Skocz do zawartości
Damian88

obejma baku b3 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich! nie znalazlem problemu na forum wiec założyłem nowy temat.

 

 

Mam taki problem ze urwała mi sie obejma zbiornika paliwa, po prostu ze starości sie rozleciala... te 2 boczne trzymają (za pięknie tez nie wyladają) ale ta środkowa pękła i potrzebuje dostac nowa. Obleciałem większość sklepów w okolicy i nigdzie tego nie moge dostac:mad: kupowaliście juz moze cos takiego?? jakis numer czesci jak byscie mogli zapodac albo gdzie na starej go szukac?? Gdzie na Śląsku można to dostać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze najpredzej to na jakims szrocie dostaniesz,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze najpredzej to na jakims szrocie dostaniesz,

 

tez o tym myslałem, ale jak mam kupić na szrocie to czuje ze to moze długo nie pociagnąć... tym bardziej ze lubie mieć dość troche paliwa w baku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakis numer czesci jak byscie mogli zapodac albo gdzie na starej go szukac??

Sedan- 357201653B strona lewa

3A5201654 strona prawa

Kombi- 333201653 strona lewa

333201654 strona prawa - 2 sztuki

Dostaniesz bez problemu w ASO. Ceny? Cóż, nie zachęcają, do sedana prawie 100PLN, do kombi ponad 150 i 160 PLN. Cena za sztukę.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sedan- 357201653B strona lewa

3A5201654 strona prawa

Kombi- 333201653 strona lewa

333201654 strona prawa - 2 sztuki

Dostaniesz bez problemu w ASO. Ceny? Cóż, nie zachęcają, do sedana prawie 100PLN, do kombi ponad 150 i 160 PLN. Cena za sztukę.

 

rozumiem ze jest to do b3?? bo widze ze masz b5... myslalem w 1 kolejnosci przeszukac sklepy bo ASO ceny ma jakie ma...

 

i jeszcze jedno... czy w obejmach jest różnica pomiedzy pojemnosciami baków?? tzn. wiekszy bak - dłuższa obejma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem ze jest to do b3?? bo widze ze masz b5

Żartujesz prawda? A co by Ci przyszło z obejm zbiornika do B5?

czy w obejmach jest różnica pomiedzy pojemnosciami baków??

ETKA podaje numery do standardowego zbiornika. Trzeba by przeszukać katalog czy są nymery do większego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejma do diesla w kombi i w sedanie to samo ?? mam blisko na sprzedaż a w sklepie chyba nie dostanę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro same obejmy się rozleciały to wspolczuje ci je odkrecać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obejma do diesla w kombi i w sedanie to samo ?? mam blisko na sprzedaż a w sklepie chyba nie dostanę

 

Od sedana nie pasują do kombi, z tego co pamiętam są za krótkie, czy za płaskie....

 

A do czego potrzebujesz?

Do kombi i do standardowego 90 litrów baku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od sedana nie pasują do kombi, z tego co pamiętam są za krótkie, czy za płaskie....

 

A do czego potrzebujesz?

Do kombi i do standardowego 90 litrów baku?

 

Odleciała z jednej strony , druga jeszcze sie trzyma ale też przy okazji wymienię , środkowa wygląda jeszcze dobrze , ale jak tanio w miarę to zrobię to wymienię całość.

 

Do kombi a czy 90 to nie wiem 91 rocznik , jeszcze nie tankowałem do pełna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Powiem Ci tak, miałem ten sam problem. Szukałem, kombinowałem, myślałem, aż wymyśliłem. Pojechałem do sklepu metalowego, kupiłem bednarkę (płaskownik ocynkowany) 20x3. Pasuje idealnie na szerokość w wyżłobienia w baku. Potem do garażu, kątówka, młotek, wiertarka. Wygiąłem, dociąłem, przykręciłem. Całość wyniesie max 20 PLN. Wiem, że nie oryginał, że druciarstwo, że bee i w ogóle, ale działa, wytrzymuje PEŁEN bak już czwarty rok. Przy okazji kup sobie dłuższe śruby np. M8x100 (resztę utniesz) i podkładki powiększane, w razie jak by się nie dało odkręcić istniejących śrub (a na pewno się nie da). Niestety ja wierciłem przez budę, bo to zima była a garaż nie ogrzany więc troszkę się spieszyłem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj!

 

Powiem Ci tak, miałem ten sam problem. Szukałem, kombinowałem, myślałem, aż wymyśliłem. Pojechałem do sklepu metalowego, kupiłem bednarkę (płaskownik ocynkowany) 20x3. Pasuje idealnie na szerokość w wyżłobienia w baku. Potem do garażu, kątówka, młotek, wiertarka. Wygiąłem, dociąłem, przykręciłem. Całość wyniesie max 20 PLN. Wiem, że nie oryginał, że druciarstwo, że bee i w ogóle, ale działa, wytrzymuje PEŁEN bak już czwarty rok. Przy okazji kup sobie dłuższe śruby np. M8x100 (resztę utniesz) i podkładki powiększane, w razie jak by się nie dało odkręcić istniejących śrub (a na pewno się nie da). Niestety ja wierciłem przez budę, bo to zima była a garaż nie ogrzany więc troszkę się spieszyłem ;).

Bednarka to sztywna i gruba. Ja używam tych perforowanych taśm dekarskich. Trochę węższe, ale to nie problem. Dobrze się układają, a z dziurek woda spływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od sedana nie pasują do kombi, z tego co pamiętam są za krótkie, czy za płaskie....

 

A do czego potrzebujesz?

Do kombi i do standardowego 90 litrów baku?

Ja też mam kombi 92 rok i bak 70litrów i tyle też mam napisane na wskaźniku paliwa.Czy to nie jest standard w kombi z tego rocznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam kombi 92 rok i bak 70litrów i tyle też mam napisane na wskaźniku paliwa.Czy to nie jest standard w kombi z tego rocznika?

w tym poście jest wszystko o kumbi opisane, nic dodać nic ująć:

http://forum.vw-passat.pl/threads/3269-Pojemno%C5%9B%C4%87-zbiornika-paliwa-b3-kombi?p=34385&viewfull=1#post34385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiozłem do znajomego mechanika , rachu ciachu no i jest , nie pieniądz a szkoda się bawić . Nie wiem ile zapłaciłbym u pierwszego lepszego ale tu naprawdę wyszło mnie groszowe sprawy . Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności