Skocz do zawartości
elkrecik

Tani sub + wzmacniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam pytanko w sprawie ulepszenia sprzętu grajacego w Pasku b5 3BG Variant. Obecnie mam 2 x zestaw PowerBass na przód i tyl ze zwrotnicami,radio to Pionek DEH-P4400 RB. Szukam jakiegoś ataniego suba + wzmaka. Wiem z e takich tematow na forum sa tysiace, ale mam szczegolne upodobania. Otoz autem zwykle jezdze z zona i dwojka malych dzieci , wiec sluchanie glosno odpada. Czasem sam pomykam i wtedy Volume +++++. Szukam sprzetu dosc taniego, nie jestem audiofilem, koniecznie nowego. Slucham zwykle rocka, grunge, czaaasem jakis house sie nawinie. Ogladalem w mediamarkt jakies blaupunkty za 299 + wzmacniacz MAC za 300 zeta. Czy ma ktos jakas alternatywe do la takiego sprzetu. Dziekuje za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ogladalem skrzynke LTC i wzmacniacz to gosciu mi powiedzial za komplet z kablami 400zl.mocy nieznam tej skrzynki ale chyba 250rms woffer chyba 250mm i ten glosnik jest aluminiowy.a ja tez juz nieraz bylem w media ogladac sprzet i maja tam drogo.taki sam zestaw co napisales to na allegro ze sklepu kupisz za 400zl.

poparz sobie w tym sklepie:

http://www.audiosklep.pl/

ceny maja przystepne

 

---------- Post added at 10:56 ---------- Previous post was at 10:50 ----------

 

a jezeli chcesz tylko podkreslic delikatnie bass to kup sobie aktywny subwoffer np :Peiying PY-BA250X 400W albo :JBL BASSPRO II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 600-650 zł jesteś w stanie kupić zestaw składający się z skrzyni basowej z głośnikiem Lanzar Max 12 ST i wzmacniacz CarPower HPB-602. Wydaje mi się ze w tej cenie jeden z lepszych zestawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym polecił głosnik infinity ref1260w (269zł) + jakiś wzmacniacz, np ten Carpower-ek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie- a skrzynka Soling cp123 ?? Na forach (min Elektroda) bardzo pozytywnie o niej pisza, a cene ma zachecajaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na forach (min Elektroda) bardzo pozytywnie o niej pisza,

 

Oj, tam piszą różne rzeczy i daleki bym był od tego aby sie tym sugerować.

 

Posluchaj kolegów, dobrze radzą a media markt i fachowców działu CA też omijałbym szerokim łukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posluchaj kolegów, dobrze radzą a media markt i fachowców działu CA też omijałbym szerokim łukiem.

masz racje kolego.klijent z media stwierdzil ze od skrzynki Maca za 250zl zagra tylko lepiej infinity.nawet powiedzial ze nie dorówna jej(macowi) JBL 1214Bp który ma 350watt rms i 1400moc maks.wiec oni zbytnio niemaja pojecia co sprzedaja wiec najlepiej radze wejdz sobie na audiosklep.pl i wybierz sobie jakas fajna skrzynke.fajna tam maja skrzynke alpine SBE1243BR i do tego jakis wzmahol i bedzie grało az pieknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajna tam maja skrzynke alpine SBE1243BR

 

dzis taka montuje plus wzmak mono alpine mrp-m350, do tego radio alpine iDA-x301

dam znac jak to chodzi;)

Edytowane przez pat_333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzis taka montuje plus wzmak mono alpine mrp-m350, do tego radio alpine iDA-x301

dam znac jak to chodzi

nio daj daj najlepiej jeszcze filmik.bo jestem bardzo ciekaw a tez planuje zakup tego alpine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli o radio chodzi: naprawde super dzwiek, jest duza roznica szczegolnie w wysokich tonach w porownaniu do gammy IV ktora mialem na oem glosnikach, a slon na ucho mi nie nadepnal takze wiem co mowie;)

 

sub w wzmak: wedlug mnie naprawde dobrze to gra, nie ma halasu, mam jednak porownanie tylko z dwoma roznymi zestawami na blaupunkcie,

jest spory zapas mocy, lecz przy oem glosnikach przednich musialem go skrecic bo nie wyrabialy przednie i sie wylaczaly. osoba ktora mi to montowala twierdzi ze w tej cenie moglem miec skrzynke rockforda, podobno mniejsza i mocniejsza, lecz nie wiem czy nie mowi tak dlatego ze takimi handluje;)

skrzynke mam 12br czyli ta bez widoku na glosnik od srodka.

kupowalem to w zestawie 12KIT i moge sie przyczepic co do kabli poniewaz w tym zestawe sa conajmniej standardowe:/ moge wrzucic film lecz za pare dni bo teraz nie mam czym zrobic:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pamietaj ze do tego zestawu musisz wziasc jeszcze poprawke na cale okablowanie. Bądź tego świadomy i do tej kwoty trzeba dołożyć jeszcze powiedzmy 100-200 zł tak po najniższych kosztach zeby nie kupic totalnej tandety. (zasilanie, RCA, bezpiecznik, masa, końcówki, przewód wzmak-sub). To tak tylko na marginesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci najlepiej radzil jakis subwoffer aktywny,np. clarion srv 202

 

---------- Post added at 09:59 ---------- Previous post was at 09:50 ----------

 

na allegro kupisz ja za okolo 300zl.w innych sklepach wolaja za nia cos kolo 600zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Rockfordach krąży opinia wśród specjalistów, że jest to jedyna firma która w papierach zaniża możliwości i osiągi rzeczywiście występujące... Jak w dobrej cenie można wyrwać coś takiego to ja bym się nie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym ci najlepiej radzil jakis subwoffer aktywny,np. clarion srv 202

 

---------- Post added at 09:59 ---------- Previous post was at 09:50 ----------

 

na allegro kupisz ja za okolo 300zl.w innych sklepach wolaja za nia cos kolo 600zl

 

NIE NIE NIE!!!

 

Słuchałeś tego?

Ja większej lipy nie słyszałem!

 

Dodatkowo te kable co dali w zestawie to nawet bym radia na tym nie podłączył!

 

NIE POLECAM TEGO!

 

10000 razy lepiej zagra subwoofer pod nazwą SOLING CP 123 + do tego jakiś wzmak używka około 200 W RMSu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE NIE NIE!!!

POPIERAM !!

nigdy w życiu aktywnych subwooferów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś w Corsie taki sub Alpine:

https://www.megamedia.pl/subwoofer-samochodowy-aktywny-alpine-swd-1600.php?negocjuj=1

W porównaniu z pasywnym to ten Alpine nie gra... Zamontowany był w oparciu kanapy, na środku pomiędzy oparciami (wycięta gąbka i mała obudowa dookoła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio bo tam pisze ze ten alpine moze byc tylko uzupelnieniem do zainstalowanego subwoffera.i ze najlepiej go z przodu montowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też napisane, że może być głównym subem w małych instalacjach. Blaupunkty w drzwiach odseparowane ze zwrotnicami i dwudrożne w półce. Corsa B (3-drzwiowa). Czy to duża instalacja? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajny zestawik, kumpel ma go w golfie 4 i gra naprawde super

http://www.allegro.pl/item926395315_jbl_infinity_1260wskrzynia_basowa_dwa_kolory_1200w.html w zestawie miał nawet wszystkie kable w cenie już, a tu drugi podobny cena ta sama.

http://www.allegro.pl/item926218983_jbl_skrzynia_basowa_1000w_wzmacniacz_magnat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze w pierwszej kolejnosci wzmacniacz wrzucisz podlaczysz a pozniej udasz sie do jakiejs firmy ewentualnie sklepu gdzie bedziesz mial mozliwosc posluchania co kupujes i co Ci odpowiada;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności