzed ponad roku... Wkleiłem w skórę materiał czarny(to duży błąd) za pomocą kleju polimerowego, następnie dalem małe warstwy szpachli od renoskór na to i wyrównałem papierem i gąbką od lederzentrum. Później wysłałem podłokietnik do lederzentrum i dopasowali mi farbę. Póki co nie ma tragedii, ale trzeba precyzji. Nikomu nie życzę skóry beżowej z przedliftu, robota wymaga dużo krzepy. To nie jest tak że dokupimy sobie kawałek materiału i jest. Ciężko trafić w kolor. Na szczęście dużo takich modeli nie ma.

Jeśli zmieniasz wnętrze to tylko elektryczne i tylko polift. A alcantara się lepiej czyści, niż regeneruje skóra. Chyba że wsiadasz ze smarem w EGRu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo muszę kupić nowy podłokietnik i chcę dobrać odpowiedni kolor. Jaki tu będzie kolor tapicerki i plastików? VIN WVWZZZ1JZYD032413

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podłokietnika wyciągnij wkład i będzie widać na jego dnie kolor wnętrza auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym  zrobić poprawki w poszycie fotela w passacie b5 do 2004  4motion kombi

Tapicer powiedział że trudno będzie dobrać oryginalny  materiał ktoś pomoże jak to sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mam oznaczenie tapicerki TU, jaki to jest dokładnie kolor ? 

Edytowane przez Filippowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2012 o 09:22, david1881 napisał:

 

GQ - szary flanelowy

Witam

Pomoże mi ktoś rozszyfrować kolor tapicerki?

VIN: 3VW507AT4FM814839

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebe kotleta - jak sprawdzić czy tapicerka w aucie to antracyt czy czarny?? bo jak dla mnie to jedno i to samo ale czesci jak chcemy zamowic to wystepuja w wersji czarny jak i antracyt wiec roznica musi byc... po numerze czesci nie udalo mi sie bo nie ma tam informacji dodatkowej w stylu A91 - da sie z naklejki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności