Skocz do zawartości
oli2008

przy otwartej klapie centralny zamyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeszukałem forum(może nie skutecznie) ale nic nie znalazłem w poniższej sprawie.:(

Przy otwartej klapie bagażnika po ok.10 sek centralny zamyka wszystkie drzwi.Jestem szczęśliwym tatusiem i w bagażniku przwożę wózek swojej pociechy i teraz wyobraźmy sobie sytuację,że podczas wyciągania wózka kluczyki niezauważenie wyślizgną się z ręki,klapa opada... i moja szczęka też na myśl,że mój bąbel(rok i 9m-cy) utknął w środku auta:eek:.

Co zrobić z tym fantem?Czy zmiany w module komfortu coś pomogą:638:

Czy też moja pociecha będzie musiała się nauczyć chwytać za klamkę jak zobaczy po drugiej stronie szyby machającego rękoma i strojącego głupie miny tatusia.:P

Pozdrawiam grono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli centralny zamyka to nic nie da szarpanie za klamkę od zew czy wew

a co do usterki to sprawdź zamek (elektronikę) w kalpie bagażnika bo widać przy otwarciu daje sygnał ze jest zamknięty i pewnie na odwrót i dlatego central się zamyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie szkolenie syna mam z głowy;)Pozostaje mi jedynie sprawdzenie elektryki:637:.

Dzięki mielke.Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy otwartej klapie bagażnika po ok.10 sek centralny zamyka wszystkie drzwi.

 

U mnie też tak jest, wystarczy otworzyć dowolne drzwi i się nie zamknie. To takie zabaezpieczenie, robisz zakupy w markecie, ładujesz do bagażnika - zamykasz klapę i spokojnie odwozisz koszyk. Wystarczy po otwarciu bagażnika otworzyć i zamkąć dowolne drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ciekawe... w sumie dobre to i nie dobre.Wszystko to zależy od sposobu użytkowania mi to nie na rękę i dokonałbym jakiejś zmiany:637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz odłączyć alarm lub centralny na klapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Kuba_1 ma 3bg i tam bagażnik jest osobno otwierany - na pilocie jest osobny przycisk do bagażnika. W 3b centralny otwiera drzwi i klapę. Prawdopodobnie masz uszkodzony mikrostyk w zamku bagażnika (pewnie nie świeci Ci się światło w bagażniku) i centralny nie widzi otwartej klapy, dlatego powtórnie zamyka drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kol. Kuba_1 ma 3bg i tam bagażnik jest osobno otwierany - na pilocie jest osobny przycisk do bagażnika. W 3b centralny otwiera drzwi i klapę.

W 3BG przycisk otwierania drzwi też odblokowuje klapę, tyle tylko że trzeba ją otworzyć klamką w klapie. A ten osobny przycisk do otwierania klapy odblokowuje i otwiera tylko i wyłącznie klapę bagażnika i wystarczy ją tylko podnieść, beż używania klamki w klapie. A i sposób otwarcia klapy w 3BG zależny jest od ustawienia kluczykiem zamka w klapie bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po jakimś czasie zamyka i uzbraja alarm ale tylko przy otwarciu tylnych drzwi. I to nie żadne zabezpieczenie tylko w zamku mikro styki padły i moduł komfortu nie "widzi" ze drzwi były otwierane to samo chyba tyczy się bagażnika z pierwszego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie nie świeci Ci się światło w bagażniku) i centralny nie widzi otwartej klapy, dlatego powtórnie zamyka drzwi.

Dokładnie tak jak piszesz,od dłuższego czsu nie świeci mi lampka bagażnika.Także tu tkwi problem.Dzięki Jarkow i ogólnie wszystkim za zainteresowanie.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ze to juz tak jest bo ja w swoim b5 tez to zauważyłem i właśnie tak jak kolega napisał władowałem zakupy do bagażnika i słyszę zamek no ale zamknelem klape i spokojnie odszedlem z wózkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam taki sam problem z tym, że znalazłem opis zdejmowania tapicerki drzwi ale tylko drivera, czy wiecie może gdzie i czy jest opis prawej strony? Czy tą blachę pod tapicerką muszę zdjąć aby dobrać się do zamka? Coś mi pasażera strona szwankuje

Nie łapie w ogóle czy drzwi są otwarte czy nie, tzn. ani się nie pali centralna lampka przy otwartych drzwiach a na dodatek centralny zamyka się po 20s czy tam iluś od otwarcia a drzwi pasażera są otwarte :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość goldpedro

witam ja mam troche podobny problem mianowicie jak otworze bagaznik z kluczyka zaladuje co mam zaladowac i opuszcze klape a nie zamkne centranego z pilota to otwieraja mi sie szyby czy to normalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
otwieraja mi sie szyby czy to normalne??
To nie normalne. Szyby otwierają się jeżeli dłużej przytrzymasz w zamku kluczyk w pozycji "otwarte" jeżeli otwierają ci się szyby przy otwieraniu kluczykiem bagażnika, z tego co zrozumiałem to nie od razu, tylko przy opuszczaniu klapy to wygląda mi na uszkodzoną wiązkę przewodów lub styki w zamku klapy - centralny dostaje dłuższy sygnał na otwarcie i otwiera szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chyba jest to problem zamka (mikrostyku), kupiłem nowy oryginalny zamek klapy tył (kombi)

- otwieram 2x guzik pilot drzwi - otwiera sie cale auto... otwieram do góry tylko klape.... auto po xx - chyba 30 sekundach się ponownie zamyka mimo otwartej klapy.

- otwieram tylko klapę - podnoszę ją do góry - chyba po 30 a może dłużej auto też się zamyka i zaczyna wyć (nie od razu wyje tylko po minucie...)

 

Co jest problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności